Jump to content
FAS Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

Redovna prijava:  od oktobra 2022. godine, danas urađen sedmi Nav update (maps.mopar.eu, besplatno tri godine), verzija 11025...

 

Inače, 16 i po meseci, 17.500 km, prosečna potrošnja 5.9 l/100 km, prosečna brzina 41 km/h,...i dalje bez mane, izuzetno zadovoljan, čak i "šokiran" činjenicom da uopšte ne troši ulje (redovna kontrola na 1.000 km pređenih u uvek istim uslovima).

 

Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridružujem se tvrdnji brata knezevic76.  Apsolutno.

 

Motor je fenomenalan, uparili su ga sa baš odgovarajućim petostepenim menjačem, za moju sedan karoseriju i težinu (pretpostavljam da je slično i za nešto teži hatchback) jeste dobitna kombinacija u elastičnosti pri svim režimima (brzo krstarenje, laganica krstarenje, ubrzanje, povlačenje uzbrdo u krivini, dugo ravno penjanje uzbrdo, pažnja nizbrdo.....). To mu omogućuje sasvim finih 190 Nm počevši od 1.500 o/min, a ni 100 KS nije za bacanje.

 

(inače, gore navedena potrošnja od 5,9 se odnosi na svih 17.500 km pređenih, od nule, nisam resetovao trip A).

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sokratbg

Veliko hvala na linku. Odradih i ja update na brzinu. Promene isto nevideh, i dalje je prisutno ono dosadno "accept" polje na ekranu pri svakom uključivanju. Možda kasnije nađem čačkanjem nešto vidljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam čačkao po instalacionoj datoteci. Čisto da se vide kodovi vozila kojima je namenjena.

 

1814095618_Snimakekrana2024-02-25080940.thumb.png.ba54e6b1e1315bb9fe4164d956e69ff0.png

 

Ono što mi je upalo u oči da je ovaj update još iz 2022. Iskreno ne znam da li ovlašćeni serviseri rutinski rade update svima na redovnom servisu. Kao rekoh meni je sistem ladno prihvatio update.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zakeralo said:

Malo sam čačkao po instalacionoj datoteci. Čisto da se vide kodovi vozila kojima je namenjena.

 

1814095618_Snimakekrana2024-02-25080940.thumb.png.ba54e6b1e1315bb9fe4164d956e69ff0.png

 

Ono što mi je upalo u oči da je ovaj update još iz 2022. Iskreno ne znam da li ovlašćeni serviseri rutinski rade update svima na redovnom servisu. Kao rekoh meni je sistem ladno prihvatio update.

Ne rade update rutinski.

 

To ide tek od MY21 za HD NAV LIVE pod uslovom da je u paketu ugovoren besplatan update u trajanju od 3 godine od datuma kupovine (kao što je slučaj kod mene).

Ali, i tada, ovlašćeni zezaju u smislu - OK, proverićemo dostupnost update-a, pozvaćemo Vas da zakažemo, kola se ostavljaju, itd,...zajebancija, gluposti i sranja.

Da se ne bih uopšte zezao sa servisom i gubio vreme, ja sam lepo otvorio nalog na maps.mopar.eu, povremeno proveravam dostupnost update-a, kada se pojavi ja preuzmem i instaliram (evo, već 7 update-a sam preuzeo i instalirao od oktobra 2022. kada sam kupio kola). Imam besplatan update 3 godine, tj. do oktobra 2025. (vidi se na snimku ekrana sa njihovog sajta - attached herein below).

Ne vidim ni ja promene, ali ne putujem po Evropi. Pošto je mapa za Evropu,  verovatno se promene odnose na novine po evropskim putevima. Kod nas nema ništa novo, osim novi deo AP Preljina-Pakovraće od prošle godine.

 

Snimak ekrana_25-2-2024_10522_maps.mopar.eu.jpeg

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko uspeo da aktivira Android auto na 2019-tom godistu? Pokusano je sa novim firmverom, menjanjen bajta 157...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Danas mi se opet desilo da multimedija neće da reprodukuje muziku s mog USB - a. To je pre jedno mesec dana počelo da mi se ponekad dešava. Pomaže kad izvadim USB, ugasim motor i izvadim ključ iz kontakt brave, Posle opet radi.

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel ti tada blinka kilometraza? Meni se slicno desavalo, samo prestane da svira, blinka i kad uplalim auto sutra dan radi normalno. Posumnjali na kraju na BM centralu ali sam obrisao usb, nasnimio ponovo muziku ( istu ) i vec jedno mesec dana ne prekida. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa mi ne blinka i sve ostalo normalno radi uključujući i redovan radio. Samo mi pokaže da ne prepoznaje usb. Videću i ja da presnimim sve pa da probam tako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par informacija ako nekome bude zatrebalo.

Ugradio sam aftermarket radio (Hizpo 8 cores/ 6gb/64gb adas cam/parking cam)

Sve na prvu radi ok osim sto kilometraža blinka.

Odradio proxy alignment, gde kaže nema ga radio i Entertainment Telematic Node (ETM). Jedino te dve stavke stoje crvene.

Na kraju procesa na 99% traži plavi adapter da bi se nastavilo sa Proxijem na (ETM-u) - tu pokaže bezuspešno.

Nakon toga kilometri više ne blinkaju ali pri prvom paljenju izbaci grešku check engine gde Multiecuscan očita U0002-00 - C-CAN line error. Grešku sam obrisao i više je ne javlja.

To je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...