Jump to content
FAS Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

Pozdrav...mislio sam na ne-zadatu rutu za putovanje;  svakako je nav/gps live uvek aktivan...:yes

Brzinsku kameru signalizira i zvučno (tri duboka tona), tako da sam upozoren i kada mi prozor sa mapom nije uključen...

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Android auto od kad se ažurirao imam problem da me radnom izbacuje iz aplikacije. Po nekad se sam vrati a nekad ništa. Onda izvučem kabl iz telefona, sačekam malo, opet prikačim, nekad opet baguje a nekad krene da radi normalno.

Našao sam na netu da neki modeli telefona imaju probleme kao što sam naveo nakon ažuriranja na android 13 kao i da Xiaomi, moj slučaj, ima problem nakon ažuriranja MIUIa na poslednju verziju.

 

Edited by Ivan
Spojeni postovi, skinut nepotreban citat, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se isto dešavalo, pa sam "ručno" skinuo apk i apdejtovao na telefonu i sada nemam problema, sada imam verziju 8.7.630234

 

(Samsung, android 13)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, što se samog AA tiče, sad nakon ažuriranja izgleda lepše sa onim podeljenim ekranom i mogućnošću presvlačenja aplikacija.

PS Na telefonu sam reinstalirao AA, ažurirano, i jutros je radio normalno, videću dal će ostati tako. Definitivno nakon ažuriranja softvera sa androida 12 na android 13 je napravilo neki bag.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da AA Coolwalk je funkcionalniji i pregledniji od prošlog, ali i dalje ostaje pitanje verzije koju treba instalirati.

Kod mene je 8.7.xxx, a postoje 8.8.xxx i 8.9.xxx. Koja je njihova razlika to nigde ne može da se proveri.

E da, da nam je multimedija od 10 inča bilo bi jos lepše :(

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je AA na samsungu A51 redovno pucao. Problemi su se nizali svakim danom.  Malo zeza AA, malo auto ne čita nijedan usb (kao da postoji neki prekid).  A onda kao šlag na tortu je krenula da puca BT veza sa telefonom. Udjem u opciju relefoniranja i izadje poruka nijedan uredjaj nije uparen. 

 

Usb problem se resi tako sto ugasim auto i ponovo upalim - nije mi bas normalno.

 

Uzela sam skoro nov mob pa ću videti da li ce uparivanje nastaviti da baguje. Za sada je ok.  

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima..Nov sam ovde i molim za malu pomoć. Fiat Tipo, 7" Uconnect, SW 23.03.06.00, kablom spojen sa Xiaomi mobilnim, Gmaps savršeno radi, ali nikako da skontam kako u isto vreme da imam na ekranu mapu i da slušam radio :huh: Možda je pitanje banalno, verujem da je moguće pratiti mape i slušati radio, ali nisam uspeo da rešim "problem"...Unapred zahvalan... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izadjes iz AA, pustis radio stanicu koju hoćeš, vratiš se u AA i imaćeš zvuk radia, koji će da se prekida kada Mape obaveštavaju.

 

Nema veze koji mobilni imaš, na 7" multimediji svaki mobilni na AA mora kablom.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo,imam uconnect iz 2017,hteo bih da imam ove AA aplikacije za navigaciju

kolko sam shvatio citajuci od prve strane,potreban je fles sa ovog fajla VP2R7_357_23.00.69.00.

Dovoljno je iskopirati na usb i ubaciti i sacekati da se odradi,kako sam shvatio,nisu potrebni oni kablovi i obd adapteri?? Ovaj fajl VP2R7_357_23.00.69.00. nema da se skine nigde kolko vidim

evo slika koja je verzija kod mene

 

20230305_072439.jpg 20230305_072456.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege,

Da li je neko probao da ugradi zadnju kameru na Tipo 2021 godište. Imam parking senzore i vidim da na modelu iz 2022 godine ima kamera. Identičan auto, identična oprema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je Tvoj auto MY21?

Koji Uconnect imaš?

 

Realno, trebalo bi skinuti Uconnect i videti da li ima ulaz za kameru.

 

Ako je Tvoj auto MY21 iz 2021. godine trebao bi da ima ulaz za kameru, ali je Turci nisu ugradili.....jede govna Fiat od januara 2022......te prave MY21 sa senzorima i kamerom, te sa senzorima bez kamere, te sa kamerom bez senzora, te sa NAV, te bez NAV,.....:o

 

Ako ima ulaz za kameru, posao ugradnje kamere nije problem. "Problem" je koju kameru da uzmeš i kako da je montiraš/pričvrstiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ninareflex

Ne znam kako je na tim novijima ali na starijima ne postoji poseban ulaz za kameru (da je vidljiv kao takav) vec su to par izvoda u sklopu veceg konektora (pin 31 i 32).
Ako na njemu pise "nonRVC" - tesko da moze nesto da se uradi jer i ako bi u MES-u stavio rear camera na ON, tokom proxija ce izbaciti gresku (nesto out of range).

Dodji do uConnect-a pa pogledaj sta pise.

 

@zoranzo

Ove dve fotografije koje si dao, identične su i na mom (naravno drugi datum i ser. br.).
Zamolio bih te nesto.
Da li mozes da uslikas svaku stranu tog "tajnog" menija pa da okacis?

Ja to nisam uradio a posle update-a vise nemam tu opciju.

Poslacu ti fajl samo kazi gde da ti okacim.

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
popravio tagove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam i ja update ovaj od 3.5 gb,pogledacu jel imam taj meni 

 

Posto nemam vremena da se mnogo zezam,jel posle ovog apdejta moze da radi taj AA i car play,kako sam shvatio iz predhodnih postova ne moze

Cini mi se da je se samo ubrzao menu posle apdejta

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na koji drugi osim da se fizicki dokopas samog uredjaju (kod suvozacevih nogu) i da vidis da li ovo pise ili ne:

 

132.png

 

@zoranzo

Ne moze samo od sebe.
Na proslim stranama pise sta treba jos da se uradi (MES, ELM, adapter).

 

Edited by Ivan
Sredjen format i tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ninareflex

Po broju šasije bih rekao da je auto MY21, multimedija je Uconnect™ 7” HD LIVE. 

Prvo proveri pasoš Uconnect-a koji ide uz novi auto, da li tu postoji detalj u vezi RVC ulaza.

Drugo, pitaj kod dilera gde je auto kupljen za eventualni ulaz za kameru. Oni će Ti reći sigurno odmah, ili će se potruditi kod FCA da saznaju.

Ako to ne prođe, ne gine skidanje mulitimedije i provera direktno...

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, ninareflex said:

kako da proverim da li može kamera da se uključi u sistemu. Može i u PP da ne smaramo ljude ovde

Poenta foruma je da se druzimo i medjusobno pomazemo.

Nema potrebe da se krijemo kao partizani preko privatnih poruka ili da smo tu dok ne resimo svoj problem i nestanemo do sledeceg.

Vec da informacije bude dostupne i korisne sto vecem broju ljudi ;) , to je koncept foruma vec deceniju i po.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...