Jump to content
FAS Goran
LWFtheDJ

Fiat Punto mk.2 1.2 16v - curi ulje kad se sipa benzin?

Recommended Posts

Postovanje, 

Od skoro je devojka vlasnik punta mk2 (2001god). Kupili smo ga, vozali oko 1000km bez ikakvoh problema. I odlucili se da idemo za grcku na more sa njim. U NS-u smo sipali 4000din benzina (2/3 rezervoara otprilike) da imamo da stignemo do makedonije da tamo sipamo jelte jer je jeftinije. 

 

Od novog sada prelazimo 500km, stizemo u makedoniju, stajemo na pumpu i sipamo pun rezervoar goriva. Posto smo vec stali pravimo pauzu tu. 2 minuta nakon sipanja benzina na parkingu ispod nas lokva ulja, otprilike 2 dcl. Ulje curi gledano od napred sa leve strane motora, kaplje na viljusku  i pada dole. Nakon toga prelaizmo jos nekih 700km do grcke i po grckoj za 10 dana i nazad do makedonije. U tih 700km nismo sipali gorivo i nije curelo ulje. U povratku u makedoniji sipamo opet pun benzina i opet isto, 2dcl na parkingu. Tad je vec spalo na minimum tako da sam dosuo pola litre. Od tada do danas presli jos nekih 2000km, sipali benzin ali po 500-1000,uopste ne curi ulje. Sta se desava? Kako su povezani ulje i benzin nikako mo ne ide u glavu? 

Vozili bi ga kod majstora ali ne znamo gde u ns? Ko je pouzdan a da nije derikoza? Redovno bi odrzavali auto u jednom servisu... 

Inace u pitanju je 1.2 16v, cist benz. 

Hvala unapred :)

Kad se predstavim i to ide par slicica auta na obali :D

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta da fali, to je tako kako je :D i meni je cudno, za 10 godina kako vozim nisam imao slican slucaj :D

Jedino jevta sto kaze ali klima radi sve vreme kako je kod nas i sve vreme je ulje bilo na istom nivou dok nismo sipali gorivo :D i od tad evo i dan danas klima radi a ulje ne curi, dole sve suvo :D ali je zato benzin na rezervi :D

Ako budem imao potrebe sipacu pun benzina ovde a necu paliti klimu ni pre ni posle punjenja, pa cemo da vidimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje i gorivo su imali veze samo kod membranskih mehaničkih pumpi, ali nebi falilo ulje u tom slučaju nego bi imalo viška ulja.
Pitanje bi bilo preciznije “curi nešto samo nakon 300+ kilometara.“
Najvjerovatnije klima. Toliko joj treba da dobro zaledi a onda nakon gašenja se led otapa i curi pa izgleda kao ulje na asfaltu kada se pomeri auto (i mene je tako varalo). U lokalu teško može da stigne toliko da nakupi led.
Probaj da nađeš YouTube video kako se menja filter kabine, klime ili ti polenov filter. Kada je on pun, smanjen je protok vazduha pa samim tim kondenzator klime lakše zaledi i nabaca veliki sloj leda. Kako su temperature visoke taj led se brzo topi kada ugasiš auto i napravi baru.
Za ovaj slučaj ti ne treba mehaničar. Treba ti pravilna dijagnoza dijagnoze :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LWFtheDJ

 

Toplo ti preporučujem jedan servis na Telepu, u Rakovačkoj ulici. Ideš Vršaćkom ulicom prema Kamenjaru, prođeš crkvu u Ćirila i Metodija, prođeš malu Poštu (sa desne strane, a sa leve mala Taxi stanica) i ubrzo je Rakovačka ulica.

Majstor Dragoljub Ilkić, tel: 064 25 38 773.

Čovek je godinama radio u AMSS servisu, a od kada ih je uzeo neki privatnik, otišao i otvorio svoj servis.

Ja kod njega zadnjih 5-6 godina održavam svoje automobile (BMW 320d, Fiat Bravo II i sada Alfa 159).

Mislim da nije skup, radi i jednostavniju dijagnostiku.

Za svaki moj problem imao je rešenje. Ne filozofira, već konkretno rešava stvari...

Moguće samo da je još par dana na odmoru, pa ako se ne javlja nazovi za koji dan.

 

P.S.

Neka vas Puntić lepo služi, to je zahvalna mašina...

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...