Jump to content
FAS Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

Dragi forumaši, ja sam danas sama updejtovala mape za navigaciju zahvaljujući vašim ranijim postovima na ovu temu. Hvala svima :)

 

Zanima me, da li je neko od vas uz Tipo HB ili uz bilo koji drugi tipo, dobio i user manuel za uconecct multimediju?  Meni su dali user manuel za vozilo gde na svega par strana ima deo za multimediju ali bez većih opisanih i (meni) potrebnih detalja, nisu mi dali posebnu knjižicu za multimediju. Da li uopšte postoji ista za uconnect 7 Navi za Tipo vozila? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi forumaši ja poludeh sa novim ažuriranim mapama (u pitanju je fiat tipo hb).  Pola ulica u Beogradu na novim mapama ima nazive od pre 15 i više godina. Bulevar Kralja Aleksandra je sada Bulevar revolucije. Dečanska je Moše pijade, Bul Mihaila Pupina - Lenjinov bulevar.  Što je najgore sigurna sam da pre update-a nazivi nisu bili ovakvi (ali ne smem da tvrdim).  

20220705_081503.jpg

20220705_082257.jpg

20220705_081819.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo ne menjaju ulice sa novim sazivom parlamenta :) verovatno se negde moze naci, kod nas davno izumrla, Marsala Tita.

E jel ti Kralja Milana po navigaciji Srpskih vladara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ovih dana ću se provozati po celom BGu da vidim šta je sve naopako. Slučajno sam ovo pre neki dan primetila kada sam proveravala ograničenja i kamere.  Uradih update jer putujem i kao da mi se nadje. 20 godina vozim i ne treba mi navigacija za grad ali je ovo baš smešno, mape su iz marta 2022 (a kao da su iz 95-e). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kolega sa posla koji je pred penzijom bi se odusevio sa ovim. Nekih starih naziva ulica se i ja secam, ali kada on pocne da izvlaci iz naftalina :D... I sto je jos jace, ne odustaje da ih jos uvek tako zove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih sve i dalje zovem po starom

A za 29. Novembra svaki put moram da otvorim google mape da bih se "setio" novog imena

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

bulevar despota stefana :)

 

Meni kad neko kaze Kraljice Natalije, dobro se zamislim koja je ulica, a tu rodjen, skolu zavrsio... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj (jos malo penzioner) sa posla, samo Milosa Velikog i nikako drugacije :) .

 

1631604933-57a516c201c4174c95c961faa09dda6e_6393028473-750x464.thumb.jpg.b109e8486ec556d7b8a1fcf433d1ab22.jpg

 

O ulicama koje su menjale imena po 10 puta tek da ne govorimo, u upotrebi su samo imena iz 30-ih godina proslog veka :D ... Inace je stari Cuburac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skidala mape sa zvaničnog sajta.  Za moje vozilo je bio samo jedan izbor. Ali je pisalo da su mape iz maja 2022.  :unsure: 

 

Nisam proverila kako radi opcija pretrage. Da mu zadam nov naziv ulice  (nov naziv ali star samo 15 godina) da vidim da li tako prepoznaje bul Kralja Aleksandra..

 

Edit: mape iz maja meseca.

Edited by Mračko
Ispravka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti multimedija podržava AA onda preko kabla i USB priključka ispred menjača. Telefon mora imati instaliran Android Auto sa play storea i čim ga ubodes u USB , multimedija bi trebala sama sam prepozna kao i telefon. Na ekranu multimedije , n gde na sredini u donjem delu će se pojaviti ikona za AA i telefon će isto prijaviti povezivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam neće 

43 minutes ago, knezevic76 said:

Ako ti multimedija podržava AA onda preko kabla i USB priključka ispred menjača. Telefon mora imati instaliran Android Auto sa play storea i čim ga ubodes u USB , multimedija bi trebala sama sam prepozna kao i telefon. Na ekranu multimedije , n gde na sredini u donjem delu će se pojaviti ikona za AA i telefon će isto prijaviti povezivanje.

 

Edited by Laki2002

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene AA radi samo preko kablića koji sam dobila uz telefon (original samsung kabl iz pakovanja).  Kada uzmem bilo koji drugi kablic sistem mi ne aktivira AA ali uredno radi punjenje baterije. Ukoliko nisi probao sa original kablom eto ideja da pokušaš tako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multimedija mi se na momente ponašala čudno. Prvo se desilo da kad sam upalio motor dok je menjač bio u rikvercu nakon što sam krenuo unapred nije se ugasila kamera nego je radila sve vreme vožnje sve dok nism ugasio motor. Posle sve normalno. Ok, nisam posle nikad više palio kola s menjačem u stepenu za nazad.

Danas međutim drugi problem - ekran se zatamnio iako je nastavio da svira radio, a sve u toku razgovora preko blututa koji nije prekinut. Posle sam probao par puta da je uključim i isključim - ništa, svira radio, ali slike nema. Pomoglo je tek kad sam ugasio motor, izvadio ključ iz brave i sačekao da se ugasi ona bela lampica (nekoliko minuta). Onda sam vratio ključ u kontakt bravu, upalio i opet sve u redu.

Prešao sam evo 3400 km za mesec dana i to mi je za sada jedini problem koji se desio. 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To gašenje ekrana sam i ja imao u startu. Međutim , prstalo je samo od sebe. Isto sam imao problem da nije htela da se upali uopšte, u servisu mi rekli da je previše dugo bila izložena suncu, istina, taj dan je tuklo u nju direkt, bilo napolju preko 40. Kao neka zaštita.
Dva puta sam imao i problem da kad se upale oborena svetla da instrument tabla ne smanji osvetljenost, dakle, bije kao u sred dana. To je bio neki bag.
Tako da na te "sitnice" ne obraćaš puno pažnju, ništa strašno, jednostavno neki bag i vremenom nestanu.
Inače, dve godine imaš pravo na besplatno ažuriranje mapa, tako da na prvom servisu traži da ti ažuriraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, nesa 169 said:

Prvo se desilo da kad sam upalio motor dok je menjač bio u rikvercu nakon što sam krenuo unapred nije se ugasila kamera nego je radila sve vreme vožnje

Isto sam pre neki dan video na Sportageu starom tri dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...