Jump to content
FAS Goran
Ticma

PUG 2008 Allure

Recommended Posts

Lepo se vozi po gradu samo je dosta nepregledan pozadi za parkiranje, kamera ide obavezno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/2/2019 at 2:39 PM, Ticma said:

Ono sto mi se ne svidja je servisni interval od 25000km, nije da ce prelaziti vise od 10000km godisnje kao drugi auto ali ooet mi nije jasno da se na benzincu menja ulje toliko retko emoji2369.png

 

Nova Ford Fiesta, 1.1 i 70KS atmosferac, isto se radi servis na 30 kkm

 

Lepo parce metala, lep pazar

 

Taman za zene i za neke gejeve :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bas klasican auto za gradsku voznju bez da mozes da obidjes nesto vise osim traktora na magistrali

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porediti ulja od pre 30 godina koja su se menjala na svakih 10 000 Km i ova današnja je suvišno!

Prema tome interval zamene od 30 000Km je OK.

Konstrukcijski vek motora je 250 000 KM e sad što mi vozimo ono što vozimo i nastojimo čestim menjanjem ulja i filtera produžiti vek nečemu koji je odavno istekao to je naš problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko je dobro ulje danas da su na 1.4 MA motoru koji je bio proglasen za motor godine ako se ne varam, crkavale MA jedinice samo tako. Retko koji je preziveo i to sve zbog tog servisnog intervala koji je možda cak bio kraci od 30k km, neka me neko ispravi. 

Eto.. Toliko je dobro ulje u kombinaciji sa dugackim servisnim intervalom :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi neki motor dobio nagrade gledaju se sasvim druge stvari. Trajnost  ne boduje.

Ako se ne varam vageni su bili eksperimentisali sa izmenom na 50 000Km.

Da još jednom ponovim, automobilski motori se konstruišu da pređu 250 000Km što nipošto ne znači da nemogu preći puno više ili manje ovisi o uslovima eksploatacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produzeni servisni intervali su cisto ekonomska kategorija bitna kada se racuna TCO jednog lizinga od 3 godine i rec je o igri velikih brojki (flotna vozila). Te 3 godine izdrzi svako vozilo i svi zadovoljni. Sledeci vlasnik vec mora da racuna na faktor sreće.
Kvalitet ulja,filtera, tolerancije sklopova motora i slicno su manje bitne zbog cega je servis otisao sa 10k na 30k i vise.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste isplativo ako se gleda sa te strane i preko retko ko vozi auto 10 godina kao kod nas sto je slucaj. Mislim da tesko da koje ulje moze da vrsi funkciju tih 25-30000km a da ne ostavi posledice po motor. Jeste da sintetika zadrzava dobra svojstva doosta duze nego mineralna ulja ali sve preko nekih max 15000 ne verujem da je ok...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakazan redovan servis u Euroimpexu i da se otkloni par sitnica usput na koje prethodni vlasnik nije obracao paznju. Tipa cela peta vrata su fabricki pomerena par mm pa se teze zatvaraju i samim tim se bravica ostetila a tu je i neko cudno grebanje tokom motanja volana u mestu koje dolazi iz pravca nogu tj iz kabine, kao da nesto kaci.
Sto se tice utisaka u voznji, neverovatno olaksanje sto se tice gradske voznje i guzvi, snage za tu masu ima i vise nego dovoljno, jednostavno poskakuje kada se krene u obilazenje i pali kontrolu proklizavanja sto pripisujem losim all season gumama. Potrosnja je oko 9 posto se svaki dan vozi u periodu blokiranog grada od strane taxi vozila.
Udobnost je ok, jedino sto fali je naslon za ruku koji cu uskoro pokusati da porucim...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjene solje u fabrickoj garanciji, u odnosu na Deltu bilo je expresno, 10 dana od porucivanja do zamene, u delti se samo deo ceka po 15 dana plus termin za zamenu jos 10 dana makar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu te šolje bile uzrok onog "cudnog grebanja tokom motanja volana u mestu koje dolazi iz pravca nogu tj iz kabine, kao da nesto kaci."  ?

 

Koliko bi to koštalo da nisu priznali u garanciji i jesu li ti nešto naplatili ili baš ništa, 0 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet u servisu i opet solja amortizera, posle 7000km. Navodno su je podmazali, pa se cuje opet posle 3 dana. Morace nova definitivno
Diskovi i plocice prednji u ovlascenom 23000 sa zamenom a sto se tice potrosnje, 9.2 po gradu da klimom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudi me to za šolje amortizera. Ja sam sa mojim 308 prešao 185 kkm do prodaje, a "od svega toga dole", bio mi se jednom pohabao samo levi kraj spone (možda sam u "Veranu" davno platio 30 evra sa zamenom). A i za 308 je to (23.000 dinara) bila cena diskova i pločica, u "Auto Neni", stim da oni za vozila starija od 4 godine, imaju i neki poseban program delova (koje odobrava PSA), "u pola cene". Jedan dobar drugar ima baš taj motor u C3 i neverovatno je koje on smešne potrošnje ostvaruje na otvorenom (bez problema ispod 5). Jedino, loša zvučna izolacija podvozja. Veoma izražena buka samo zadnjih točkova. I toga baš nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno fabricki imaju problem sa soljama amortizera, nadam se da ce ih resiti u nekoj seriji...
Ne znam da je benzin 1.2T isao u C3, ovaj na otvorenom ispod 6.5 nece da moze, mislim mozda i moze na magistrali ali da se ne predje 60km/h

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide 1,2 e-THP od 110 ks u sadašnji C3, od početka, samo je najpre dolazio sa 5MT, a sada sa 6MT. Ovaj drugar ga je imao sa 5MT (prodao ga pre dva dana), top paket (Shine), sa par opcija, dvobojna karoserija. Vozio sam ga i jako lepo ide. A baš malo troši na otvorenom. Lagan je. Evo je jedna sveža fotka borda. Poslao mi neki dan. Ibarska, prosek 3,8 (po bordu).

Sada traži 2008. Ovaj novi. Ali, cena mu je divlja. Lagerski ili u dolasku, Allure sa 100 ks, zavisno od količine opcija, 20.400-21.400, a sa 130 ks (i panoramom), 22.600.

 

C3 1,2 e-THP 110.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imao prijatelj nekih problema sa tim 1.2? Kakav je bio za odrzavanje i to? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, ni najmanji problem. Održavao u ovl. servisu, cena malog servisa slična kao i za sve u toj klasi u ovlašćenom, oko 20k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je mali servis 20k ja sam platio 14000 ili manje koliko se secam u KDD. Bas je nerealno mala potrosnja, mada zavisi i od uslova i stila voznje, ja bas ne kilavim i ne vozim u koloni, pogotovu sto sa ovim motorom i menjacem auto ima dosta snage u odnosu na tezinu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenadano auto ce na prodaju posle praznika, najkasnije u februaru
Juce je kaparisano nesto sto je ostalo u salonu od izlozbenih modela ali o tome kada bude prebacen u garazu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...