Jump to content
FAS Goran
MultiZoki

Rumunija, kampovanje bez šatora

Recommended Posts

Svaka cast na putopisu!

Jedna od destinacija koja nam je prakticno najbliza a malo poznata, sada to sve lepo moze da se vidi na fotografijama a i procitaju korisni saveti.

Svaka cast na dovitljivosti sto se tice ,,satora"!

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, ISV_01 said:

Izvrsno putovanje ! Zaista fenomenalno iskustvo i dovitljivost sa multiplom, verujem da je u režiji nekog karavana/minivena sličnih gabarita takođe izvodljivo. Da li možete da kažete okvirno ukupnu kilometražu za ovaj poduhvat (gledano cenovno za gorivo) i pošto ste imali kamp-kolica :D, kako ste regulisali nošenje hrane ? Pretpostavljam da nije bilo problema na granici, a od namirnica pretpostavljam dugotrajnije stvari ili neki rashladni box (sa bez 12V/240V utičnicom) ? 

 

Hvala unapred

 

Davno sam imao ponudu za Trasaplinu i Transfargašar biciklom da se prođe (MTB trasa) ali iz određenih razloga nisam mogao..

   Ukupna kilometraža je oko oko 2.700 Km. Kod nas od BGD do Kladova, odnosno Đerdapske brane gde se prelazi, bilo je ukupno 500 Km (tur _ retur) i krug kroz Rumuniju oko 2.200 Km. Za gorivo(dizel) nam je otišlo oko 190 Eura. Napominjem da u Rumuniji NIGDE nisam video pumpu sa CNG tako da bi Multipla natural i ostali koji voze na metan bili prinuđeni da troše benzin. 

Hrana koja je pokvarljiva bila je sve vreme u frižideru 12/220. Dok smo u pokretu, priključeno na upaljač a gde smo se stacionirali, obavezno smo uključivali u 220. Frižider ne hladi led - ledeni ali je sasvim dovoljno da sačuva hranu par dana i da usput ne piješ bućkuriš od vode ili Fante(to je moje omiljeno). 

  Videli smo usput po Rumuniji mnogo biciklista - dugoprugaša. Bajkera ima bezbroj. Napomena: Pre susreta sa medvedom na parkingu prilikom spuštanja sa planine Fagaraš videli smo biciklistu. Bilo je to neposredno pre parkinga na kojem se šetala mečka sa mečićima. Prva pomisao je: Šta bi se desilo kad bi vozio bicikl i odjednom pred tebe na put iskoči meda i digne se na zadnje noge?  Horor, zar ne?  :cry:

 

Biće mi zadovoljstvo ako mogu bilo kojim savetom da pomognem. Iskustva su taze i dosta smo zapamtili :) 

   

8 hours ago, Lufti said:

Svaka cast na putopisu!

Jedna od destinacija koja nam je prakticno najbliza a malo poznata, sada to sve lepo moze da se vidi na fotografijama a i procitaju korisni saveti.

Svaka cast na dovitljivosti sto se tice ,,satora"!

 

  Zahvaljujem se na strpljenju dok si čitao. Možda sam malo preopširan mada mi se čini da nisam opisao ni deseti deo avanture koju smo doživeli. 

  

  Ukoliko bude potrebno, uvek sam spreman da iznesem iskustva koja imamo a koja mogu da pomognu.  :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/4/2019 at 6:15 PM, MultiZoki said:

Eto! Potrudih se da vam iznesem naša iskustva. Svakako će pomoći nekome ko se bude odlučio za ovako nešto.

Sad više ne mora ni da se ide kad je sve ovako opisano i uslikano... :D:D

Svaka čast na potrošenom vremenu i trudu da se sve predstavi. :thumbsup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, neshaoct said:

Sad više ne mora ni da se ide kad je sve ovako opisano i uslikano... :D:D

Svaka čast na potrošenom vremenu i trudu da se sve predstavi. :thumbsup: 

A zvukovi a mirisi a ukusi a noge u 'ladan planiski potok, ha!   A pijenje kafe pored puta na parkingu: 

IMG_20190730_152323.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...