Jump to content
FAS Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

Poručio sam kablove,  pa kad stignu probam. Samo da USB na kolima ne napravi problem pa da moram da ga menjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ti to veze sa USBom,samo je važno da je fajl koji učitavaš ispravan (da su podaci čitavi i neoštećeni) i da ne dođe do nekog prekida tokom učitavanja...Obavezno bekapuj,da možeš da vratiš na fabričko

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno na mom automobilu USB "puni" inpulsno telefon. Znači ne puni . Radi se o blokadi snage ili slabijem urećaju. U IT su to onima koji su platili rešili , a nekima nisu i oni nemaju mogućnost AA i CP.

Benchmark , poznat mi je nik ?B)

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni su linkovi sa FLCS serverom u onom ITA uputstvu, i u verziji prevedenoj na engleski:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/73964-fiat-novi-tipo-mišljenje-iskustva-saveti/&do=findComment&comment=1488504

 

Napomena:

U uputstvu se pozivaju na fajl VP2R7_357_23.00.69.00.zip

Njegov download je moguće izvršiti sa Google Drive linka koji je u samom uputstvu. Ako se dogodi da jednog dana nestane taj fajl, molim da se pošalje Email o tome na info@fiat-lancia.org.rs, kako bi se i taj fajl onda okačio na FLCS server. Fajl ima malo jače od 3 GB, nije problem sa prostorom na serveru... ;):) 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje čekam kablove i nadam se da će biti ispravni.  PostExpres<_<  Ima opcija i za mirroring samog ektrana telefona koja prebacuje sve na 7" ekran.  Uslov za to je AA.  Nisam jedino siguran da li baš sve aplikacije mogu.  Ako mogu onda će biti super.

Kod mene u ZR se drastično povećao broj novih Tipo. Malo,malo  pa vidim neki nov.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće preko kabla. Nema AA. :D  Spoji telefon preko blututa sa ukonektom pa onda idi na ukonektu na media/source/blutut. Tako kod mene radi strim muzike. Ovo što si probao je strim preko usb-a. To neradi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Treba mi pomoc oko multimedije, nigde ne mogu da nadjem dal mogu da je uparim sa telefonom za navigaciju ili bila sta drugo sem telefoniranja, nema fabticki miror.

U pitanju je tipo 2018, 7"

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/14/2019 at 2:05 PM, Marus021 said:

Pozdrav svima,

Treba mi pomoc oko multimedije, nigde ne mogu da nadjem dal mogu da je uparim sa telefonom za navigaciju ili bila sta drugo sem telefoniranja, nema fabticki miror.

U pitanju je tipo 2018, 7"

Koliko mi je poznato, "Mirror" opciju ima samo 7" uređaj koji ima i navigaciju. Ako nemaš navigaciju nemaš ni tu opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Sasa_NS said:

Koliko mi je poznato, "Mirror" opciju ima samo 7" uređaj koji ima i navigaciju. Ako nemaš navigaciju nemaš ni tu opciju.

Znam, al pretpostavljam da moze da se hakuje nesto, ne verujem da bi ubacili uredjaj i to je to da ne moze da se nadogradjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je pitao ranije da li je 7" Uconnect uređaj u Tipu kompatibilan sa Android Auto softverom i ostalim - izgleda da ipak ne, dok je recimo u 500L-u restyle to podržano:
 

https://www.driveuconnect.eu/en/system/fiat#

 

(odaberite Fiat model pa ćete videti šta je od opcija dostupno za njega)

 

Moguće da će to neki drugi firmware moći rešiti, no videćemo. Ako ga budem kupovao tražiću uređaj sa tom opcijom.

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga budes kupovao, nazalost imas opciju bez  toga fabricki ugradjenu u auto ili da doplatis za isti uredjaj samo sa navigacijom+mirror, kosta od 500€-800€ zavisi od osnovnog paketa opreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi uConnecta na tom site-u pise da ima dve verzije 7'' uredjaja i jedine dve razlike su Tom Tom live i Full feature Nav with 3D. Nigde ne spominje Android Auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zvanicnom Fijatovom sajtu kod nas u ponudi ima dve varijante multimedija, standardna bez navigacije i opcije za android, druga varijanta platis dobijes multimediju sa navigacijom+mirror link...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni koji  su  proizvedeni do 04.2017. u lounge opremi , bez obzira na motorizaciju i nav paket  u 99% slučajeva radi aktivacija AA i CP . Ovi posle ,kod nas ne. Bar ovom metodom koja je objavljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko od vas ugrađivao ovo?

 

Screenshot_28.jpg

https://s.click.aliexpress.com/e/bPVBQtpW

 

Kupio sam Tipa pre par dana sa onim klot uređajem a vidim da po netu masovno ugrađuju ovaj. Radi sve, komande na volanu, otvorena, zatvorena vrata, brzinomer, obrtomer...jedino trepka odometar nakon ugradnje ali se rešava dijagnostikom.

 

Jel neko od vas ima iskustva?

 

Vidim da sam za NoM mogao za iste pare da dobijem 7" i alu felne ali ko zna da li ga je kod nekog dilera bilo na stanju u ovoj kombinaciji.

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel neko od vas ugrađivao ovo?
 
https://s.click.aliexpress.com/e/bPVBQtpW
 
Kupio sam Tipa pre par dana sa onim klot uređajem a vidim da po netu masovno ugrađuju ovaj. Radi sve, komande na volanu, otvorena, zatvorena vrata, brzinomer, obrtomer...jedino trepka odometar nakon ugradnje ali se rešava dijagnostikom.
 
Jel neko od vas ima iskustva?
 
Vidim da sam za NoM mogao za iste pare da dobijem 7" i alu felne ali ko zna da li ga je kod nekog dilera bilo na stanju u ovoj kombinaciji.
 
Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
 
 
 
 
 
Ja sam ugradio to jos pre dve godine. Odlican uredjaj. Sve preporuke. Sve radi kako treba. Zao mi sto sam bacio pare na fabricki uredjaj, ali duga je to prica

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Da li neko ima iskustva kako originalnu kameru povezati na android head unit. Uvezao sam iz Italije originalnu kameru ali je ugradnja na fabricku jedinicu bila blago receno prekomplikovana pa sam pazario customs android jedinicu za Tipa. Vec imam kameru na tom android uredjaju ali me vuce da ugradim ovu fabricku. Ovako izgleda instalacija. Italijan je tako presekao. Znaci kako ovo prevezati da radi na Android head unit specijalno pravljenoj za Fiat Tipa37fcc9ea7eb4bc1bf4ff95ee912982fd.jpg1fe472db356466cd739b2a60d80e9236.jpg

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam ugradio to jos pre dve godine. Odlican uredjaj. Sve preporuke. Sve radi kako treba. Zao mi sto sam bacio pare na fabricki uredjaj, ali duga je to prica

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Da li neko ima iskustva kako originalnu kameru povezati na android head unit. Uvezao sam iz Italije originalnu kameru ali je ugradnja na fabricku jedinicu bila blago receno prekomplikovana pa sam pazario customs android jedinicu za Tipa. Vec imam kameru na tom android uredjaju ali me vuce da ugradim ovu fabricku. Ovako izgleda instalacija. Italijan je tako presekao. Znaci kako ovo prevezati da radi na Android head unit specijalno pravljenoj za Fiat Tipa37fcc9ea7eb4bc1bf4ff95ee912982fd.jpg1fe472db356466cd739b2a60d80e9236.jpg

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Super, iskustvo iz prve ruke. Reci mi molim te kako si resio blinkanje kilometraze na satu nakon ugradnje? I jel si morao u ovlascenom da prijaviš zbog garancije ili jok?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Super, iskustvo iz prve ruke. Reci mi molim te kako si resio blinkanje kilometraze na satu nakon ugradnje? I jel si morao u ovlascenom da prijaviš zbog garancije ili jok?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Auto je vec dva puta bio na redovnom servisu bez problema. Imao sam to sa blinkiranjem. Otisao do prijatelja fiat servis ne ovlasceni stavili ga na dijagnostiku i to je to. Nakon toga to sa blinkiranjem kilometraze je nestalo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Auto je vec dva puta bio na redovnom servisu bez problema. Imao sam to sa blinkiranjem. Otisao do prijatelja fiat servis ne ovlasceni stavili ga na dijagnostiku i to je to. Nakon toga to sa blinkiranjem kilometraze je nestalo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Iskreno jos cuvam originalnu jedinicu kao rezervu ali mislim da nema potrebe za tim. Android HU radi. Iskreno planiram i da prodam originalnu jedinicu samo mi stoji

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...