Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Alfa Romeo 159 SW JTDm 16v 150 hp

Recommended Posts

Nisu gasove merili.

Ono sto ja vidim kada je vozim ili kada se vozim iza svoje 159-ke, je da nema trunke dima, garezi i sl. Opet kazem to je ono sto ja vidim golim okom i to ne znaci da bi mi auto prosao da su merili zadimljenost izduvnih gasova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je pao mali update.

Felne 17" sa restyle AR 159, solidno su ocuvane, ne zahtevaju nikakve dorade, popravke i sl, jedna ima jednu ogrebotinu i to je to, rubovi su citavi, nisu farbane, nisu ispravljane ili ne daj Boze krive. Gume su onako, koliko se ja vozim trajace mi jos dve godine.

Sam auto je vislji, cvrsci. Zao mi je sto odmah nisam uzeo 17 cola felne.

Set koji je bio na autu do danas ide na prodaju pa ako ga neko zeli moze se javiti.

 

20200803_165447.jpg 20200803_213408.jpg

Edited by Ivan BG
Sredjivanje slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo dnevnih slika.

 

20200808_084712.jpg 20200808_084631.jpg 20200808_084610.jpg

 

Jos jednom da kazem, zao mi je sto odmah nisam uzeo 17-tice....kad se setim muka sa penjanjem na ivicnjake.

Zaboravih, mozda je sad nijansu tvrdja, ali skoro pa zanemarljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto neverovatno da su fabricki stavljali 215 55 16, a zbog ustede u ceni gume, mnogi stavljaju 205 55 16, jos niza guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime, odlican upgrade :thumbup: . Za mene vrlo lepa felna, a i generalno volim petokrake, super je cucnulo.

1 hour ago, Ivan BG said:

Prosto neverovatno da su fabricki stavljali 215 55 16

Meni je "neverovatno" da uopste stavljaju toliko malu felnu na taj segment.

Pa i Compacti koji su broj manji su jos pre 15 godina prerasli 16'' dimenzije. 17'' je bukvalno taman po svim pitanjima, a za vece segmente tek da ne pricam...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam fabricke 17" gledao, kao sto sam rekao negde iznad, prvi pik mi je bio Multispoke 17", ali kako ih nije bilo na oglasima, ili su bile preskupe i predaleko za licno preuzimanje, nabavka se otegla...a onda izletose ove sa  restyle 159-ke, u BG su bile, cena prihvatljiva, prodavac korektan i zaljubljenik u Alfe (imao je do sada, AR 147 pa AR GT i sad AR 159 koju vozi leti na 19" a zimi na 18")...nije bilo puno razmisljanja, to je bilo to, prezadovoljan sam kako su joj cucnule.

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Ivan BG said:

Samo sam fabricke 17" gledao, kao sto sam rekao negde iznad, prvi pik mi je bio Multispoke 17"

Ako mislis na ove na slici ispod:

 

Ly.thumb.jpg.65430f2d52cf9efc1ffc58f857095c6e.jpg

 

Ne da se nisi zaje*ao, nego je za moj ukus petokraka za klasu lepsa. Otvorenija, manja u srcu, dolaze diskovi i klesta do izrazaja, pa jos kad se zavrti u nekom laganom cruise... A ne treba zanemariti ni momenat pranja istih :D (kod mene su takodje donekle multispoke/dvobojne Sport 17'', pa dok im provuces sundjer svuda :sleeping:)...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te sam trazio, svaka druga 159 ima te felne.

Ove sto sam ja uzeo se retko vidjaju, i posto su sa restyle primerka nekako mi se cini da podmladjuju kola.

Naravno takav utisak imaju oni koji se razumeju u 159-ke.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

Ako mislis na ove na slici ispod:

 

Ly.thumb.jpg.65430f2d52cf9efc1ffc58f857095c6e.jpg

 

Ne da se nisi zaje*ao, nego je za moj ukus petokraka za klasu lepsa. Otvorenija, manja u srcu, dolaze diskovi i klesta do izrazaja, pa jos kad se zavrti u nekom laganom cruise... A ne treba zanemariti ni momenat pranja istih :D (kod mene su takodje donekle multispoke/dvobojne Sport 17'', pa dok im provuces sundjer svuda :sleeping:)...

 

 

Bile ovakve na prodaju pre dva tri meseca, u KG za 150 evry sa gumama. Malo falilo duzmem za Cromu.

A 205/55/16 ne da su niske za ovakav auto (za Cromu naročito) nego kriminal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najeftinije sto sam ih video je bilo za 220e i to potpuno izandjale i bez guma.

Sada na KP ih ima 5 setova, 2 seta bez guma (jedne 220e druge 250e) i tri seta sa gumama (340e, 460e i 500e su im cene).

Te o kojima pricas uzeo je momak koji je nekada bio ovde ma forumu, vozi ih i kaze da su korektne.

 

7 minutes ago, Martin said:


A 205/55/16 ne da su niske za ovakav auto (za Cromu naročito) nego kriminal.

 

Veruj da ih je jos gore voziti na AR 159, bukvalno patnja.

A skoro svaka 159 sa 16" ih vozi zbog ustede u ceni gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude da je sve samo dobro, evo i malo loseg.

Zatvaram juce gepek, vidim nesto malo teze ide, dok sam ga skoro zatvorio cujem da nesto puca, otvorim ponovo, imam sta da vidim.

Desni amotrizer u gornjoj "pesnici" se otkacio, kacenje na amortizeru se rascvetalo, amortizer je prosao izmedju samih vrata i krova i ostetio spojler na vratima.

Pogledam malo cene na netu, komad od 1200 do 1900 din, vidim na KP 900 din komad.

Porucim danas, kako sam bio u gradu kroz 2h stignu, preuzmem ih.

Uglavnom:

 

 

20200810_154905.jpg 20200810_154228.jpg 20200810_154846.jpg

20200810_154858.jpg 20200810_154855.jpg 20200810_155040.jpg 

 

Poslednja slika je to ostecenje.

Naravno amortizeri koji su dosli uz auto nisu bili originalni, sto je i za ocekivati na kolima starim 13 godina, dobro su drzali vrata, ali dzaba im....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Padalo mi je na pamet nesto manje i mladje (tu do 5500-6000e), u poslednje vreme a i ubuduce sam vise u gradu, a tu 159 nije bas svoja na svome.

Doduse u velikoj meri sam promenio misljenje o njoj i voznji u gradu od kako sam je podigao felnama 17", lakse se penje na ivicnjake, lakse napada prilazne uglove garaza po TC-ovima....

Ostaje jos muka za parking i njeno relativno lose snalazenje po tesnim ulicama zbog velikog kruga zaokreta.

A i po Borci je zimi vozim stalno hladnu, relacije su po 1.5-2km, sa gomilom zaustavljanja zbog gomile lezecih pandura, guzve zbog semafora, to matorom dizelu ne prija a i trosi u tim uslovima voznje verovatno 10L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...