Jump to content
FAS Goran
djole81ar

Fiat Tipo HB Street 1.4 95ks

Recommended Posts

58 minutes ago, djole81ar said:

još kažeš da nije uspon pa mislio sam da na pričamo o istom. Ali i dalje mislim da jeste značajan uspon :)

Pa to i ja pricam od pocetka, nije veliki uspon :lol: (ako si sa turbakom :P):

17 hours ago, Ivan said:

Uspon nije veliki, ali je dugacak

A ima i dve trake uzbrdo, pa se opusteno istrci

PS: Bez zezanja sad - ono je samo dugacko, nije neki uspon (nema ni znaka za procentualnu vrednost), moze na GMaps da se ukuca pesacka deonica i vidi visinska razlika na tih 2.5 km... Ili jbg ja drugacije percipiram, posto je za mene uzivancija u voznji i uspon ovako nesto :) :

18052012307.jpg.2b712a5762e1c85dd7cc24a47ce7057f.thumb.jpg.bc2f5e8bccd6143138be109befe40dd2.jpg 011120142286.jpg.d878c995e061ab7e0005226d486644f9.thumb.jpg.bbc1548ae902a39ee07fe76c5bf1246d.jpg 011120142284.jpg.f7862b4dfd9320ffba0ba015dc1bc6df.thumb.jpg.5e784cff12031552273f6f8cd1baffe7.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Ivan said:

ako si sa turbakom :P

Nisam ovo hteo da napišem pošto sam bio siguran da ćeš napisati nešto u tom stilu, da nije veliki uspon nego slab motor.... Da li je malo 90kmh na vrhu malog požarevca? Neka i drugi kažu svoje mišljenje. Realno da auto ubrzava na ovakvom usponu je nešto iznad proseka, ne kažem da ja ne bih voleo to, prvi sam uvek voleo da ga stisnem uzbrdo pre nego po ravnom, ali da je to standard, prosek e jbg.a Da sam morao da ga vratim u nižu negde pri vrhu to bi stvarno bilo ispod proseka, ovako sredina... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da cemo da se nasalimo malo ;), sta cu kad si se sam namestio na penal :lol: .

Prolazim tuda ko zna koliko puta godisnje i sluzbeno i privatno. I ni sa sluzbenim automobilima koji jedu ovu nasu boraniju za uzinu ne idem nesto mnogo brze od toga koliko si naveo, opusteno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, video sam i ja šta će biti... 

 

Samo pokušavam da opišem rečima i brojkama kako ide, a ovo smatram konkrentim primerom, ko želi da na ovoj uzbrdici ubrzava i izađe preko 100 na vrh ne treba da kupuje ovaj motor pa da se posle žali da ne ide. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se uvek trudim da budem sa konkretnim podacima i da ne ostane samo zezancija - samo da dodam zasto sam napisao da mislim da nije veliki uspon. Na tacno 3km (od naplatne rampe do nadvoznjaka/podvoznjaka :)) savladava se visinska razlika od "citava" 133 m. Ako neko slucajno nije prolazio, evo o cemu caskamo:

 

Untitled99.thumb.png.ad2b1ad3c2b3221e86d8e231a324746a.png Untitled9.thumb.png.00d57f685a98d60c7489b61f8d9c9823.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, budite malo realni. Niko vam ne kaze da je auto krs i da ne moze ni po ravnom da ide, ali pojedini predstavljaju kao da je turbo i nigde nema problema sa njim. Pa posle turbo dizela tacno da se upucas sa ovim atmo motorom u Tipo-u. Jednostavno mora stalno u obrtaje i cesto saltanje.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

. Ili jbg ja drugacije percipiram, posto je za mene uzivancija u voznji i uspon ovako nesto

Brdski teren I krivine nema veze sa usponom na Mali pozarevac. Uz brdo cak I sporije ces da se kreces ali ce osecaj biti drugaciji tj bolji. Volim ja I uz Bukulju da vozim Ali ovaj uspon mi je uvek bio smor. Dal je ta visinska mala od stotinak metara ne mogu da procenim, I tabla za uspon stoji na bas nekim ekstremima koji su verovatno vezano za teretna, I na kraju rekao Sam uspon nije Mali, plus se iz mesta krece, po meni deonica gde se osetim razlika jacih I slabijih auta. A kad bi merili broj onih koji kazu da Tipo ide kao turbo ili onih koji kazu da je neupotrebljiv ne znam koji broj bi bio veci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/11/2019 at 4:36 PM, Flex said:

Ljudi, budite malo realni. Niko vam ne kaze da je auto krs i da ne moze ni po ravnom da ide, ali pojedini predstavljaju kao da je turbo i nigde nema problema sa njim. Pa posle turbo dizela tacno da se upucas sa ovim atmo motorom u Tipo-u. Jednostavno mora stalno u obrtaje i cesto saltanje.

Da li ti i tebi slični stvarno mislite da mi koji smo kupili ovaj novi, bedni automobil nemamo pojma šta smo kupili i šta vozimo? Ovo je xxx komentar u vezi toga da je ovo loš motor. Znamo to Ako Vam je to potrebno zbog ko zna čega onda ,ajde. Ali nismo mi vozili samo ovog Tipa , pa da neznamo ama baš ništa.

 

Izvini @djole81ar

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da niko nije okarakterisao automobil kao bedan, nikakav i slicno. Ali ispada da je turbo nepotreban jer je 1.4 atmo za sve dovoljan.
Inace, vozim losiji automobil od tvog Tipa i svakako nisam ni pomislio da je bedan niti nesto tome slicno. ;)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, djole81ar said:
Brdski teren I krivine nema veze sa usponom na Mali pozarevac. Uz brdo cak I sporije ces da se kreces ali ce osecaj biti drugaciji tj bolji. Volim ja I uz Bukulju da vozim Ali ovaj uspon mi je uvek bio smor. Dal je ta visinska mala od stotinak metara ne mogu da procenim, I tabla za uspon stoji na bas nekim ekstremima koji su verovatno vezano za teretna, I na kraju rekao Sam uspon nije Mali, plus se iz mesta krece, po meni deonica gde se osetim razlika jacih I slabijih auta. A kad bi merili broj onih koji kazu da Tipo ide kao turbo ili onih koji kazu da je neupotrebljiv ne znam koji broj bi bio veci. 

Reci mi uz Bubanj Potok kako izlaziš, ka gradu naravno tu svaki dan prolazim pa zato pitam...

 

20 hours ago, Flex said:

Cini mi se da niko nije okarakterisao automobil kao bedan, nikakav i slicno. Ali ispada da je turbo nepotreban jer je 1.4 atmo za sve dovoljan.

Inace, vozim losiji automobil od tvog Tipa i svakako nisam ni pomislio da je bedan niti nesto tome slicno.

Glupo je uopšte raspravljati o snazi automobila, nekome je dovoljno i 50 konjića da se lepo navoza i nauziva u potrošnji i održavanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/11/2019 at 3:06 PM, Ivan said:

Ili jbg ja drugacije percipiram, posto je za mene uzivancija u voznji i uspon ovako nesto :) :

Onda da batališ Hrvatsku i Tursku sledeće godine :D, i pravac ovde: 

https://goo.gl/maps/cCGwA8qyc1Z1f4JH8

Asfaltirano je sada sve osim nekih 30-tak metara pri samom kraju puta. Visinska razlika je skoro 800 metara...

Da sam išao sa Stilom 1.6 ovuda (ko ne zna, vozio sam ga 5 godina), booogami morala bi na par mesta i prva brzina da radi :D 

 

 

Edited by neshaoct
update linka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa panorama, a i lep uspon, vidi se po serpentinama na mapi.

Mada peo sam se recimo na Biokovo - duplo veca visinska razlika na manjoj kilometrazi (sa nivoa mora, do vrha Sv. Jure na 1762 mnm): 

https://www.google.com/maps/@43.3428879,17.0522022

 

Do nekoliko km pred sam vrh i nekako, ali onda krece vec maltretiranje - zestoke serpentine, bez mesta za mimoilazenje, na nekim mestima i opasno:

 

2104250793.thumb.jpg.50daf456396fa2891f71dd9ace62f710.jpg 2104250801.thumb.jpg.bfe284cbc5af90c13c030737c7075050.jpg

 

Ali su zato panorame jadranske obale sa te deonice prelepe (kacio sam ranije i fotke u predstavljanju svog bivseg auta):

 

2104250868.thumb.jpg.034e05434a28a075f3fcf561c347b8f0.jpg

 

2104250843.thumb.jpg.e4f846a08f1efe94ce419c9a5be48db0.jpg

 

Ovo je naravno ekstrem - vise volim vijugavo, ali da moze da se zgazi :) . Zelja mi je da bar jednom odvozam cuveni Transfagarasan, pogotovo s obzirom da nam je maltene pod nosem. A proglasen jednim od najlepsih puteva za voznju na svetu. 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad idemo za Rumuniju Ivane ;)pa da i ja musavu teram po transfagarasanu,bio tamo al isao tamo preko agencije sa busem

ma djole,uzivaj i teraj Tipa,jest da je to malo slabiji motor za tu karoseriju,al novo je novo,nema na satu preko 200 hiljada km

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, silenci said:

al novo je novo,nema na satu preko 200 hiljada km

Ono jes, al' nije ga ni baba vozila! Nije to taj filing za osećaj!!:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto me ova lapavica ovih dana seti na mojeg Yuga, to je bila zabava sa 55ks :)

https://youtube.com/shorts/QandaTjx7dw?feature=share

 

Snimak je očajan jer jedino na fejsu imam ovaj snimak, pa sam sad snimio sa drugog telefona, ne može sa fejsa da se skine... ne znam ni sam koje je ovo godine bilo, blizu 20god sigurno, tako da ni originalna rezolucija nije sjajna.

Edited by djole81ar

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, vagenovac said:

Na ovoj slici vidimo divljeg tipa u svom prirodnom okruzenju :D  

Baš tako, auto sa kojim nemaš kompleks dal ćeš negde očešati, najašati, šta ćeš u gepek natovariti... 

Evo još jedna da uživate, pozdrav iz Šumadije

 

53605958_Tipoulivadi2.thumb.jpg.75b6cac3a038e14b5c14cd356e70c87e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...