Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Alfa Romeo 159 SW JTDm 16v 150 hp

Recommended Posts

Nas 4oro tj cela porodica, radije odemo tvingom do Ade za vikend, po gradu i sl nego pasatom. Pasat jedino ako podje jos neko sa nama pa nam treba 5 mesta. Van BGa je ipak bolje vecim zbog bezbednosti. Evo zena i klinci odose iz BG na par dana, ja sa tvingom nadjoh parking za cas danas. Ubacim se tamo gde drugi ne mogu ili ne umeju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,5 dci sa 90ks što imamo u Sanderu Stepway mk1 je...čudo od upaljača. HDI troše isto malo (čuo) al ovaj prvi imamo u firmi i kada krenemo na teren natankamo do čepa i zaboravimo (posle izbacivanja pištolja provereno staje još nekih 4-5l).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do skoro smo u posedu imali sluzbeni Sandero 1.2 benz, posle izbacivanja pistolja staje neverovatnih 12 do 14L, 50L je deklarisana zapremina rezervara, i na nesto sitno u rezervaru ja sam uspevao da natankujem jos 62 do 64L goriva.

Prvi put sam bio u cudu kad sam video sta kaze pistolj, prijavili smo i rekli nam da je to OK.

U emisiji Sat su isto merili odstupanja u zapremini tehnicko uputstvo VS. realnost, rezultat je bio nesto preko 10L u korist stvarne zapremine, uzeli su rezervar od Dacije Logan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Nako, nude zamene za Astre H, bar 10 ponuda sam imao, a bilo je tu jos ko zna cega sa cenama koje su sve samo nisu realne (npr. PUG 207, 2007-mo, 1.4 benz po ceni od 3500e, ili A4 2005-to, karavan, 2.0 benz, automatik po ceni od 5000e).

Sam oglas je ko zna na kojoj strani pa ga verovatno mnogi ne vide vise, inace bas sam sad pogledao statistiku, za skoro mesec dana koliko je star oglas, ima 700 pregleda, sto i nije lose za jednu Alfu, sa tri gledača ja nisam mogao da se nadjem jer nisam bio u BG kad su oni hteli da dodju, a i ja sam jednog sam ja posle gledanja oterao i nisam hteo da mu prodam auto.

Bas sam Nesi u nedelju objasnjavao sto bih je prodao.

Avgust je generalno mrtav mesec za svaku prodaju.

Nema veze, kad ode otisla je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao celina odlicna i estetski i mehanicki.

Vise nego koretna, za auto koji je u fabrickoj boji mogu da kazem da je odlicna, ima ostecenje na haubi iznad znaka (kao kovanica od 20 din), ima par tragova od kamencica po braniku, haubi, bokovima, ima i to sto je ocesan prednji branik na desne strane (vidi se na slikama, takva je uzeta) i mozda ima jos koje sitno ostecenje od vrata po bokovima...sve je to prihvatljivo za auto star 13 godina koji nije farban, trebalo bi mu mozda jedno poliranje da bi se bas sijao.

Kao sto sam u oglasu napisao sve fabricki zalepljene zastitne folije i etikete su i dalje na svom mestu.

Videli su je uzivo neki ljudi sa foruma i mogu da kazu jesam li u pravu ili nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su uvek smesne te situacije oko prodaje sa kojekakvim likovima, pogotovo ako se drugima dogadjaju. :D

Sto si oterao tog lika pricaj, zanima me :)

Moj brat prodavao moju bivsu e46 staru 15g, dosao momak, zavlaci se ispod auta, pregleda sljunak ispod, da nije mastan od ulja navodno, pa jos neka sizofrena cepanja, odu oni u test voznju, dogovore cenu, sve ok, u ponedeljak da se nadju da naprave ugovor/prepis itd.

Kad u subotu pola 12 uvece salje mu ovaj poruku ako nije problem da mu spremi servisnu knjigu sa pecatima i datumima od servisa (o cemu nije bilo reci) i ako mogu da skoce na 10 minuta do njegovog majstora, sto je sat vremena od ns.

Odmah sam rekao ovaj ludak nece uzeti, a i bolje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakakvih prica ima. Ja gledao e90,oba branika zagrebana, vrata suvozaceva i blago zagrebana polustranica i ja mh kazem. Odmah krece prica nije to nov auto. Ja reko ni moja e46 nije nova, al eto ima tacke od kamencica po haubi i braniku ostalo bez ostecenja, tu covek ostaje bez teksta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinu dana okruglo, kako je 159-ka kod mene, presao sam sa njom 6500 km, neko to predje za 2-3 meseca....

Pocastio sam je malo time sto sam joj osvezio parking mesto.

:thumbsup:

 

20200830_134228.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo sam sa pripremama za veliki servis.

Sad bi trebao da uradim mali servis ali uradicu i veliki, radjen je na 203.000 sad je skoro 246.000 km.

Izleteo mi set zubcenja iz originala veoma povoljno, da ne kazem dzabe, a original je original, te nisam hteo da propustim priliku.

20200918_124307.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...