Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Alfa Romeo 159 SW JTDm 16v 150 hp

Recommended Posts

'Fala na ljubaznosti, ime :thumbup: .

Gledam ovo kacenje na Skodi, slazem se, bas pristojno deluje. Kod mene su trenutno Bosch - trunku su vise "utopljeni" po visini i malo je kraci ovaj deo na samom kacenju. Ali nista drasticno, malopre skljocnuh kad sam se parkirao:

 

291120207536.thumb.jpg.ddc42217ede404d8abdafe13e5082ac2.jpg 291120207540.thumb.jpg.33fecf5cc391383146d57a5652591dd7.jpg

 

Ako ih toliko hvalite funkcionalno, definitivno uzimam u razmatranje posle zime, vizuelno su skroz OK. A cena duplo manja nego da jurim samo neke kvalitetnije gumice brisaca :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da pohvalim Valeo Silencio, evo pune dve godine, ekstra brise, ni da susne, doduse auto je garaziran, pa im sigurno i to pomaze :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje i kod mene Mitutoyo na bivsoj Vectri C radili perfektno a kacenje iako je stari tip (kukica) izgledalo kao da je fabricki, nikakve budze i sl...

Trenutno su mi original na autu kupljeni kod Bogunovica kada sam uzeo auto i dobri su ali sad vidim kako izgleda kacenje za Deltu\Bravo i definitvno ih uzimam kada ovi krenu da brljave. Mislim da ne postoje bolji kada se pogleda cena i kvalitet...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=15358]alfini0507[/mention]
1000 din par i stvarno valjaju, brisu necujno, ne mrljaju po staklu.
Moja iskustva sa Mitutoyo metlicama su odlicna, nisu prvi koje sam uzeo.
Na Alfi sam imao Bosch AeroEco, to je strugalo, skakalo po staklu, mrljalo, kad ih senzor za kisu sam ukljuci bukvalno me uplasi....a stari su bili godinu dana i placeni blizu 3000 din, verovatno nisu bili original.....
Apsolutno tacno! Evo g***o nije sastavilo ni 10 dana škripi sve u 16!!!

Pusti mi link ka oglasu na KP ljubim te...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG sad čitam, vidim menjao si to famozno crevo serva... Kaži mi, ima li neke razlike u ponašanju serva, volana, upravljanja, itd posle zamene? Pošto sam se raspitivao nešto, mene će to verobatno sačekati kad-tad. A kažu ne može da se remontuje, ne može obično crevo, mora neko sa ventilom, pa specijalno, namensko, bla-bla... Jer posče toga hoće da trese ili podrhtava prilikom okretanja volana u mestu, ili hoće da zuji pumpa donk radi u leru itd itd..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako servo pumpa ne zuji zbog posude ulja, onda je sigurno zbog creva. Ja menjao najpre posudu i zujanje je prestalo. A onda je crevo propišalo na spoju sa pumpom i gubilo ulje i zujanje opet krenulo, pa sam zamenio i crevo. Mogu ti reći da je volan postao dosta lakši nakon zamene creva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja pitam zbog zamene samog creva, tj remontovanog creva, kao to koje se stavi je obično crevo, nema te neke ventile u sebi koji regulišu pritisak ili protok ulja, šta li već. I kao zbog toga, počne da trese na volanu prilikom okretanja u mestu, ili hoće da zuji pumpa jer je opterećena više nego što treba, itd itd...a nigde ne curi i ima dovoljno ulja u sistemu. mislim to što si mi rekao je i logično, kada počne da curi ulje ili ako je nivo ispod minimuma u posudi, pumpa počinje da zuji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istu muku sa (zamenskim) crevom ima i Honda Accord.

Mada zna i da radi bez seckanja i problema, a od čega zavisi - bog te pita.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sedla

Ja sam menjao ono veliko servo crevo koje ide od servo pumpe do letve.

To malo crevo o kome pricas nisam dirao i fabricko je i dalje.

Inace u mestu mi se sad sitno cuje servo, ume i da secka, a po pitanju tezine volana je isti ko pre zamene creva.

Nikakvih zvukova iz serva nije bilo pre zamene gumenih elemenata velikog servo creva.

Ono sto meni sad ostaje je da vidim da li zvuk i seckanje prestalo ako bi stavio zeleno servo ullje, posto je sad crveno.

Kao sto sam napisao u onom postu iznad, upozoren sam da moze doci do sitnog seckanja i zvuka iz serva po zameni servo creva, kako je curelo drugih opcija nisam imao.

Eventualno sam mogao kupim novo crevo iz originala ili drugo polovno, mada sam polovno vec imao.

Sto se tice razlika u upravnjanju, pre zamene i posle zamene, nema ih uopste.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram te, ja i pitam baš za to veliko crevo, koje ide od servo pumpe  do letve. Ono malo, kratko, retko kad i pravi problem. Jer, kako sam čuo, originalno crevo ima u sebi neki ventil ili ventile koji regulišu pritisak i protok ulja. Kada zameniš to fabričko crevo bilo kojim zamenskim, a ne onim iz originala, počinje da se dešava baš to što si ti opisao: seckanje prilikom okretanja, ili vibracije, ili zujanje pumpe. I sve to zbog tog gumenog creva,nema veze koje je ulje u sistemu. mislim, nemoj pogrešno da me shvatiš, ovo prepričavam priče drugih ljudi, koje sam čuo ili pročitao negde. Pa me zato interesuje i od tebe, na konkretnom primeru, šta se tačno dešava, jer i mene će to sačekati kad-tad, jer mi je crevo koliko vidim fabričko još uvek, sa jedinom razlikom što je na mojoj 159 već sipano zeleno servo ulje. Koliko će trajati, videćemo. 

 

Znaš li možda koja je cena novog originalnog creva? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovno na oglasima ako se dobro secam cene tu do 100e, kapiram da je novo iz originala znatno skuplje, mozda postoje i zamenska a nova....za obe opcije se  nisam raspitivao.

Inace meni je balavio onaj gumeni deo blizi samoj letvi volana, onaj drugi gumeni deo je za sada bio ok, sto mozda ne bi bio slucaj za 2 ili 3 meseca.

Uglavnom oba su zamenjena sad ne curi vise ali se cuje kako sam opisao.

I mozda mi se cini, da je volan sada posle zamene nijansu laksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crn auto i stroka koju je pokupio za max 900m od perionice do kuce.

IMG_20210130_143924.jpgIMG_20210130_143809.jpg

 

Horor.

14 hours ago, danijel55 said:

Bas ocajno ide prodaja italijana trenutno. 

Prodaja svega ide ocajno, realno svi bi da kupe, da kazemo dobar auto za neku simbolicnu sumu novca.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas prao auto, i bukvalno kako sam izasao iz perionice mi se pokakila ptica na soferku. :D

Kazu srece. Izem ti tu srecu. :D

Izvinjavam se vlasniku na malo off-a. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca pa je na soferku, mozes skinuti kako hoces, prskalicama i brisacima ili vlaznim maramicama bez straha od stete.

 

Najgore na haubu kad se istovari, pa ne smes da cistis vlaznom maramicom jer odmah pravis swirlove na farbi.

Koga zabole za swirlove, njega obicno ne tangira ni izmet na automobilu :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, nego sam se u trenutku iznervirao. :D

Ja na Opelu imam jednu fleku od pticijeg izmeta koja je bila i kad sam ga uzeo.

A to za ciscenje vlaznim maramicama sam na tezi nacin saznao da ne valja. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i vlaznim maramicama, ali mora malo da se "otkiseli, natopi i sl."

I ja sam video skolu sa swirlovima na nekom od prethodnih auta.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...