Jump to content
FAS Euroauto Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

Posted (edited)

Nisam siguran da je ovo za tebe, odnosno tvoj auto?  Mada je sve isto. Kačio sam negde na forumu kako se flešuje, ali nemam pojma gde? Usb, fat32 format, iskopira se zip, ili raspakovano. Ubode se USB i auto sam pita da li da uradi nadogradnju sa starog na nov softver. Motor mora da radi, traje do max 1h , obično oko 40min. Isto rade i u servisima i toliko traje. Ne bi trebalo da auto prihvati softver u koliko nije za njega. Sve se radi na sopstvenu odgovornost. 3GB je normalno za ovo, tako je bilo i pre.

Edited by spaad

Evo šta kaže  version.p txt fajl:

USB SWL Medium for VP2R - full update for Fiat 334/356/358/359/520/521/523 variants and Chrysler MP variants(with preloaded apps) including Bootstrap

Verzija radi na 7" uconnect . Instalirao upravo. Raspakuje se na USB, upali auto, upalite radio i stavite USB. Pita vas da li da nadogradi verziju sa-na. Potvrite. Sve je trajalo oko 25 min. Kad se završi izvadite USB (kad to traži) i ponovo upalite radio.

IMG_20210613_125902.jpg IMG_20210613_130651.jpg IMG_20210613_132053.jpg

Radi i na 5" bez navigacije, proces trajao oko 10 do 15 minuta. Slika nema jer je posao obavljen tokom vožnje. Inače prethodna vrzija je bila 23.02.01.14. Na prvu loptu vizelno je identično a za bitne neke razlike, videćemo.

Kao što rekoh na 5" bez nekih razlika osim što imam utusak da je ekran nešto osetljiviji na dodir sa nešto bržim odzivom sistema u celini. I dalje je stalno prisutan ekran sa meni nervirajućim accept dugmetom.

Danas kupljen kabl I na brzinu provereno kako radi AndroidAuto.
Sve fercera odlično, jedino Sygic traži premium licencu za AA da bi radilo glasovno navođenje.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Posted (edited)

Nekoliko ličnih zapažanja u vezi USB porta. Bio sa prilično iznenađen kada sam video da kada se ugasi auto i izvuče ključ port je i dalje "živ". Name stik koji mi je za kola ima dosta veliku LED diodu koja ostaje lepo da svetli a na momenat zatreperi kao da sistem povremeno "drlja" po stiku. Kako se stik inače baš dosta greje  nikada ga ne ostavljam u autu pogotovo po ovim vrućinama. E kako ratujem sa USB portovima od kada postoje da ne bi stalno kopao po portu ubaci-izbaci stavio sam jedan kratak produžni kabel USB na USB da prištedim ovaj fabrički port koji kao da je postavljen i pod malo nezgodnim uglom. Ne mogu da ga ubodem iz pve pa to ti je, a kome to stalno uspeva iz prve garant pripada nekoj sekti.

Edited by Zakeralo

On 4/2/2021 at 10:24 PM, Bogdan Novaković said:

Pozdrav svima, interesuje me ako je neko imao iskustva, imam onaj najosnovniji mali radio za koji mi je do sada radila bluetooth konekcija za pozive. Začudio sam se doduše kad sam provalio da strimuje zvuk sa telefona i sa Zoom sastanaka. Zanima me da li je neko provalio da mu šljaka strimovanje sa još neke aplikacije? Razmišljam da uplatim Spotify ili Deezer pa bi mi značilo ako je neko probao da li radi na ovom sistemu.

U principu na svakom BT uređaju možeš da slušaš sve sa neta ili aplikacija. Recimo kad pustim navigaciju na mobu, a uključen je BT, glas na navigaciji se gasi na mobu i isključivo može da se čuje na "radiju" kad prebacim na BT!

On 7/16/2021 at 10:05 PM, Zakeralo said:

Nekoliko ličnih zapažanja u vezi USB porta. Bio sa prilično iznenađen kada sam video da kada se ugasi auto i izvuče ključ port je i dalje "živ". Name stik koji mi je za kola ima dosta veliku LED diodu koja ostaje lepo da svetli a na momenat zatreperi kao da sistem povremeno "drlja" po stiku. Kako se stik inače baš dosta greje  nikada ga ne ostavljam u autu pogotovo po ovim vrućinama. E kako ratujem sa USB portovima od kada postoje da ne bi stalno kopao po portu ubaci-izbaci stavio sam jedan kratak produžni kabel USB na USB da prištedim ovaj fabrički port koji kao da je postavljen i pod malo nezgodnim uglom. Ne mogu da ga ubodem iz pve pa to ti je, a kome to stalno uspeva iz prve garant pripada nekoj sekti.

Kupiš , SANDISK Cruzer Fit. Koji god ti treba , zbog kapaciteta. Minimalan, skoro nevidljiv. Vadi se iz auta  samo kad se dodaje sadržaj već godinama. USB radi bez kontakta u Tipu.