Jump to content
FAS Goran
MJET05

Punto 1.3 MultiJet 2005 Mk2.b

Recommended Posts

On 11/7/2019 at 9:32 PM, Axic said:

Nadam se da su pragovi, spojler, maska i felne naredne 4 stavke posle kojih bukvalno nemaš više šta da pipneš na eksterijeru jer ćeš s tim završiti svaku priču o izgledu kakav treba da ima jedan punto. :D

Znam šta će @DinoG reći a to je mat folija oko onog dela gde je tablica na prednjem braniku, da razbije belu boju.

Ovo po sredini

Da da, sve, posebno pragovi i spojler, da upotpune izgled. I sitan detalj - poklopac retrovizora i brave ce isto da idu u boju auta.

 

Posto Puntic sad poprilicno leti, moram da doteram neke sitnice. Prvo, plocice su malo potrosene, posebno desni tocak. Dugo, nervira me sto sam u krivinama kao u camcu na vodi, i amortizeri ne rade sjajan posao sa Beogradskim rupama haha. Tako da...

 

Prva stvar koja je vec stigla su nove plocice Brembo. Nisam ni znao da su pravili za Puntica tako nesto :D

https://tektion.rs/rezervni-delovi/kocioni-sistemi/plocice-za-kocnice/brembo-p-23-081-plocice-za-kocnice-fiat-punto-ii/

 

Da vec uposlim majstora u cugu, porucio sam i prednje i zadnje amortizere, i to Bilstein B6 (opet, sokiran da tako nesto ima za Punta). Navodno su jedan od boljih izbora, 20-30% tvrdji (stabilniji), sa daleko boljom apsorpcijom udaraca

https://www.silux.rs/proizvodi/vesanje-i-pogon/vesanje-i-ublazavanje/ublazivaci-amortizeri/266888/prednji-sportski-amortizer-fiat-punto-99-10-tuning

https://www.silux.rs/proizvodi/vesanje-i-pogon/vesanje-i-ublazavanje/ublazivaci-amortizeri/4328847/zadnji-sportski-amortizer-24-060646-fiat-punto-99-12

 

S tim sto je to na cekanju, jer gospoda iz silux-a tvrde da po VIN mog auta amortizeri nisu kompatibilni. Iako sam proverio na xy sajtova, ukljucujuci na zvanicnom Bilstein sajtu, zvanicnom katalogu, po sifri artikla, i pise da moze

 

prednji-amortizer-sifra.thumb.jpg.e192e83c4fdf60f30be5ad46c6ee7751.jpgzadnji-amortizer-sifra.thumb.jpg.c62069b3b99b5cd7026cbefe6b1d6d5b.jpg

bilstein-zvanicni-sajt.thumb.jpg.b152306ce8233760311dcdb5d9f98916.jpg

 

Pare na cekanju (uplacene), porudzbina na cekanju... Cekam odgovor support-a bilstein.de (vec 3 dana i nista) da li pasu ili ne, pre nego sto porucim (nisu male pare). Ako neko ima savet kako da proverim da li moze ili ima iskustva s tim, nek pise ovde ili u inbox

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tehnicka pitanja, mnogo ti je pametnije da pitanja postavljas u opstim temama ili tehnickim temama o Puntu.

U predstavljanja vozila zalazi mnogo manje ljudi, tako da ce tamo tehnicko pitanje biti visestruko primecenije - za nesto ce ti odgovoriti ljudi sa iskustvom ili koji se cak bave sa tim. Mozda bih pokusao da zvrcnem i Vudim Trade u Medakovicevoj (za bivseg Stila sam trazio amorte kod njih, ovlasceni su za Bilstein).

Odgovarajuca tema o amoritizerima: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MJET05 za pločice je trebalo da izbegneš Brembo jer je sve više BreNbo nažalost. Mogao si da pogledaš po forumu da sve više kolega stavlja Galfer i da su zadovoljni pogotovo onom sport varijantom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše i na tarabi pa nije :lol:

Valjda si našao pravi Brembo, videćeš da li škripi posle par stotina kilometara. Ako škripi onda pojačaj muziku.:D

 

I nemoj citirati post iznad svog :) dovoljno je da napišeš @ (ime člana ako hoćeš da spomeneš) i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigli skoro svi delovi koje sam trazio: zadnji amortizeri Bilstein B6, nove solje, nosaci, odbojnici, gume, i za prednje i za zadnje amortizere. Jedino jos prednje amortizere B6 model 22-275035 nisam nasao, nema nigde u Srbiji. Jedna firma je ponudila da uvezu ali rok isporuke je 45 dana sto je mnogo. Ide cale za 10 dana do Austrije pa je izgleda jedino resenje da on uzme tamo. Pa kad resim i prednje konacno odoh kod majstora da sve u paketu zameni, i one Brembo plocice, pa javljam ishod :D

 

75362399_2500063086730146_1135977424832430080_n.thumb.jpg.24b68bb8549e5e2264aaed406cdd39e6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam sliku Punta sa abarth znakom i svidela mi se ideja :lol::D

 

2.thumb.jpg.e60a9f827306bd4775904e552e0e3d76.jpg1.thumb.jpg.6e7debdefc7d1f7ef723029f0f11de19.jpg

 

Kako se menja taj znak kod Punta, jel na sraf ili se lepi? Ima li negde da se nabavi taj abarth znak za mk2b?

 

Isto, @Axic rekao si mi za rucicu menjaca sa sporting dizela, ali ne mogu da je nadjem nigde... :( ako vidis negde slucajno, vici :) to je ova kao sa slike, je l da?

 

Fiat-Punto_Sporting-2003-1280-04.thumb.jpg.3cc6ddf1747c76c02a58f1e4ca726cf5.jpg

 

Ince kad sam uzimao sporting volan u Indjiji, bio je i ovakav multifunkcionalni sa komandama hahaha :lol: ali je bio dosta losije ocuvan nego ovaj "obican" sporting koji sam uzeo, nisam hteo.

 

P.S. Postavio sam pitanje i u temu za stikere, vidim da rade dobar posao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MJET05bas takva ručica kao sa slike ti treba a budem li naleteo poslacu ti info mada mislim da je Pedja pre neki dan doterao nekog multijeta za delove ali ne videh na slikamau kakvom je stanju rucica.

Iiiiii ako imalo volis tog Fiata nemoj mu nametati abarth osobine kad ih nema i nece ih nikad imati, nek ostane original kakav je i do sad bio.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@axic evo nasao sam sliku a FB

 

rucica.thumb.jpg.eb86adf3beeb324070c8aad802449b08.jpgrucica2.thumb.jpg.8acc83261d3b08650064829d7176145a.jpg

 

onako, ne znam... ne izgleda bas ocuvana, sta ti mislis? a za znakove si verovatno u pravu, do sad sve sto sam sredjivao (bar tako mislim) je bilo nekako primereno, sa ukusom.. to sa abarth znakom bi verovatno polako preslo u seljana varijantu :lol: nego eto, palo mi na pamet, zato i pisem ovde, razmisljam naglas sto se kaze

 

p.s. moram da sredim ovaj srebrni krug na volanu, prilicno je izgreban

 

76636712_449628092252066_3603605096102887424_n.thumb.jpg.d4b5100ecaa1b3696b0d96f1df7a09d0.jpg76730691_671690973238061_4645820648969469952_n.thumb.jpg.b2ba5feab1684e3b7d501bceeee94e49.jpg

Edited by MJET05

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da možeš sam ovaj prsten da sredis. Skini te inbus,torex ili koji su vec srafovi koji ga drze pa sam to lepo osmirglaj i prefarbaj nekim sivim sprejom.

Rucicu mozes slobodno da uzmes pa ces kod nekog tapacira koji se bavi presvlacenjem odraditi to za najvise 10€  jos kad bi volan i rucicu u isto vreme uradio to bi bilo vrhunski.

33 minutes ago, MJET05 said:

to sa abarth znakom bi verovatno polako preslo u seljana varijantu :lol:

Eto,sam si napisao sta bi bilo kad bi metno skorpiona :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa Kao u pesmi Johnny Casha (mozda ce znati starija gospoda sa foruma) u kojoj prica kako je od 1949 do 1973 sklopio frankenstajn Cadillac od nule, iz delova, tako i moj Punto (kako sam krenuo) u nekom trenutku nece imati vise nijedan originalan fabricki deo, sve ce da se zameni novim i boljim hahhaha :D:lol::lol:

 

https://www.motor1.com/news/72367/johnny-cashs-one-piece-at-a-time-car-working-class-ingenuity/

 

 

Edited by MJET05

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ti isto rekao davno da ne preterujes , jer ovi nemaju milosti na tehnickom , meni se sve ovo MNOGO svidja jer sam i ja tako nesto radio na cerkinom , znaci ne pricam iz zlobe ili ljubomore.

svi koji ti hvale ovde radove to je lepo sa njihove strane ali oni na svojim kolima nista nisu tako radili jer znaju da ce biti sex-a za tehnicki ......... pominju moj zadnji branik mrezice i ostalo (ovi cim su videli sporting branik rekli su ne) znaci nije mogao ni zadnji a ni prednji da prodju jer je 1,3 multijet ne zbog mrezica nego zbog samih branika (mora da ima obicne po katalogu njihovom i kraj) , za ove amortizere necu nista reci -- prelepo ali ........... spojler ili kacket nemoj slucajno da stavljas to prvo ne daju ako nije fabricki kroz staklo (ili kako vec - nisam to ni razumeo u besu) i da se sve slaze po broju sasije vozila i modela , auspuh su sada malo popustili i to pustaju (zavrsetke) kako koji teh. , i opet ti kazem ja ti zelim sve najbolje i da nemas nikakvih problema na tehnickom.

registrovao sam yetija pre neki dan (18100 din.) i rool bar sam morao da skinem zbog slikanja pa da vracam posle na kola sutradan , zagledali felne i gume jer sam model zamenio ali sve po P.S.-u. ne vredi za to ne popustaju nikome , ni rodjenima jer su vec zatvarali teh. na 15 dana zbog neke gluposti npr. ovima a i par drugima u kraju (panduri) .............. :) , opet kazem mozda je kod tebe drugacije -- daj boze.

 

P.S. postoji jedna opcija da se nadje tehnicki koji je pred gasenjem -- oni pustaju sve uz kintu normalno (oko 5000 din.) , dzabe nece niko ali opet kazem videces kad odes na tehnicki -- mozda sve i bude OK ko ce ga znati.

cuti i nista ne pricaj dok ga oni ne pogledaju ili uradi kao ja odes nedelju - dve - tri ranije i ispred izadje tip , pogleda auto i kaze moze ili ne moze zbog ovoga ili onoga pa skidas , ja sam tako uradio za yetija .......... jbg.

a punto samo dobija servise od sada i nista drugo -- ne vredi ............... ;).

3 tehnicka u kraju mi drze ortaci i kao braca smo ali ne smeju i kraj , kazu brate nema ljutnje ali ovo i ovo skidaj pa dolazi da radimo tehnicki.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili prodjes kao ja, obidjes 13 tehnickih pregleda i onda ti se javi covek sa tehnickog pregleda koji cita forum i kaze dodji kod mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MJET05 samo ti menjaj to i uživaj ;) ne brini za tehnički nego reši tu masku, pragove i spojler da sve bude cakum pakum.

Ako bude negde za tehnički ikakav problemčić (u šta čisto sumnjam jer se maxinalno držiš fabričkog izgleda) javi se pa ćemo vrlo lako rešiti bez ikakvih čašćavanja, preplaćivanja i slično. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se sećam samo lepak za šoferke i da prenoći. Nikakvo bušenje i slično. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MJET05 said:

kako se uopste naknadno montiraju ti pragovi i spojler (kacket)?

Imamo vec odgovarajuce teme pa pogledaj (u ovakvim situacijama, pomoci ce ti Search foruma).

Oko kacketa bas za Punto Mk2:

 

Montiranje pragova, pisalo se i za Punto:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...