Jump to content
FAS Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

Ista stvar sa ekranom i kamerom se meni desila na Jeepu pre 10 dana u Dalmaciji-sunce peklo ko ludo,bio na suncu pola sata ,a nisam prekrio šoferku i ništa od ekrana -mrak a muzika svira i piše kako kamera za rikverc radi.Nakon što sam ga ostavio kući u ladu,nakon pola sata sve OK:blink::shock:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, knezevic76 said:


Dva puta sam imao i problem da kad se upale oborena svetla da instrument tabla ne smanji osvetljenost, dakle, bije kao u sred dana. To je bio neki bag.
 

 

Ista stvar se i meni ponekad desi i to po pravilu uvek ide u paru sa "resetom" na fabricka podesavanja da mi se ukljuce corner lights (koje drzim inace iskljucene) kao i da mi se racunanje potrosnje promeni sa l/100km na km/l. Bas se jutros desilo posle nekog vremena ;)

Edited by Andrija93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se četiri puta do sada u ovih 2 meseca desilo da računanje potrošnje promeni sa l/100km na km/l. Kada priključim telefon na usb da bih koristio android auto uspori i multimedija i telefon. Takođe dok je telefon povezan, ne može da se pušta muzika sa usb flasha. Veliki je problem kada auto nema fabrički navigaciju. Ako se koriste programi za navigaciju tipa gmaps ili waze one koriste net i nema problema ako se ne ide u inostranstvo i ne ide putevima gde nema neta (uz problem, meni bitan, da nemaju podatke o ograničenju brzine, tačnije waze ima ali u tragovima). Ako se koriste programi sa offline mapama, kao Sygic ili TomTomGo, onda telefon mora da se drži što bliže šoferki da ne bi često "strelica" menjala putanju i preračunavala rute, ali i tada kada se uđe u tunel, toliko se zaglupi i počne da preračunava, da posle tunela 2-3 km treba da se vrati u normalu. Međutim, ako imaš skretanje odmah iza tunela mora da se skreće po sećanju. (Sygic je premium+ verzija). Sve u svemu android auto kao navigacija u ovih 2 meseca (probano po gradu, van njega, po Srbiji i do Grčke) je mnoooogo manje od onog što sam očekivao i što sam na netu čitao.

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kod mene nemam problem sa usporavanjem multimedije kad je telefon prikačen preko USBa.
Što se navigacija tiče, sve mi rade u oba moda, online i offline bez problema, telefon mi stoji ispod komandi za klimu, nikad problem sa lokacijom i GPSom.
Od navigacija koristim Sygic, Gmaps (može i ona offline) i sad opet počeo Here we go, ona mi je najbolja za kućne brojeve, ubada svaki bez greške.
Telefon ne koristim dok je prikačen USBom tako da ne znam dal usporava kad je nakačen.
Što se muzike i USBa tiče, to ne koristim, muziku puštam preko Spotifya i radi uporedo sa navigacijom najnormalnije.
Evo video na kome se vidi kako to radi, čak i dve navigacije istovremeno i Spotify

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, jovancha said:

Veliki je problem kada auto nema fabrički navigaciju. Ako se koriste programi za navigaciju tipa gmaps

Google maps mogu da se koriste oflajn!

Prvo klikneš na svoju sliku i otvori ti se:

IMG_20220826_172100.thumb.jpg.20292b454e827c8288aa4af6e70a6952.jpg

 

Potom klikneš na oflajn mape:

IMG_20220826_172119.thumb.jpg.76d330b94e7b930468e17bebd79a5309.jpg

 

Onda klikneš na izaberi svoju mapu i odabereš prostor koji će biti skinut, što bi u mom selu rekli davnlodovan!

B)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tu ima jedna caka kod googl mapa kad se skidaju za offline. Sama opcija da sam odrediš kvadrat za skidanje ima svoje mane.
Sve ostale navigacije lepo ti ponude da skineš celu državu ali ne i gmaps.
Što je veći kvadrat kojim obuhvataš neku regiju, to je mapa manje precizna, tj, neki Point of interests se neće pojaviti dok se ne uključi prenos podataka kao ni neki objekti koji neće biti ucrtani, pogotovo u nekim zabačenim delovima. Sa druge strane ako taj jedan kvadrant podelite na 5 delova i svaki sačuvate posebno, onda će mapa biti detaljnija.
Slično je i u drugim navigacija, za detalje treba prenos podataka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se ide na duži put, pravougaonik ne može da obuhvati kompletnu oblast, pa mora iz više pravougaonika, a i detaljnije je kao što kaže knezevic76. Međutim i dalje postiji problem da gmaps nema  u sebi ograničenja brzine što je meni veoma bitno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko od vas ima problem sa USB ulazom u kolima? Meni je jutros uredno bio prikačen telefon za kablic. AA se aktivirao i slusala sam muziku. Nakon prelaska kolima preko tramvajskih šina AA se isključio uz poruku uredjaj nije podržan. Od tog momenta nijedan kablić ne radi u kolima, ne radi mi čak ni obično punjenje telefona. 

 

Restartovala sam telefon. Updejtovala sam i AA aplikaciju. Ugasila auto, opet upalila i ništa. Kao da je sve crklo?  Ima li neko ideju šta može biti. Kabl kuci uredno radi, puni se telefon. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da...ustvari, Fiat i Alfa - pa to je sve jedno te isto:whistle:

 

NAV update:  juce mi prosao VIN na maps.mopar.eu i skidoh update za mape i licencu (pre dve nedelje, kada sam ugradjivao senzore, rekose u servisu da jos nema update-a za moj VIN)...Spremam se za vikend da odsedim i uradim update...nemam nikavo dosadasnje iskustvo sa ovim, sta realno od problema i sranja mogu da ocekujem?

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam se navat'o straha, majke mi;  pa bolje da ne diram ništa, kakav map udate, kakve gluposti...šta uopšte znači map update? Stvarno pitam!

U mojoj zoni kretanja, deo Srbije, deo Crne Gore, Beograd koji znam zatvorenih očiju - nema nikakvih iznenađenja, nikakvih novotarija, spektakularnih izmena trasa, deonica,:(osim naziva ulica tu i tamo;  hmm...možda u ovom update-u za koji pise da je iz jula 2022. ima deo AP od Preljine prema Požegi (ali, šta će mi za to parče nav, a i uopšte za AP)......

Hvala u svakom slučaju.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala mnogo.

Evo slike od juce sa sajta maps.mopar.eu pri preuzimanju maps update-a, koga zanima. Verzija mapa i datum izdavanja:

 

20221121_162816.thumb.jpg.d69960a028eed441428ec7648370923f.jpg

 

Vidi se i da imam, kao sto i pise u uputstvu, tri godine besplatno preuzimanje. Tj. do kraja oktobra 2025.

 

Edited by Ivan
Ugradjen link, sredjena slika i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo braćo, odvažih se jutros da uradim update mapa...upalio auto, pustio grejanje na 23C, sačekao desetak minuta da se unutrašnjost kola lepo zagreje, doneo flešku iz kuće sa sobne temperature, tačnu u 10:30h ubacio flešku, sve regularno, bez problema, nije ništa bolelo....posle tačno 29 minuta završeno...

 

Nisam vozio da probam, ali sam dao rutu za Dobrotu u CG, NAV regularno našao rutu, predložio optimalnu opciju i kaže da krenemo.....

 

Eto, moje prvo iskustvo (skinuo sam đanu konačno) sa Map Update, regularno preuzetim sa maps.mopar.eu, je OK (obavezan je downolad i Licence fajla pored Map file)...

 

20221126_110002.jpg

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nebojsa zvezdara

Hvala za napisano iskustvo, samo mala molba - da u temama odgovaras sa Reply, a ne Quote prethodnog posta (sem ako ne citiras neki raniji post ili njegov deo).

Cisto zbog preglednosti foruma - ovako nepotrebno dupliramo sadrzaj i cinimo teme nepreglednijim za buduce citanje. Hvala ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, nebojsa zvezdara said:

Nisam vozio da probam, ali sam dao rutu za Dobrotu u CG, NAV regularno našao rutu, predložio optimalnu opciju i kaže da krenemo.....

Ne valja da mu dajes te "morske rute", pa da odustanes! :D Racunar se poraduje, kad ono... Gde ce ti dusa!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, posle nepunih mesec dana ponovo uspešno uradih update mapa za Uconnect (prošli update je bio julski, ali sam update uradio u novembru kada mi je bio dostupan na maps.mopar.eu). Pre neki dan iz zezanja proverih, kad' evo ga novi update novembarski.

Trajanje identično kao i prošli put, 29 minuta. Bez ikakvih problema.

 

Nav_Maps_Update_2_1100_Dec22.jpg 20221222_090346.jpg 20221222_090400.jpg 20221222_092148.jpg 20221222_093235.jpg 

 

Edited by Ivan
Prebaceno, sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte nije rđav ovaj GPS LIVE koji je uvek aktiviran čim upalim auto (navigacija ne mora da bude aktivna)...

 

Uopšte ne računam vizualizaciju, to mu dođe kao igračka, gledaš 2D ili 3D kuda se krećeš, sa većim ili manjm zumom (od jedne ulice do pola Evrope), po želji, imena ulica, reke, potoci, zelenilo, važni objekti usput, ograničenje brzine (inače imam Traffic Sign Recognition preko senzora), bla, bla, bla......ali mi je zakon što mi nepogrešivo registruje sve kamere, vizuelno na slici i zvučno, uz prikazivanje odstojanja od kamere; čak i kada mi nije aktivan ekran za GPS LIVE, zvučni signal (baš prodoran, razlikuje se od zvuka kod prekoračenja brzine) mi nepogrešivo govori da idem na kameru...

 

Korisna zezancija....

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle nepuna četiri meseca evo ga treći update mapa...@maps. mopar.eu..... tri godine legalno, besplatno, bezbolno, ovaj put 28 minuta....:scooter:

20230130_165224.jpg

20230131_094830.jpg

20230131_094839.jpg

20230131_094844.jpg

20230131_095524.jpg

20230131_095630.jpg

20230131_100401.jpg

20230131_101645.jpg

20230131_101711.jpg

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uconnect 7 HD LIVE - GPS LIVE (nije aktivirana navigacija):  identifikacija kamere za brzinu na ulazu u PA iz pravca BG (snimio sam video ustvari, ali ne mogu, tj. ne znam  da ga uploadujem)...

20230203_053724_Moment.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...