Jump to content
FAS Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

Auto je vec dva puta bio na redovnom servisu bez problema. Imao sam to sa blinkiranjem. Otisao do prijatelja fiat servis ne ovlasceni stavili ga na dijagnostiku i to je to. Nakon toga to sa blinkiranjem kilometraze je nestalo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

A šta si konkretno odradio, obrisao grešku ili..? Izbaci lin komunikacija.

I još jedna stvar i neću da smaram više. Kažu da ne rade parking senzori nakon ugradnje, odnosno zvuk parking senzora stvarno ili..?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
A šta si konkretno odradio, obrisao grešku ili..? Izbaci lin komunikacija.

I još jedna stvar i neću da smaram više. Kažu da ne rade parking senzori nakon ugradnje, odnosno zvuk parking senzora stvarno ili..?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Samo pitaj. Sve sam to prosao. Iskreno nista nisu uradili stvarno su samo povezali prosli kroz aplikaciju trazili gresku ali nista nisu nasli. Nakon toga to sa kilometrazom je prestalo. Sve funkcionalnosti koje si dobio sa originalnom jedinicom rade ti i ovde. Senzori rade savrseno i vizuelno i zvucno. Ja sam ugradio jos zadnju kameru i napred onaj dvr uredjaj tako da i to mogu iz prve ruke da potvrdim da radi odlicno. Sve se povezuje na dzek nemas sta da brines. I onaj usb dole se povezuje i on je funkcionalan. Ja imam model 2GB android 6. Tada je to bilo u ponudi. Planiram da uradim update softwera na android 8. Ali i android 6 radi fenomenalno pa nikako to da prelomim

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti sve radi odlicno, ne diraj. Zlatno pravilo Android sistema.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znam, znam to me i stopira da se upustim u to!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Gde si kupio? Na AliExpress-u je oko 300$ plus naša carina.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlatno pravilo Android OS-a. Brisanje cache-a iz recovery-a, brza micro SD kartica i gašenje bespotrebnih Google aplikacija

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoji neka fora sa se Uconnect 3.0 "prevari" da streamuje zvuk sa telefona preko bluetooth-a?

Glupo su ovo napravili da bluetooth može isključivo za pozive i poruke a ne i za streaming muzike.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes pustiti muziku na fonu a kao izvor zvuka na uconnectu izaber bluetooth. Ja sam probao jednom i sljaka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem li ga. Mogu proveriti kasnije. Secam se da je zvuk bio dosta tisi nego na radiu i usb-u pa nisam ni koristio tu opciju vise.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam uconnect 3.0 i kupio sam fiat tipo, potpuno nov, pre 10 dana i naravno, auto je sjajan. Ali nervira me sto nisam uspeo da izaberem na media BLUETOOTH jer ga nema a telefon je povezan sa autom. Prima pozive i ima pristup imeniku ali ne moze da pusti muziku. Prosto neverovatno ... Da li se jos neko sretao sa ovim problemom i da li su mogli da rese mozda u servisu? 

Nemam u opremi ni AUX pa ako ne bude ovo uspelo, moracu da pitam koliko kosta da to ubacim :wacko:

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sam video @Jim9 prethodne 3 objave, ali pošto nije bilo konkretnog rešenja, nastavio sam komunikaciju sa istim problemom koji i ja imam. U međuvremenu sam rešio. 

 

Uconnect 3 je isključio A2DP protokol na bluetooth konekciji a na Google Play prodavnici je dovoljno da ukucate A2DP i izaći će vam mnogo aplikacija koje nude strim muzike preko aplikacija koje zaobilaze isključen protokol i omogućuva da puštate muziku sa telefona. Jedini problem je da je kvalitet zvuka loš. 

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek se setih. Nisam uspeo da pustim muziku sa fleša. Jedan ne vidi uopšte, a drugi vidi, ali kaže da je prazan. Nisam probao sa telefona. Gde grešim? Mp3 je muzika. 

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/4/2019 at 2:02 PM, branik said:

Tek se setih. Nisam uspeo da pustim muziku sa fleša. Jedan ne vidi uopšte, a drugi vidi, ali kaže da je prazan. Nisam probao sa telefona. Gde grešim? Mp3 je muzika. 

 

On 8/4/2019 at 2:33 PM, srdjos said:

Koji ti je file system na flashu, ako je ntfs mozda ga ne prepoznaje

Upravo to. Negde sam ranije pročitao da fleš mora da se prebaci na Fat32 sistem. To sam odmah uradio na jednom starom koji imam i prepoznaje muziku. Čak je pusti čim se gurne fleš u Usb.

@branik formatiraj ga u Fat pa onda snimi mp3.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5.8.2019. at 6:39 PM, Mix74 said:

 

Upravo to. Negde sam ranije pročitao da fleš mora da se prebaci na Fat32 sistem. To sam odmah uradio na jednom starom koji imam i prepoznaje muziku. Čak je pusti čim se gurne fleš u Usb.

@branik formatiraj ga u Fat pa onda snimi mp3.

Proradilo. Nije valjao fleš. Nije ga ni računar prepoznao. Nakon formatiranjai novog prrbacivanja fajlova radi kao doxa. 

Posle 4 meseca tek sad imam vremena da se igram. 

I, moram da pohvalim efikasnost klime. Posle celog prepodneva na suncu pored plaže i kratkog provetravanja, veoma brzo temperaturu dovodi na nivo prijatnog. Mada mi nije jasno što se ceo auto trese kao frižider. To nisam ranije tako drastično viđao na drugim vozilima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam pre godinu i po 1.6 mjt 2017 god test vozilo iz Nikom  KG sa 5000km sada ima 90000km, svaki dan se vozi NS SiD BG relacija, sve radi kao sat samo redovan servis da ne ureknem. Zanima me gde bih mogao da uradim na ekranu navigaciju i koliko bi me to zadovoljstvo kostalo? 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno sa postojecom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je izašao prvog kvartala  2017-te možda i može Android auto? Posle toga su strašno menjali uređaje, mada za sve ima leka preko firmware update-a za radio, ali je to trenutno nedostupno. Bez ozbilnjnog ulaganja. Gmaps je kao navigacija le-le. Android auto i Ios (carplay) , je ubacio Sygic nav od nedavno, što je za svaku pohvalu, ali je to i dalje na nivou malog procenta podrške po proizvođačima vozila.

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da prenesem samo iskustvo. Na telefonu koji je povezan blututom, a koristite Sygic (kupljenu) androjid navigaciju na telefonu , radi glasovno navođenje na audio sistemu vozila. Prekida sve i daje obaveštenje o sledećem manevru. Na onom besplatnom :lol: ,to nije slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce ugraditi navigaciju u novog Tipa na 5incni tash postojeci ekran ili gde bi mogla da se zameni multimedija za novog Tipa da se ugradi multimedija sa navigacijom i zadnjom kamerom. I koliko bi to kostalo?

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...