Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Alfa Romeo 159 SW JTDm 16v 150 hp

Recommended Posts

Axic je cuven na forumu da vec nakon par stotina metara ima detaljan review novih guma, motornog ulja i ostalog :P .

Cudi me da mu je za ovo trebalo celih 10 minuta za utisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/2/2019 at 8:59 AM, vicent said:

Uživaj u 159-ki, da te lepo služi.

 

Hvala, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Ivan said:

Axic je cuven na forumu da vec nakon par stotina metara ima detaljan review novih guma, motornog ulja i ostalog :P .

Cudi me da mu je za ovo trebalo celih 10 minuta za utisak...

Za sad prezadovoljan.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to vec lici na nadaleko poznato iskustvo naseg official FLCS testera :thumbup: .

Nemo' se brukas ubuduce :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navikavam se polako proslo 7 dana od kada je kod mene, za sada zanimljiv auto.

 

20190905_204652.jpg20190905_204601.jpg20190905_193514.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Ivan BG said:

...za sada zanimljiv auto.

Eto, kao čovek koji je prešao mnogo kilometara u Daciji sada možeš iz prve ruke da oceniš, uvidiš koliko Dacia bolje leži, tj. koliko je stabilnija pri promenama pravca kretanja levo-desno...kao što se nekad' pripovedalo ''očigledno tehnički superiornija od Alfe'' :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Daciju ne vozim, dobro po nekada na pranje (500m od kuce), to je zenin auto, nisam kompetentan, moja je Honda.

:D

Da shavtis da je Dacija s*anje, ne moras ni da je provozas, dovoljno je samo da je vidis.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Ivan BG said:

Da shavtis da je Dacija s*anje, ne moras ni da je provozas, dovoljno je samo da je vidis.

Ma kakvi sranje...eto vidiš da smo sad dobili info da su im čak i cene na oglasima iste kao 159-kama... :D:D 

I ti si sigurno primetio kako je Dacia 2007. godište na oglasima za iste pare kao i 159-ka 2007. godište kakvu si uzeo, nije valjda da nisi... :D 

Kol'ko samo novih informacija dobijemo koje su jednaka budalaština kao i ona davno napisana o tome kako je Dacia ''očigledno tehnički superiornija od Alfe'' - samo što tu superiornost niko ne vidi osim jednog čoveka:D:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam danas za SM da zavrsim prenos auta na svoje ime, nisam morao ali necu da se vodi na nekog drugog nesto sto je moje.

Ugovor zavrsen, predato u poresku, 5 radnih dana traje obada predmeta, iznos poreza bi trebao da bude od ~ 10.500 do 14.500 din po katalogu AMSS.

Stigao mi je postom i rezervni kljuc od auta, baterija mu je bila prazna pa sam je zamenio, usput bravar mi rece (sad vec drugar inace, godinama se znamo zavrasavao mi je kljuceve za vise automobila), izrada duplikata kljuca je inace 130e i do skoro nije bilo moguce napraviti daljinsku komandu na kljucu, tako je uradjen da mora samo original koji kosta 480e.

Tako ko ga izgubi neka se spremi na dodatni trosak koji uopste nije mali.

Vise primeraka koje sam gledao dok sam trazio za sebe 159 je imalo samo jedan primerak kljuca, sad mi je jasno zasto.

 

Put do SM i nazad, cca 160km nisam osetio, kao da sam vozio max 20 min.

 

Ostao sam duzan neku "bolju" sliku kola.

 

Alfa 001.jpgAlfa 002.jpgAlfa 003.jpgAlfa 004.jpg

Alfa 005.jpgAlfa 006.jpgAlfa 007.jpgAlfa 008.jpg

Alfa 009.jpgAlfa 010.jpgAlfa 011.jpgAlfa 012.jpgAlfa 013.jpgAlfa 014.jpg

 

 

 

Edited by neshaoct
Sređvanje slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ce nekome trebati kontakt auto bravara, kljucara, momak je prva liga i dosta ljudi sa foruma je vec islo kod njega, sam mi je to rekao, sa cenama je povoljniji od svih vidjenijih auto bravara po gradu, sa znanjem isti sa njima ako ne i bolji, uvek uradi i vise od dogovorenog.

 

20190910_185720.jpg.ae137154e5c7ccac6ff780f725a8f325.thumb.jpg.bca9649d46762f5126e301ce25719f46.jpg

 

 

Edited by Ivan
Rotirana slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kazes da je OK, mozda da se napravi neka klupska saradnja sa njim (ako vec nije do sada), cisto predlog...

Apsolutno si pametno uradio, apropo prevoda vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blizi se kraju saga o prenosu vlasnistva, poreska uprava u SM je konacno obradila predmet, okruglo 21 dan im je trebao, iznos poreza 12650 din, plus provizije i postnet uplata posto nisam ja licno isao za SM da izvrsim uplatu, 13374 din total.

Plus notar 2520 din i za sada jedan odlazak u SM (gorivo i putarine).

Ceka me jos jedan odlazak u SM, sada u subotu kad budem isao da odjavim tablice, samo pre toga resenje da mi stigne u BG.

Pa kupovina tablica, reg. nalepnice, saobracajne dozvole.

Uzas....birokratija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/2/2019 at 7:00 PM, Ivan BG said:

sada u subotu kad budem isao da odjavim tablice


Što nisi dogovorio sa agencijom da ti pošalješ njima tablice, a oni tebi poništenu saobraćajnu?

Na relaciji NS - BG i obratno radi super to tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

On 10/2/2019 at 7:10 PM, andreja.micovic said:

Što nisi dogovorio sa agencijom da ti pošalješ njima tablice, a oni tebi poništenu saobraćajnu?

Na relaciji NS - BG i obratno radi super to tako

Nema sanse da agencija to zavrsi u danu.

Idem u SM u subotu ujutro, policija radi od 07:30, odjavim tablice, probusim saobracajnu. U 9h sam nazad u BG, u 10h su BG tablice na kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Total sve oko prenosa 23.000 din + mozda jos neki dinar + vreme + zivci.

Proces je trajao skoro mesec dana.

 

IMG-3f92c0d5d31afed7d912004dfa9f85b0-V.jpg

To je to.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...