Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Alfa Romeo 159 SW JTDm 16v 150 hp

Recommended Posts

Mnogo vremena, koliko se sečam, prošle godine za tri radna dana dobio i saobraćajnu, i onda da me nazva kolega imam extra mondea za tebe

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali, radi, ide.

Uzeh joj cepove za felne, dosla je sa novim felnama a bez cepova.

Jedva sam nasao originalne, nisu u bas u nekom stanju, al uvek moze stiker da se zalepi preko cepova.

Ne odgovaraju sa drugih modela Alfi, samo na 159 je promer rupe na felni 60mm ostali modeli su 48, 52, 56 mm.

Kako god to je to, estetski je sa njima lepse i manje ce štroka ulaziti unutra.

IMG-b6a54a74c3485834b1cd2cf073e79f72-V.jpgIMG-03e46a5ead344b0ca0f8f716a1e5cf5c-V.jpg

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetih danas prvi kvar na 159-ci.

Fleka velicine dlana ispod auta, motorno ulje, sa strane gde su remenice motora, odozgo je motor suv, barem ono sto se spolja vidi, odzdo vidim da mi je suspleh mastan.

Da je oteram kod nekog majstora ovih dana da nadje odakle curi i resim to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Irena HGT said:

Eto, žališ se za zezanje u svojoj temi a ovde isto pišeš

@dekirs zabrinut zašto nema kod njega ispod. Isparkira se ujutru pa se pita gde je :) 

@Ivan BG Najbolje kod majstora, dešava se...

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/2/2019 at 3:59 PM, Ivan BG said:

......Da je oteram kod nekog majstora ovih dana da nadje odakle curi i resim to....

Bio kod majstora, gledao je sve i jedno mesto gde je nasao da mozda curi je na kucistu filtera ulja, kupio sam nov filter, zamenio je njega i obe gumice, odmastio i ocistio sve odozdo, ostavio mi je auto bez šuspleha i rekao mi da dodjem u ponedeljak, a doltle da ga vozim, pratim, obracam paznju ima li kakva fleka ispod kola.

Cak sta vise, sem one jedne fleke, novih fleka tokom dana koriscenja pre odlaska kod majstora nije bilo, a ulje je sa meraca sa MAX spalo mozda 2-3mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

 

Reseno je curenje ulja, flisovalo je na kucistu filtera ulja. Uzeo sam drugi filter i brake cleaner, filter zamenjen i obe gumice, a sve ostalo odmasceno i ocisceno i to je to, nema vise tragova ulja ispod auta, a sad mi je i motor opran odozdo. Da ti kazem zasto je pustio tuda nemam pojma, dal one gumice nisu bile dobro stavljene, dal su propale od temperature, ne bih znao, poklopac filtera je bio propisno stegnut. Kako god, valjda je to to.

 

Za sledecu subotu sam zakazao zamenu oba velika silena na prednjim viljuskama, cuje se sitno kuckanje kada prelazim preko lezecih policajaca. Idem za KG da to resim, gledao sam, racunao, i kada sve uzmem u obzir (preporuke i kvalitet na zamenjene delove) ispada mi jeftijije da se odvezem do KG preko Topole nego da ih menjam u BG, majstor mi trazi 2000 din po strani, 3000 je silen po komadu (cena i artikal iz Wint-a, odmah su mi rekli da mi taj deo u tom kvalitetu koji oni imaju nece zavrsiti posao, bolji kvalitet nisam mogao da nadjem i te bih cekao minimalno 10 dana), plus centriranje trapa npr. 2000 din - Total 12000 din.

 

Koliko posla imaju, ovi ljudi iz KG, zvao sam iz da zakazem 12.11.2019. prvi slobodan termin je bio 25.11.2019. a termin za subotu tek 07.12.2019. skoro mesec dana cekanja.

 

Kod njih racun izlazi ovako: 60e oba silena, 20e ruke za obe strane, 10e centriranje trapa i racunam za gorivo max 20e. Sve na jednom mestu o istom trosku, ne jurim nista nigde, mozda nijansu skuplje, ali rekao bih bolje i da je malo provozam po krivinama, nadam se samo da se vreme biti koliko toliko OK.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si auto Kristinu okrenuti, verujem da bi bila okej cena, mozda slicna ukupnim troskovima ili cak i manja al bez cimanja do KG i plus ako nesto podje po zlu lakse je reklamirati. 

Ne vidim razlog da se ide van BGa za neke popravke kada maltene sve imamo ovde. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada u zivotu nisam razmisljao pri kupovini necega, sta bi bilo kad bi bilo....samo pozitivno i bez mracenja.

Za ove iz KG sam cuo na vise mesta da su ok, primera radi, njihova viljuska na Lybri je pocela da se cuje posle 98k, za viljusku od 25e vise nego dovoljno, naravno da Lybra i 159 nisu isto, iste tezine i sl. A i pre cu subotom da stignem i da se vratim od i do KG, nego do Petlovog brda radnim danom.

Sad ovako, sledeci put drugacije, bice prilike, Alfa je to. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima njih nekoliko u KG, ti mislis na Tejovica (Milutin Tejovic), nisam siguran da je to u Mokroluskoj bas njegova radnja ili od nekoga ko uzima delove za trap od njega.

Znam da je razlika u cenama solidna i da im centriranje trapa nije nikakvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod tih kod plavog mosta uzimao viljuške za mareu. Viljuške su od tejovića. Moj majstor ih montirao. Bilo davno, al tad su bile od Tejovića sa garancijom po istoj ceni kao da sam i lično kupio u KG. Prodao sa auto sa njima, prešle 60000km.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih na Stilu 1.6 zamenio posle 55k, nisam ih licno ja ugradio dosao je sa njima, po servisnoj bile su stare tih 55.000 km. Zamenjene su opet Tejovicevim, moj majstor ih je imao kod sebe.

Od tih sto se bave reparacijom segmenata na trapu, Tejovic je trenutno najskuplji.

Inace kod Stojanova, donja viljuska, po komadu kosta neverovatnih 190e plus ugradnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, bio, zamenio, vratio se, 300km u oba smera.

Zamenjeno: oba silena (velika na donjim viljuskama), obe kugle u gornjim viljuskama, oba kraja spona i centriran trap, sve na jednom mestu....total 105€ + putarine i oko 2000 din za gorivo.

Ostatak komponenti trapa je bio dobar i nije bilo potrebe za zamenom.

Sad je jos utegnutija i teza, direktnija na volanu.

To je to i nije mi zao.

 

Inace, uigrana ekipa, brzo rade, a nalaze se (MPG Jovanovac) na 6km od KG, dve odlicno opremljene radionice, u obe Hofmann laserske masine za centriranje trapa, svakakvog alata, radapcigera, pedantno, fino, cisto, uredno, odmah rade zamenu komponenti koje su dotrajale, hocu da kazem, da nazad na kola vracaju viljuske koje su sa kola skinute, nema razmisljanja jel ta koju dobijas nazad, originalna, kriva i sl.

Jos jednom sve pohvale za servis i uslugu.

IMG-4eb287fbda701011f1797d803b01eb93-V.jpgIMG-cb3b2cda658f51fdf3788b444016f967-V.jpgIMG-6cd9de6374dc59d434fb4ed4b755568a-V.jpgIMG-22a0f9fa7f84fb1dcff658ee7faf1cd2-V.jpg

Edited by Ivan BG
Sredjivanje slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...