Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Alfa Romeo 159 SW JTDm 16v 150 hp

Recommended Posts

Sto si menjao celu metlicu? Neki problem ili... ?

Licno menjam samo gumice brisaca, kada im dodje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo potrebe, osim sto je gumeni deo dotrajao, nije neki trosak a fabrika je fabrika. Probao sam par puta to sa zamenom gumica (na nekim kolima koja sam ranije imao), pa ih ili  nisam vracao kako treba ili profil gumice nije bio odgovarajuci.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ima ih par tipova... Samo pogledas sta ti je na autu i uzmes to isto :) , nema potrebe menjati celu metlicu. A zamena je boza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zapadu nista novo, samo da ne fasuje(mo) Covid - 19.

Pali, radi, ide....za sada.

20200318_110826.jpg

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabo se vozimo ovih dana, provozao sam je jutros posle 11 dana, dodjem sa posla oko 17h, policijski cas krece u 18h (do skoro je bio od 17h), nemam kad da je vozim, cak sam se i zamslio hoce li upaliti, dugo stajala bez voznje ili paljenja u mestu, naravno upalila je kao da je ugasena pre sat vremena.

Nesto se mislim da je zamenim za nesto drugo, posto supruzi nije "legla", kaze dugacka je niska napred, relalno vozila je samo jednom, tako da ce verovatno pasti zamena za nesto novije, kompaktnije, za lakse manevrisanje po gradu.

Trenutno se po oglasima zanimam za Fiat 500L, po dimenzijama kraci je od AR 159 za citavih 52 cm, klrens mu je vislji i uopste prednji branik je napred znatno vislji.

Ne bih uzimao ispod 2014-tog godista, videcemo sta ce biti na kraju.

Trenutno, za ovo vreme koliko je kod mene nemam sta da zamerim svojoj 159-ci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno, glas razuma.. :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije rec o Alfi ali da pomenem i ova dva auta.

Ja sam razduzio sluzbenu Hondu a supruga sluzbenu Daciju.

Supruga je prosla bolje, te je dobila Skoda Fabia (trenutno zamenska ali uskoro stize bas njena), a ja sam dobio Fiat Pandu, oba auta su u kombinaciji Benz+TNG.

Sto se Pande tice vozim je skoro mesec dana i osim toga sto je mala i moze se parkirati svuda drugih prednosti nema, zvucna izolacija ne postoji, 1.2 u kombinaciji sa TNG-om ne ide nikako, poskakuje na neravninama, sedista su pravljena za nekoga ko je visok max 170cm (kratak sedalni deo), bocna potpora je nikakva....pretprecu je nekako od ponedeljka do petka. Vikendom ne mogu da se nacudim kako auto moze da ide (AR 159), a opet pondeljak mi treba da se naviknem da stiskam gas i da se nista ne desava.

Sto se Fabie tice, juce je dosla pa je rano za neke utiske.

Alfa je definivno na prodaju, pa ako nekoga zanima mozemo pricati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvori temu u podforumu, postavi slike i cenu i reseno, koga interesuje :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/23/2020 at 1:49 PM, MS PK said:

Otvori temu u podforumu, postavi slike i cenu i reseno, koga interesuje :D

Otvorena tema u odeljku oglasi.

 

 

Inace dosli danas sa Zlatibora bez ikakvih anomalija, put nisam osetio.

Bas mi je zao sto je moram zameniti za nesto manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavio sam danas 159-ku kod majstora.

Primetim u subotu kad sam je upalio neko sitno skripanje ispod haube, u prvi mah pomslih da nije zamjac (ne kazu dzabe da je u Srba veci strah od zamajca nego od promaje), bio sam pored kola sa strane menjaca, dignem haubu i vidim da je negde iz pravca remenica.

Bio sam u dilemi da li je iz PK kruga ili je do spanera ispod remenica bregastih osovina.

Uglavnom upalim je danas, vidim na bordu ikonicu akumulatora, podignem haubu i bi mi jasno, alternator, taman je on tu visoko sa zadnje strane motora.

Kako god, ostavih je majstoru, pa ce je sutra ili u sredu resavati, rece mi odmah alternator ti se cuje.

Mozda je samo lezaj, mozda se "nekako" PK kajis olabavio mada sumnjam da je to moguce, videcemo, svakako cu mu reci neka pretrese alternator.

Sad za subotu sam joj i tehnicki zakazao, da produzim registraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen.

Remenica alternatora je bila problem, zamenjena je novom (INA) i sve fercera kako treba, zamenio sam i PK kajis, nisam hteo da se vraca stari.

Usput sam rekao majstoru da je pretrese posto u subotu ide na tehnicki pregled i produzetak registracije.

 

20200709_072355.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nude zamene po nekim nebuloznim cenama, npr.  PUG 207, 1.4 benz, 2008-mo, 5v po ceni od 3500e.....stare Fabije,  AR 147 sa pocetka proizvodnje (bilo je i mladjih), MB E klasu karavan iz 2003.....i tako svasta nesto.

Produzicu joj registraciju sad u subotu, pa je mozda skinem sa oglasa, a mozda je i ostavim ali sa vecom cenom.

Sve sam blize tome da je ne prodajem uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda cesto onaj ko je resio da ide na upgrade, dodje do toga da kupi neki lep auto koji istrci na oglasima, da se ne bi prodao. I uglavnom na kraju za svoju prodaju popusti pod navalom ponude i cena krseva :) . Pogotovo vazi za sve ove nase narodne automobile.

A ko (kao ti) ne zuri i ne zanimaju ga neblozne menjaze za konzerve, drva i sl. :) , moze i lepo da prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosla na tehnickom 1:1.

Razlike u silama kocenja: 

Napred 0%

Nazad 1%

Rucna 1%

Svi brojevi (motora prvenstveno) se vide kako rece ovaj sa tehnickog "iz aviona" nema nikakvih dilema, rece odlican auto.

Total cena registracije 34650.00 din sa polisom na premijski stepen 4.

20200711_080844.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...