Jump to content
FAS Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

Ćao kolege forumaši, imam u ponudi da uzmem Tipo koji je kupljen krajem 2017. Lounge 1,4 benzin. UConnect je 7", zanima me da li da bih dobio Android Auto moram preko OBD kabla i sve to ili može preko USB-a?

I da, da znam koja verzija FW je ona na koju može da se stavi AA?

 

Ukoliko pak mora OBD2 i ti kablovi, molim vas za preporuku, može i u PP, a da može kod nas da se kupi.

Edited by Mihailo92

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle dve nedelje...
Pisalo je vec sve ranije

 

Treba ti obd - tek treci kupljeni mi je proradio.

Treba ti i adapter ili ako si vican mozes to resiti i prekidacem pa prekinuti i ukljuciti odredjene veze.

 

pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/31/2023 at 10:41 AM, nebojsa zvezdara said:

Posle nepuna četiri meseca evo ga treći update mapa...@maps. mopar.eu..... tri godine legalno, besplatno, bezbolno, ovaj put 28 minuta....:scooter:

Uradih i četvrti map update, besplatno sa maps.mopar.eu, bez problema kao i do sada, standardnih 29 minuta trajanja, verzija TomTom 1110...

 

Edited by Ivan
Sredjen format, izbacen nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, registrovao sam se samo da vam kazem sta sam kupio, jer nisam nasao ove informacije, a mozda nekom budu korisne. 

 

Tipo iz 2016, stari radio poceo da zeza, 'files error' kad ubacim usb. Kupim novi usb, isto. I tako ja jedne subote nadjem firmu iz BG (Bezanijska kosa), odem do njih, izlozeno dosta navigacija i ponude mi dve za Tipo, jedna lici na staru, ima dva tockica za volume i stanice, slicno kao stara, a druga ova sa slike. Posto mi se ova vise svidela, a necu da imam CD/DVD u kolima, uzmem ovu iako je bila skuplja, 350E. Odem u servis na Dorcolu, ugradi mi covek sve ok. (ugradnja 30E). Medjutim iako sad imam lep vizuelni prikaz za rikverc, ne radi zvuk za fabricke parking senzore. Zovnem ja pitam jel imaju i to da mi prodaju, oni kazu to ide uz, ali im proizvodjac greskom nije spakovao, odem ja uzmem besplatno taj deo, i prodavac ljubazan, odma otvori tablu na tipu, samo ubaci zvucnik, prikaci ga na konektor i sve super.

 

Drugi problem trepti kilometraza glavna, kazu mora u fiat servis. Odmah odem, reko ako prodje prodje, subota je, u Bogunovic. Decko uze laptop i proba nesto desetak minuta, medjutim kaze ne moze, prijavljuje problem da nedostaje modul (stari radio). Ja reko ajde sta sad, nek trepti, medjutim kad sam stigao kuci, resetovao radio na dugme i ugasio auto, sledeci put je prestala da trepti. Sad me sramota sto mi u Bogunovicu nista nisu naplatili al sta da se radi, ajde redovan sam kod njih revansiracu im se.

 

Sto se samog uredjaja tice odlicno je sto moze da se gledaju filmovi, muzika, dobio sam i IGo navigaciju itd. Procesor je malo slabiji deluje mi, pa mi maps i navigacija rade sporije, to je jedino sto mi malo smeta. Inace sve ostalo je odlicno. Telefon sad moze da prenosi zvuk preko BT znaci moze i tako da se slusa, a moze i sa USB-a. Na srecu mogao je fabricki usb da ostane, a imate i jos jedan kabl u kaseti. Zvuk je odlican, bilo da pustate sa telefona ili uredjaja. Jos jedna mana je sto je mikrofon malo tisi, dobio sam eksterni i primecujem kad nekog zovem da mene slabije cuje. Opet, ako glasnije govorite bice to ok, zato i ima taj eksterni mikrofon, nasao sam da taj interni bas ne radi dobro. Skinuo sam mu sundjer pa i nije tako lose, a kod mene je konkretno izbacen kod volana, mozda je mogao da ide gore u stub ali me mrzi da se vracam u servis da trazim to.

 

Uredjaj ne znam koji je, nigde ne pise proizvodjac ili tako nesto, ali sam pretragom uspeo da nadjem ovako: ac8257 android car

Pokusao sam da udjem u factory settings (sifra je 8888) da probam da pojacam mikrofon, ali jednostavno ta opcija kod mene ne postoji, po tutorijalu koje sam nasao na youtube. Uglavnom ja sam zadovoljan, mana ima ali je mnoogo lepse nego ona stara siva.

 

123.png

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Nov sam na forumu, pažljivo pregledam teme ali nigde nisam primetio da je neko pominjao gde može da se preuzme novi firmver za multimediju od 5 inča sa navigacijom, kao i da li je moguće apdejtovati mape nakon isteka od 3 godine van ovlašćenog servisa. Ako mi je promaklo, izinjavam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2023 at 9:03 PM, PedjaZ said:

I posle dve nedelje...
Pisalo je vec sve ranije

 

Treba ti obd - tek treci kupljeni mi je proradio.

Treba ti i adapter ili ako si vican mozes to resiti i prekidacem pa prekinuti i ukljuciti odredjene veze.

 

pozdrav

 

Može li ovde ili u PP koji obd provereno radi?

Planiram u narednom periodu da čačkam ovo pa da se spremim :D

Sutra ću da proverim verziju firmware-a. Do koje verzije radi ovaj metod? Nikad koliko znam auto nije ažuriran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. dan čačkanja oko android auta i mislim da mi plavi a5 adapter ne radi kako treba jer kad njega priključim ne mogu da uradim proksi do kraja. Koji preporučujete provereno da radi? Može i u PP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo,jedno pitanje strucno ako neko zna,trenutno sam u nemackoj,nasao sam na oglasima ucconect navigaciju za tipa,moj fiat je iz 2017te i nema navigaciju

pitanje je ako kupim ovde navigaciju hoce li raditi bilo koja kad je zamenim sa mojom,ili nece,jel treba nesto dodatno da se gleda,zna li neko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original NAV Uconnect neće da radi kod Tebe, ne gađa Ti se Tvoj postojeći 2017 ISO hard wiring izvod (najdeblji, veliki džek) sa ubodima na novom NAV Uconnectu, plus nemaš postojeći GPS izvod, velika zajebancija,....

Jedino je rešenje android multimedija sa CAN-om + rikverc kamera, ali i tu budi oprezan šta kupuješ...ima ih OK na KP...

Pozdrav,

Nebojša

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/15/2023 at 7:29 PM, bane1321 said:

Dobro je dok su moderatori verni Talijanima!:P

U skladu sa vremenom, i forum će promeniti umesto flcs u stelantisgroup kako bi se moderatori namirili :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, nebojsa zvezdara said:

Original NAV Uconnect neće da radi kod Tebe, ne gađa Ti se Tvoj postojeći 2017 ISO hard wiring izvod (najdeblji, veliki džek) sa ubodima na novom NAV Uconnectu, plus nemaš postojeći GPS izvod, velika zajebancija,....

Jedino je rešenje android multimedija sa CAN-om + rikverc kamera, ali i tu budi oprezan šta kupuješ...ima ih OK na KP...

Pozdrav,

Nebojša

Hvala puno na odgovoru,informacije zlata vredne

Jel ima neka multimedija koja moze da dodje na mesto uconnecta?jel moze neka preporuka ako neko zna

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, nebojsa zvezdara said:

ne gađa Ti se Tvoj postojeći 2017 ISO hard wiring izvod (najdeblji, veliki džek) sa ubodima na novom NAV Uconnectu, plus nemaš postojeći GPS izvod, velika zajebancija

Kako za koga :), sve smo mi to entuzijasti provaljivali i resavali sami. Potrebno je samo malo kefala, spretnosti, hakovanja i fabricke dokumentacije.

Ubacivao sam fabricku navigaciju i na bivse Stilo (ConnectNav+) i na Nuova Bravo (poslednja verzija InstantNav). Na poslednju ubacivali zadnje mape Evrope sa detaljnom Srbijom, konvertovali instalacije sa ISO konektora na FAKRA, razvlacili instalaciju za GPS antene, resavali Code, vezu sa Blue&Me, peglali dijagnostikom da do zadnjeg detalja sve to bude kao fabricki...

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64656-fiat-nuova-bravo-promena-jezika/&do=findComment&comment=1616605

 

Ali trenutno je za novije modele "problem" sto isti ti forumski entuzijasti uglavnom (zbog ovako tanke ponude Fiata) nazalost polako ali sigurno odose na druge brendove.

 

Tako da bih @zoranzo preporucio da mozda najbolje da kontaktira Zecu, ako se ide bas na OEM varijantu. Covek profesionalno radi upravo sa uConnect uredjajima, pa najbolje da ga kontaktira licno za informaciju iz prve ruke. Ima i svoju temu na forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76786-naknadno-ugrađivanje-navigacije-ili-multimedije-za-fiat-500500l500x-blue-me-moduli-za-fca-grupaciju-vozila/

 

Ove aftermarket Kineze vec valja dosta njih. Koga zanima, interesantno je pogledati po turskim portalima sta sve Turci rade sa njihovim Aegeama, posto ih tamo ima na svakom cosku. Realno ima i dosta kica, ali se moze iskopati i lepih ideja.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/6/2023 at 8:41 PM, zoranzo said:

Jel ima neka multimedija koja moze da dodje na mesto uconnecta?jel moze neka preporuka ako neko zna

Imaš kineske androide tipske baš za Tvoj auto (ako je kod Tebe dashboard Uconnect), šraf na šraf, džek na džek...vidi na KP...

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te na KP nisu starije nego su dash board tip (ugradnja sa prednje strane konzole, ne odozgo)...

 

Ovakve kao Tvoje (ugradnja odozgo) nisam istraživao, ali sam ih viđao na netu;  istražuj, nema druge,... 

 

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte ovo što su Italijani ugrađivali. Ugradnja odozgo.

 

1. Ugradnja - https://www.youtube.com/watch?v=tC2owmuSdGg

2. Prikaz - https://www.youtube.com/watch?v=GOzedhC4A1I

 

3. Uređaj  - https://www.aliexpress.com/i/4001290115513.html

                - https://www.youtube.com/watch?v=1n34Ou-YJg0

               - https://www.youtube.com/watch?v=j4wWQtUQtLs

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

NAV update/maps.mopar.eu/Fiat Tipo 1.0 LIFE 7HD NAV Live GPS Live: 

 

Evo, od oktobra 2022. kada sam uzeo novi auto, šesti po redu TomTom NAV update (serial number 11020), uspešno kao i do sada, 29 minuta,...besplatno 3 godine, tj. do oktobra 2025. 

 

Pozdrav svima...

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
On 4/6/2022 at 6:13 PM, PedjaZ said:

Andreja

Znam za to ali jos malo dodas i imas android tipskog kineza.

 

Sandro88

Guglaj AAAD fermata auto

Nisam probao jer AAAD ima ogranicenje downloada jedne aplikacije mesecno ili plati.

 

Ivane

Za fantomsko napajanje znam jos od mikrofona :)
Zato sam rekao da je interno na plavi povezano napajanje (onaj mali linerni regulator sa 8 nožica) + ostale komponente oko ulaza.

Ako štede, ne bi toga bilo.

Da mogu videti unutrasnjost nekog NAV pa da se vidi sta on ima a ovaj nema.

Isto i za parking kameru.

Po ovome šta sve sadrži (bar za ono poznato), ništa se ne bavi obradom analognog video signala tako da su za parking kameru verovatno u pravu kada kažu da ne može ali me interesuje šta će tu antena za GPS ako zvanično nije NAV.

                 


43340Q1               Quad-Output Power Supply
92540E  ? Dual N-channel 40 V, 29 mΩ logic level MOSFET
CSR G0531 B01AGBL        ? RF IC
SST 39WF1602            IC: FLASH memory; 1Mx16bit; 70ns; BGA48; parallel;
A2C11980300 7EA18 HBBSY        ? Memorija, verovatno fleš
LVC16374A             16-Bit Edge-Triggered D-Type Flip-Flop With 3-State Outputs
D78F1843A            ? uC
NXP SAF7751HV/205        Audio DSPs
TDA75610LV   pojačalo 4 x 45 W I2C

MCIMX6U6AVM08AC            ARMR CortexR-A9 800MHz
29F8G08ABACS            NAND FLASH memorija
M29W256GL            256Mb: 3V Embedded Parallel NOR Flash
6YE17 D9PZQ            DDR3L Memory IC 4Gb 800MHz
6YE17 D9PZQ            DDR3L Memory IC 4Gb 800MHz

 

 

Ovaj ARM ima 3 USB-a - ali je Fiat samo jedan iskoristio, ima LAN, ima svasta nesto ali naravno - ne koristi se.        

Evo kako su neki još veći zaluđenici dodavali UBS na nekom tamo ruteru :)

Watermark.thumb.jpg.8e0dbb84e654d52df2e1bb468f49b01b.jpg

pozdrav

 

Mozda ce nekoga zanimati...

 

Za rikverc kameru se brine ADV7182 (10-Bit, SDTV Video Decoder with Differential Inputs) koji je zalemljen na ploci, a nema ga kod NORVC modela.

Treba probati da li ce se dobiti funkcija rikverc kamere lemljenjem delova i omogucavanjem opcije u MES-u.

 

Kada se uporede modeli bez GPS-a, postoje oni kod kojih nedostaje 8Gb fles memorije (nije zalemljena - 29F8G08ABACS) i oni koji je imaju ali opet je napisano da nemaju GPS.

Ostalo gotovo da nema razlike.
GPS signal (plava boja) ide do nepoznatog integralca (verovatno GPS frontend - CSR G0531 B01AGBL) - ovo je fotografija mog uconnect-a "bez GPS-a" koji ima fles memoriju.

Ima sve sto treba da ima, a opet nije GPS model.

 

E sada, ovde je cudno da su ustedeli na jeftinom AD konvertoru za rikverc kameru, a ostavili GPS frontend i flesh memoriju koji se takodje ne koriste.

 

 

 

Koja je razlika izmedju GPS i NAV modela?

 

rikverc:

rikverc.png

 

gps:

gps.png

Edited by PedjaZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspešno uključen AA, konačno :)

Kao što sam i mislio, problem je bio plavi adapter.

 

Da li ste vi, koji ste naknadno omogućili AA, ažurirali firmware nakon te procedure, i da vam je AA ostao omogućen?

Takođe, da li je potrebno da svaki inkrementalno ažuriram ili mogu na poslednji odmah?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...