Jump to content
FAS Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

On 2/5/2019 at 8:49 AM, spaad said:
Sedan sad u Lounge verziji ima isti kokpit kao HB (7 inča displej)

Može li ovo neko još da potvrdi? Na "Polovnim automobilima" ima nekoliko oglasa auto kuća gde se može videti 1.4 sedan Lounge i svi imaju onaj mali ružni ekran. No ako sedan Lounge od ove godine ima isto enterijer (onaj "tablet") kao HB varijanta, to mu je ogroman plus kod mene. Ili ipak nema "tablet" ali je displej veći? U cenovnicima piše čak da Lounge ima i dnevna LED svetla, što je isto super. Ogroman, ogroman plus i rado bih dao tih 2.000 više za bolju opremu (plus bih doplatio još i autonomno kočenje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga primetio ranije. Uh, to je to, bruka kako dobro izgleda i koliko je napucan opremom. Moj sledeći auto će verovatno biti jedan takav. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi mogao android auto da se nabudzi na ovaj nas klot lounge bilo bi vrhunski. Svidja mi se pozicija fabrickog televizora za pogled na navigaciju. Uzeo sam magnetni drzac koji ide u ventilaciju i solidno to funkcionise ali spustam pogled da bi pratio mapu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 12 automobila, na 10 je uspelo omogućiti AA. Sad nam treba neko domaći sa opremom da ovo omogući kad se pojave  sve informacije. Koliko sam skontao prvo se omoguće funlcije preko obd2 konektora pa se ponovo instalira zadnja verzija softvera na radio. Softver u sebi ima sve potrebno, ali je prilikom nadogradnje to bilo onemogućeno u bordu vozila. Ovo se odnosi na sve koji imaju 7" ekran, Za 5" Lounge ne znam.

 

Untitled.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima šanse da bi sa još novijim apdejtom uspelo i na ta dva.
Razni su razlozi neuspehu:harvdver,verzija softvera,uređaj kojim se flešuje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel znate kako da proverim verziju Uconnect-a?

Sta se desava ako ne uspe, dal moze da se vrati na staro, bojim se da se nesto ne pokvari, izgubi garancija itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre flešovanja obavezno bekapuj ako je moguće.
Ako ne uspe pustiš onda bekapovan fajl.
Pitanje je šta je od svega toga moguće uraditi,sve je to novo,niko se nije do sada igrao sa tim...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, aleksandarkok said:

Jel znate kako da proverim verziju Uconnect-a?

Sta se desava ako ne uspe, dal moze da se vrati na staro, bojim se da se nesto ne pokvari, izgubi garancija itd.

Na upaljen radio drži istovremeno ova tri tastera 5 sekudi , za povratak ugasi radio. Pokušaj više puta , treba pogoditi istovremeno. Ako uđe u servis meni onda nije poslednja verzija softvera jer su poslednjom nadogradnjom onemogućili ovo. Zadnja verzija je  23.00.69.00 iz februara 2018.

 

1.jpg

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti onda samo otključaj sve opcije a ostani na ovoj verziji da možeš i dalje da menjaš

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, spaad said:

Imam uputstvo za aktivaciju AA i CP na Tipu sa 7' ekranom. Dajte neki predlog koga da kontaktiram da ima: ObdElm327 high speed, adapter obd Blu, Multiecuscan 4.2 .

Hvala!

Jel mozes da podelis uputstvo pa neko ko ima tu dijagnostiku da proba jel radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vidim da ima topic Fiat/Alfa/Lancia dijagnostika gde prodaju te dijagnostike, cena je oko 25-30€. Nije puno ali ne znam jel radi na novom Tipu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi. Poslao sam @zecabg poruku, ali nema odgovora. Imam Multiecuscan 4.2  i razmišljam da kupim adaptere. Niko koga znam da radi dijagnostiku kod mene  mi se danas ne javlja na telefon, ko za inat.

Evo, u slikama na italijnskom. Lako je danas ovo prevesti. Ovo je dopunjena verzija. i 500L je u opticaji, ali treba neko još malo da izuči.

Srećno!

 

1.png2.png

3.png4.png5.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam zvao servisera u ovlascenom servisu i kaze da oni to ne proveravaju, pogotovo ako mogu da vratim setovanje na staro, nema nacina da otkriju da sam to menjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja to, ali nisam hteo to ovde da napišem. To je softverska promena i može se vratiti kad god hoćeš. Ali ako počnu da sitničare  bolje je da nemaju info o mogućnosti izmena,  što duže. Kod mene nema nikog da mi to odradi, pa ću morati za BG kad nahvatam vremena. Ako saznaš koja je cena za uslugu javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim ni servisi ne znaju da to moze da se uradi, mozda bi neki chip tuning servisi to znali.

Sta znam, ako budem odlucio probacu sam to da uradim, taj obd adapter ima i na Aliexpress da se kupi jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nasao sam isto uputstvo pa sam upload-ovao pdf-ove:

 

- Originalno uputstvo na italijanskom jeziku:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Korisno/attivazione-aa-carplay-fiat-tipo-2015-v2.pdf

 

- Prevedeno na engleski preko online aplikacije:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Korisno/attivazione-aa-carplay-fiat-tipo-2015-v2.it.en.pdf

 

 

Edited by neshaoct
stavio linkove na Forumskom serveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aleksandarkok

 

Skinuo sam ove fajlove, pa ću ih sutra postaviti na server i zameniti linkove u tvom postu, čisto da zauvek svima ostanu dostupni ti fajlovi.

Naravno, i dalje će se videti da si ih ti pronašao i postavio, samo će biti na FLCS serveru. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...