Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Alfa Romeo 159 SW JTDm 16v 150 hp

Recommended Posts

Flasa od 2l vode, sundjer i jelenska koza koji su uvek u gepeku - problem bombardera resavaju za minut.

Samo treba reagovati cim se primeti i prvo dobro natopiti neprijatelja :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/5/2021 at 6:30 PM, knezevic76 said:

Čisto malo da se vidi upravljivost alfe u odnosu na konkurenciju
 

 


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

 

Upravljivost i lezanje AR159 me je odusevila.Nit sam je nesto mnogo vozio,na prvu onako.Jos je auto bio na R16 zimskim gumama,znaci da bi sa letnjim R17 to bilo jos bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto veca felna to bolje lezi.

Ja sam sa 16 (205 55 16) presao na 17 (225 50 17), razlika je ocigledna....mogu da zamislim kako je na 18" ili 19".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi najpovozitija za voznju je R16,kolotrag ne vuce levo desno,dok kod R17 direktniji osecaj na volanu.Zimski set je meni 205-55-R16 ,a letnji 225-45-R17

Share this post


Link to post
Share on other sites

AR 147 na kineskim gumama 205/55/16, odlično leži. Po kiši je maaalo klizava, po snegu manje.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urekoh je.....

Primetio sam pre par dana u nekom od obilazaka oko auta, kad je upaljen, parkiran, potegnuta parkirna kočnica a puštena nožna da mi svetle sva tri STOP svetla.

 

Znam da tu ima neki prekidač na pedali kočnice koji (laički rečeno) pušta struju ka stop svetlima na stisak pedale kočnice.

 

Nikakvu posebnu gresku ili obavestenje mi nije izbacivao na bordu/tabli, doduše dešavalo u poslednje vreme da mi tu i tamo da izbaci da VDC i Hill holder ne rade, ali greška je sama od sebe nestajala kad se par puta za redom stisne pedala kocnice do kraja i svaki put rukom potegne u krajni gornji polozaj (koliko sam na netu video i za to problem leži u tom prekidaču na pedali kocniče).

 

Probao sam da to rešim kod nekog od autoelektričara koji su u mojoj blizini, ali kako su svi koje sam zvao, zauzeti i tek prvi termin imaju od utorka ili srede sledeće nedelje, rešim ja da nabavim prekidač, pa cu kasnije da vidim ko će to da mi zameni.

 

Uglavnom, odem ja da kupim prekidač, otvaram kutiju, vidim da je prosto kačenje i da mi deluje da je zamena jednostavna.

Sama zamena je trajala čitava 3 minuta, skini napajanje, izvuci prekidač, ubaci nov a zatim vrati džek sa napajanjem....najveći problem je bio zavući se glavom nadole kod nožnih komadi, trebalo mi je skoro 10 minuta da se zavučem i namestim da bih mogao da ga zamenim, sam prekidač je na dohvat ruke ali je kao sto rekoh muka zavući se dole.

Neku sliku tokom same zamene nemam, što zbog toga sto je zamena prosta, što zbog toga sto nisam mogao da se izvlačim napolje po telefon.

Uglavnom, cena zamenskog prekidača je 1345 din, ruke majstoru 0 din.

 

Za sada radi, videcemo dokle....

 

Eto slike prekidaca i kataloškog broja samog dela, ako nekome bude trebao.

 

 

 

20210417_225023.jpg

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Ivan BG said:

Urekoh je.....

Nek' ti svaki kvar (ako vec mora da se desi) bude takav ;) ...

15 hours ago, Ivan BG said:

Uglavnom, cena zamenskog prekidača je 1345 din, ruke majstoru 0 din.

Jes' da je cena bagatela, ali trosak je mogao da ti bude mozda i 0 din :D ... Prekidaci na kvacilu i noznoj su dole na udaru prasine i vlage od obuce. Pogotovo vlage u ovom periodu. Isto mi se davno desilo na Stilu, a posto je (naravno) bila nedelja za radove, skinem i reko' samo da ocistim sa Contact Cleanerom dok ne kupim novi automat. Lepo razradio osovinicu, ocistio kontakte i vozi... Radilo odlicno i nikad ni ne kupih novi, vozio sam taj auto jos par godina. A i cesto je generalno zamenska roba koju ovde vecina nudi, losijeg kvaliteta od OEM, uglavnom su to bili "TRW". Naravno, sve pod uslovom da ne postoji neki mehanicki kvar u samom automatu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68977-fiat-stilo-popravkazamena-automata-nožne-kočnice/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info.

Svakako nisam bacio originalni automat, pa ako zamenski bude zezao, a originalu bude spasa, eto prilike da se proba čišenje i ako uspe, da ga vratim nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

što će ti C segment ako imaš ovo u garžu (Panda i Fabija).. mala razlika..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba auta su sluzbena (zenin i moj), potreban nam je privatni auto 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sto ih stavljas u garažu?? :D ja onda imam pride Rumstera i Fiat Doblo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...