Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Alfa Romeo 159 SW JTDm 16v 150 hp

Recommended Posts

Nema novih desavanja.

Onomad kad sam bio kod majstora, kazem ja njemu da mi izmeri jacinu antifriza.
Kaze on tada -18°.
Gledam ja posle par dana antifriz, vidim crveni se, relativno gust (ako valja nikada nije tecan kao voda), veliki servis uradjen pre 25.000km, menjana pumpa vode, racunam da su male sanse da je vracen stari antifriz nazad u sistem, al' reko mozda nije dobro napravljena smesa tada.
Resim ja malo da pojacam smesu rashladne tecnosti, i odem jutros kupim litar 100%, uzmem i ono za merenje antifriza (bometar ili kako se vec zove), izmerim sam pre dodavanja bilo cega, kad ono -29°.
Antifriz jednako gust i crven kao kad sam gledao par dana posle njegovog merenja.
Uglavnom dospem malo tog novog 100% antifriza u posudu i nivo tecnosti doteram na max, bio je nivo tacno na sredini, zavrnem cep od posude i to je to.

Kapiram da je sada presao preko -32, - 33°, dolio sam mozda 200ml.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan BG said:

Alfa u svom prirodnom izdanju

Trebao si da priteras jos malo uz levu ivicu :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno glupost, kaze majstor nije neko lepo namestio kad je menjao filter, skinuo filter, ocistio, vratio nazad, proverio curi li i to je to.

Nije hteo nista uzme, castio sam ga, kaze nista nisam ni radio.

Inace odlican servis, ja unutra ulazim, ono na dizalicama (3 kom) dva Maseratija i jedna Gulietta.

Brat kod njega odrzava svoje Italijane.

 

20200208_134722.jpg

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto Verde na Ledinama.

Kaze mi brat da je par puta zatekao Ferrari na dizalici, Maserati je normalna pojava tamo.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redovno odrzavanje je upitanju, ovaj sa slike je menjao kocnice danas, kakva pojava od kola. Na salio se ja, kad sam video sta je u servisu, kazem pa ja mora da sam pogresio nesto, nije ovo servis za Alfe.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oterao sam danas 159-ku kod majstora da je preventivno pretrese (malo ljudi to radi, a posle onoga sa naftom joj bas i nisam verovao).

Uglavnom kaze majstor na kraju, druze jel bi ti ovo prodavao, ja skoro nisam video ovakvu Alfu 159.

Prava, lepa, nije farbana nigde, utegnuta, ocuvana, kompletno fabricka.

 

Trap (predni i zadnji) nista, nigde lufta, sileni, kugle, ramena, lezajevi tockova, amortizeri su menjani (ne kod mene, ali nisu fabricki) sve pa skoro kao novo.

Motor suv ko barut sa svih strana - rece da su mi sve selne na svim crevima i dalje fabricke, sto isto retko vidja.

Dizne perfektne, minimalne korekcije na sve cetri iste.

Kilometraza svuda ista, da kazemo 95% da je to prava KM, koja stoji na satu.

Nosaci motora, menjaca odlicni, izduvni sistem, kocioni sistem takodje.

 

Rece: Razumi me, ja sam majstor i trazim posao da nadjem kod tebe, ali nema nista, nema.

 

Od ulaganja ima sledece:

Jedno crevo od serva mi je porozno (preporucio mi je zamenu) i zadnji desni tocak po malo blokira, toliko da se ne vrti sam kad se zavrti rukom pa pusti sam slobodno da se okrece, ono nije da stane bas odmah ali tu je (preporucio mi je reparaciju obe celjusti, i zamenu sajli rucne - preventivno).

 

Rece mi da joj se zamajac po malo cuje kao da lupne kad se gasi bez kvacila, ali kaze nije to nista sedi tako i vozi (i da to verovatno neko ne bi ni primetio) kvacilo je mekano, nisko, ne trese prilikom kretanja.

 

Jednom recju, odlicna.

 

To je to, pretresao sam je kao da je sada kupujem, sto sam mozda trebao da uradim prilikom kupovine, a nisam, gledao sam je sam, t.j. sa kolegom @Axic

 

Zakazah za sledecu subotu zamenu tog creva i reparaciju obe zadnje kocione celjusti.

 

A mislio sam da cemo se rastajati (Alfa i ja).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Ivan BG said:

a nisam, gledao sam je sam, t.j. sa kolegom @Axic

Pravi potez, jedan od najkompetentnijih ljudi na forumu :thumbup:.

Covek bilo sta provoza par km i ima kompletnu situaciju u malom prstu. Od ulja, guma, pa do stanja kompletnog vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:

Pravi potez, jedan od najkompetentnijih ljudi na forumu :thumbup:.

Covek bilo sta provoza par km i ima kompletnu situaciju u malom prstu. Od ulja, guma, pa do stanja kompletnog vozila.

Zameram ti još uvek što me nisi zvao kad si gledao Brava :whistle: ali zvaću ja tebe kad budem gledao i20 1.1 crdi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam danas konacno i trece stop svetlo (dosla je kod mene sa trecim pokvarenim svetlom).

Obe plastike sa poklopca prtljaznika se skidaju, jedno 10 srafova (plus 4 za sam spojler) i 20 zabica, 3 zabice su odapele.

Uglavnom skoro sat vremena treba da se obe pazljivo skinu i 10 min da se sve vrati na svoje mesto. Treba dosta alata da bi se sve to pazljivo skinulo, kajli, plasticnih pajsera....neverovatno da nisu ostavili urez oko poklopca srafa, koji bi se lakse skinuo srafcigerom. Nego muci se zavlaci kojekakav plasticni alat da se skine poklopac idi bre, sreca nisam ja to menjao nego sam dao majstoru, sve bih to izlomio, izervirao i nista ne bih na kraju uradio.

Ostalo je jedno malo ostecenje na spojleru kad ga je majstor vracao na svoje mesto al sta da se radi.

 

20200220_122744.jpg

 

Radiiiiii.

 

20200220_133933.jpg

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti ostavih proceduru za demontazu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/79854-alfa-romeo-159-sw-zamena-trećeg-stop-svetla/&do=findComment&comment=1520015

Trebao si samo da doteras na skup, pa da se malo zanimamo. Ne mogu da se pohvalim da sam bas cest, ali kad kod odem kupusa se neka Alfa :D .

17 hours ago, Axic said:

Zameram ti još uvek što me nisi zvao kad si gledao Brava :whistle: ali zvaću ja tebe kad budem gledao i20 1.1 crdi :lol:

Ljubav na prvi pogled i voznju, pa sam i gledao i pazario sam, da ne dobije noge. A tu sam za sve visokoturazne masine :yes .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime, to je procedura, bas kako si je ostavio.

Ali alat, zabice, zivci....hoce li puci, hoce li cvrcati kasnije...uzas, ma nema sanse.

Sam da sam radio, sigurno bih slomio neku od plastika, pa bih je posle jurio po otpadima....bolje ovako.

Radi, svetli....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/20/2020 at 2:57 PM, Ivan said:

...ali kad kod odem kupusa se neka Alfa :D .

Pa, daju ti ljudi da se spremaš za sledeći auto... :D:D 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...