Jump to content
FAS Goran
LWFtheDJ

50 nijansi plave - Punto mk2 1.2 16v

Recommended Posts

Pozdrav, 

Evo nas puntisa. Kupljen prvenstveno da devojka nauci malo o voznji i da ima nesto za do posla i nazad (6km u jednom pravcu kroz centar NS-a). Posto ne planiramo da ga zadrzavamo puno (godinu-dve) nije nam bilo bitno kako izgleda, samo da je ispravan i ispunjava neke kriterijume :D budzet nam je bio veoma ogranicen a kriterijuma dosta tako da je ovo u tom trenutku bio jedini kandidat (nakon pregledanih 10ak leseva). 

Auto kupljen u Sapcu, od decka iz Majura, koji je presao na stilo pa prodavao zato punta :D

Tako da su slike sa tablicama i Sabac i Novi Sad nase :D

 

Par dana od kupovine smo se odlucili i da idemo na more sa njim, Novi Sad - Polihrono - Novi Sad. Sve je proteklo u redu osim jedne sitnice koja je u drugoj temi :D

Potrosnja po bordu za tih 1900km 5.1l, a od tocenja do tocenja 4.7l. I to 130kmh sa upaljenom klimom. Nesto mi to malo? :D

U potrazi smo za nekim servisom u Novom Sadu u kom bi redovno odrzavali naseg puntisu, ako neko ima neki predlog :)

Toliko za sada, ubacicu par slika ali na ovaj attachment uploader ispod nesto nece da mi ubaci slike? Pise Upload Failed. Mozda zato sto sam preko telefona, ili...? 

I da, navodno je u trenutku kupovine punto imao 166k km :D

Jedino sto znam o autu je da je 2009god uvezen iz italije u loznicu, odakle ga je kupio ovaj decko iz majura 2016. God. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika. 

 

Prve 3 neposredno nakon kupovine

 

rsz_sa001.jpgrsz_sa002.jpg

 

Sledece: Brankovac (Fruska Gora) 

 

rsz_sa003.jpg rsz_sa004.jpg rsz_sa005.jpg rsz_sa006.jpg

 

rsz_sa007.jpg rsz_sa008.jpg rsz_sa009.jpg

 

Malo centar grada

 

rsz_sa010.jpg

 

Grcka :)

 

rsz_sa011.jpg rsz_sa012.jpg rsz_sa013.jpg rsz_sa014.jpg

 

rsz_sa015.jpg rsz_sa016.jpg rsz_sa017.jpg rsz_sa018.jpg

 

I po povratku iz Grcke, nove tablice :)

 

rsz_sa019.jpg

 

 

Edited by neshaoct
postavio slike na FLCS server & formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al na istom mestu slikano, dalje nisam hteo po onim rupama :D (a mozda i nije na istom)

 

20190814_131827.thumb.jpg.97c70dc428899a16547a6198ad61382a.jpg

 

Nek je sa srecom i da lepo sluzi :D 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da je baš isto :D Ovo naše je slikano na Paliouri Beach, na kraju kasandre :D
Ali mi je i ovo tvoje poznato, dal je ona Xenia ili Golden Beach nisam siguran :D
Ali svuda su rupe, i ja sam se jedva do ovde dovukao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, LWFtheDJ said:

...ali na ovaj attachment uploader ispod nesto nece da mi ubaci slike? Pise Upload Failed. Mozda zato sto sam preko telefona, ili...? 

Neće zato što je za slike, nije za bilborde :D 

Radi i preko telefona sve ok dokle god nije bilbord rezolucija u pitanju.

 

Nema svrhe kačiti slike 5120x3840, jer sve slike koje si tako hteo da okačiš imaju oko 80 MB...nema praktične potrebe da se ljudima učitavanje ove stranice računa (da im oduzme) 80 MB.

Prebačene su sada sve slike na server Foruma, ali su prethodno smanjene. Forum podržava do FullHD rezolucije, hoće i malo preko toga (sam ih smanji dok traje upload), ali nije podešeno da se bori sa bilbord rezolucijama... :D 

Ubuduće ih smanji i ti...ili preko neke app, ili preko online stranica za to, ili ih sam sebi pošalji na Viber pa faktički iskoristi Viber kao alat za njihovo smanjivanje jer onda kačiš na forum slike iz Viber foldera... :thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshaoct said:

Neće zato što je za slike, nije za bilborde :D 

Radi i preko telefona sve ok dokle god nije bilbord rezolucija u pitanju.

 

Nema svrhe kačiti slike 5120x3840, jer sve slike koje si tako hteo da okačiš imaju oko 80 MB...nema praktične potrebe da se ljudima učitavanje ove stranice računa (da im oduzme) 80 MB.

Prebačene su sada sve slike na server Foruma, ali su prethodno smanjene. Forum podržava do FullHD rezolucije, hoće i malo preko toga (sam ih smanji dok traje upload), ali nije podešeno da se bori sa bilbord rezolucijama... :D 

Ubuduće ih smanji i ti...ili preko neke app, ili preko online stranica za to, ili ih sam sebi pošalji na Viber pa faktički iskoristi Viber kao alat za njihovo smanjivanje jer onda kačiš na forum slike iz Viber foldera... :thumbup: 

 

 

Hvala puno :) pa direktno sa telefona sa kamere sam probao a to je ta rezolucija sa kamere :) mislio sam da postoji vec neki alat ugradjen za smanjivanje prilikom uploadovanja :)

Ali za sledeci pit znam, hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zan Batist said:

@LWFtheDJ, uzeli punta za do posla a?:lol:

Uzeli za do posla ali što bi išli drugim prevozima, em je skuplje em se duže putuje, i onda, sedneš u auto i gas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, LWFtheDJ said:

što bi išli drugim prevozima

to je bilo pohvalno.. svaka cast za entuzijazam! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinu dana kasnije i 20.000km posle, i dalje idemo samo jako!

 

Manastir Tumane (kod Golupca)

nijanse01.jpg

 

Ibarska magistrala, tvrđava Maglič kod Kraljeva. Hteli smo da se popnemo gore ali nismo mogli da nađemo taj polu urušeni most što ide preko Ibra.

nijanse02.jpg

 

Sam vrh kopaonika

nijanse03.jpg

 

Zlatibor

nijanse04.jpg

 

Kućica na Drini, Bajina Bašta

nijanse05.jpg

 

Drvengrad, Mećavnik, Mokra Gora

nijanse06.jpg

 

Na Drini Ćuprija, Višegrad 

nijanse07.jpg

 

P. S. Sledece se sprema i vec planira put u Amsterdam, verovatno sad za Novu Godinu ukoliko bude bilo izvodljivo zbog ove situacije. 1700km u cugu, u jednom pravcu, bice zanimljivo :)

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ocajan lak koji su gurali na tim godistima, maltene uobicajena stvar. Interesantne fotkice ;) .

1 hour ago, LWFtheDJ said:

Na Drini Ćuprija, Višegrad 

nijanse07.jpg

PS: Mesto za fotkanje mosta Mehmed Pase Sokolovica je sa druge strane, na novoizgradjenom kamenom platou :stuart: :  

On 3/15/2016 at 1:09 PM, Ivan said:

Kratko poziranje Mambe i nastavak dalje:

 

 293a.thumb.jpg.5c9ea229d6ab22dfdd2584dd91907a27.jpg 190220163627.thumb.jpg.ebee0fa2c4d259733 190220163623.thumb.jpg.4a04b4e4e49693cf3 190220163628.thumb.jpg.9498ee5d4da6d7d00

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispucao lak standardno, izuljan sa svih strana, ogreban, u zivotu nisam video gori auto sto se boje i laka tice :D mi smo ga ovakvog kupili, prosli vlasnik je nesto farbao nesto nije, pojma nemam sta je radio :D malo mi to smeta ali bitno je da ide kao zmaj.

Hahaha a nisam ni hteo da ga slikam nesto preterano, tu sam prolazio i samo stao da slikam na brzinu, kad bude bio neki reprezantivniji auto da znam gde je mesto za slikanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je 2001.,za švapsko tržište,promenio samo haubi,bila užasna i to je to...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, LWFtheDJ said:

Hahaha a nisam ni hteo da ga slikam nesto preterano, tu sam prolazio i samo stao da slikam na brzinu, kad bude bio neki reprezantivniji auto da znam gde je mesto za slikanje :D

Salim se ja malo, naravno ;) . Samo da znas da je fino da se proseta i fotka, sa leve strane Drine je taj lep, novi plato sa pogledom na most i Andric grad sa druge strane.

Jedino sto se u vreme bivse Juge moglo kolima preko starog mosta, sada mora dole nizvodno na onaj novi most, tj. to je put ka Ustipraci... A tamo desno za Rogaticu i Sarajevo, levo za Gorazde, Focu, Trebinje, itd. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi se sviđaju
A i bolje da su čelične sa zimskim

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...