Jump to content
FAS Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

@milivojedj

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom, pa se mogu pogledati i dosadasnja iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam Tipo sa onim osnovnim Uconnect 3.0 uređajem koji nema ništa. Uconnect 5.0 i 7.0 ne mogu da se ugrade na Tipu sa POP paketom a kineska multimedija koja je duplo bolje od sve tri Uconnect verzije zajedno ne može da se ugradi jer gubim garanciju. Bar su mi tako rekli u servisu.

 

Kupio sam ovo https://a.aliexpress.com/_skokyg kako bih mogao preko bluetooth-a da streamujem audio sadržaj sa telefona jer sa postojećim bluetooth-om se taj sadržaj čuje kao da pričam telefonom.

 

Uređaj radi posao, ubaciš u usb i prepozna tvoj telefon kao flešku ali ima kašnjenje od par sekundi.

 

Pitanje je jel postoji neki kvalitetniji uređaj ovog tipa na kome nema kašnjenja?

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto to kupio, ubacio na Deltu, ne radi uopće, sad sam naručio: #Aliexpress HRK 36.72  21%OFF | Biurlink 6+8 Pin Car CD Changer Aux In Bluetooth Module Audio Adapter Cable for Fiat Bravo UP 2007 VISTEON Radio
https://a.aliexpress.com/_d8oE0TR

 

Nešto slično microlinku, ali samo bluetooth. Još nije stiglo, kad stigne i ugradim, napisat ću recenziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam isto to kupio, ubacio na Deltu, ne radi uopće, sad sam naručio: #Aliexpress HRK 36.72  21%OFF | Biurlink 6+8 Pin Car CD Changer Aux In Bluetooth Module Audio Adapter Cable for Fiat Bravo UP 2007 VISTEON Radio
https://a.aliexpress.com/_d8oE0TR
 
Nešto slično microlinku, ali samo bluetooth. Još nije stiglo, kad stigne i ugradim, napisat ću recenziju.
Ekstra, javi kad stigne.

Jel neko kupovao neke aftermarket alu felne za Tipa? Original 16" 1300€

Gledam ove iz Kemoimpeksa 400€

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/15/2020 at 12:17 PM, Jim9 said:

 Uconnect verzije zajedno ne može da se ugradi jer gubim garanciju. Bar su mi tako rekli u servisu.

Kupi 7" , ugradi kod dobrog elektroničara i uživaj! Bar, imaš tu mogućnost. Neće auto u garantnom roku praviti neke probleme, ako nisi baš totalni maler? Moj je sad na 30K za 2 godine, bez i jednog problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stiglo, ali sam kupio za krivi radio, došao je sa plavo zelenim ISO priključkom, a meni treba Quadlock B (sustav sa navigacijom). Sad moram naci taj priključak, ali pošto ništa ne radi zbog situacije s ovom koronom, morati će pričekati.. kad napravim, napišem dojmove. Slika prva, taj nemam gdje priključiti, slika druga takav priključak tteba za Lancia Delta s navigacijom.

Screenshot_20200331_101041_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_20200331_101109_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao neki dan jednu firmu u Splitu, koja se bavi ugradnjom muzike, kažu da ovaj uređaj nemože raditi jer nemoze poslati radiu komandu odskle da svira (sa bluetooth), tj cd exchangera. Jel to stvarno tako i mora li se nesto kodirati na radiu? Ako ko zna, bit cu zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, da li je neko uspeo da aktivira AndroidAuto na HB Tipo multimediji 7" koja nema navigaciju?

Zanima me i da li to neko drugi radi kod nas?

Moj model auta je iz 2017. a multimedia je azurirana na VP2R7_357_23.00.69.00 o kojoj se pisalo u ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/22/2019 at 9:05 PM, spaad said:

Ako je izašao prvog kvartala  2017-te možda i može Android auto? Posle toga su strašno menjali uređaje, mada za sve ima leka preko firmware update-a za radio, ali je to trenutno nedostupno.

Sve ti je ovde rečeno. Zavisi kad je auto proizveden u 2017-oj godini. Ima noviji firmware , ali ne donosi ništa novo. Imam ga instaliranog. Ako se uklapaš u ovu opciju , a iz BG-a si ,  aleksandarkok

ti može pomoći. Ako si bliže ZR ,mogu i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao,

Pokušavam, (verovatno kao i mnogi drugi) da pokrenem Android Auto aplikaciju na ekranu u Fiat Tipu, ali je ova aplikacija za Srbiju zaključana pa ne ide baš...:dizzy:

Probao sam i druge opcije:

- instalaciju Android Auto aplikacije preko apk fajla (ne kroz Play prodavnicu) - instalacija je uspela ali je aplikacija i dalje skrivena. Vidi se kada se uključe skrivene aplikacije ali ni u tom režimu neće da se pokrene.

- druge aplikacije predviđene za mirror funkciju na ekranima u kolima - ni jedna nije prepoznata od strane ekrana u kolima.

- pokušao sam da na telefon stavim emulator za iOS i instaliram CarPlay aplikaciju predviđenu za ajfone koja kažu da radi u Srbiji - na emuliran telefon nije moguće instalitrati aplikacije za IOS bar je meni bio takav rezultat.

Razmišljam još da nabavim neki iPhone pa da probam da li će raditi CarPlay sa njega.

Da li je neko uspeo da pokrene neku od ove dve aplikacije, u Srbiji, na fiat Tipo ekranu 7"?

Pozdrav!

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tchitcha

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o "uConnect" uredjaju u Tipu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/31/2020 at 10:25 AM, nedo2905 said:

Evo stiglo, ali sam kupio za krivi radio, došao je sa plavo zelenim ISO priključkom, a meni treba Quadlock B (sustav sa navigacijom). Sad moram naci taj priključak, ali pošto ništa ne radi zbog situacije s ovom koronom, morati će pričekati.. kad napravim, napišem dojmove. Slika prva, taj nemam gdje priključiti, slika druga takav priključak tteba za Lancia Delta s navigacijom.

Screenshot_20200331_101041_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_20200331_101109_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Pozdrav, ajde spojio sam to na quadlock prikljucak, kao na šemi sa slike, naravno da ne radi jer auto nema aux priključak tvornički. Čitao sam negdje da treba otključati aux input preko body compa. Imam bluetooth elm327 priključak i full verziji alfaobd aplikacije.

U aplikaciji pod body comp sam kliknuo da mi uključi aux input, napravio proxy align, ali i dalje mu ne prikazuje AUX pod izvorima zvuka. Inace radi se o Lancia Delta 2010. sa navigacijom.

 

Ima li netko ideju kako otljučati AUX input preko OBD bio bih zahvalan.

 

IMG_0867.thumb.jpg.4f0d470326561b69acb8b4dcdf5217ef.jpg

cfabfbe34cfc66cda3b185e5aa6c96cb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kupio sam pre nedelju dana lounge tipo kod koleta. Trazio sam sve od opreme i verovatno su mi zbog toga dali lounge verziju.
E sad, naleteo sam na ovu temu, jer nemam navigaciju, nemam nacin da povezem android auto. 
Da li se mozda nesto u medjuvremenu promenilo, posto i naknanda ugradnja uredjaja sa navigacijom nije moguca kako sam pitao.

Ima li neki flesh? Nesto?
Auto je 2020 pa eto, ako ce to nekom sa foruma nesto znaciti.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je arapska verzija radija, onda nema ništa od tog. Kod nas idu u glavnom te varijante. Ko ne plati na mostu plaća na ćupriji, mada kod fiata ni to ne može. Krivi su dileri koji nikako ovo ne govore,  jer im je cilj samo prodaja pošto-poto , pa kako posle bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi niko nije skrenuo paznju na to, cak mi ni novac nije bio problem. Zahtevao sam auto sa punom opremom.

On 2/13/2021 at 6:57 PM, spaad said:

Ako je arapska verzija radija, onda nema ništa od tog. Kod nas idu u glavnom te varijante. Ko ne plati na mostu plaća na ćupriji, mada kod fiata ni to ne može. Krivi su dileri koji nikako ovo ne govore,  jer im je cilj samo prodaja pošto-poto , pa kako posle bude.

Kako da proverim da li mi je arapska verziaj, gde da pogledam to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verziju radija proveriš tako što otvoriš kasetu sa desne, strane kao kad menjaš filter klime. Kad se spusti bez osigurača sa leve i desne strane same kasete , vidi se sam radio gore desno sa sve nalepnicom i generalijama. 100% je onaj koji nema AA i CP. Samo takve uvoze. Jedino ako si naglasio da hoćeš tu opciju prilikom kupovine, ili si kupio auto sa navigacijom , koji je kod nas retka stvar za uvoz bez naručivanja. Mirror je imao tu opciju u paketu. Uživaj u novom autu. Pusti ovo, nema svrhe,  sad.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj tipo ima sw verziju 23.01.75.17, od stavki koje ukazuju na prisutnost nav i gps je svuda oxo. Da li je neko uspeo da aktivira android auto sa ovim sw v?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, interesuje me ako je neko imao iskustva, imam onaj najosnovniji mali radio za koji mi je do sada radila bluetooth konekcija za pozive. Začudio sam se doduše kad sam provalio da strimuje zvuk sa telefona i sa Zoom sastanaka. Zanima me da li je neko provalio da mu šljaka strimovanje sa još neke aplikacije? Razmišljam da uplatim Spotify ili Deezer pa bi mi značilo ako je neko probao da li radi na ovom sistemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za korisnici Uconnect sa navigacijom, dal je neko koristio AndroiAuto opciju, tipa da je puštao neku drugu navigaciju, tipa Sygic na multimediji, kako je radilo i dal je potreban običan kabl za usb?
 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam koristio, ali pošto piše da Cross ima mirroring, trebalo bi da radi Google maps preko Android auta. Za Sygic moraš kupiti Car Connectivity dodatak uz plaćenu standardnu licencu . Onda valjda radi. Običan USB se koristi, mada neki telefoni prave problem.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala, fabrički Tom Tom navi radi sasvim ok, ali mi je Sygic sa više detalja u nekim situacijama a imam plaćenu licenciranu verziju koja je u zadnjem ažuriraju dobila opciju Android Auto. Preostaje mi da kupim kabl pa da vidim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da odgovorim samom sebi. Sygic radi preko USB porta ali mi traži 40$ za neku licencu da bi direktno mogao sa telefona da komanduje samom navigacijom, al dok je mobilni prikačen, Sygic uredno radi na multimediji. Naravno Gmaps I masa drugih stvari sa mobilnog radi na multimediji sasvim normalno, mesendžer, poruke,, spotify..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...