Jump to content
FAS Goran
Home

Fiat Grande Punto 1.4 16v - grejanje cevi u kabini

Recommended Posts

Primetio sam pre par dana da mi je toplo nogama dok vozim iako je grejanje iskljuceno...rukom samo osetio da se greje deo plastike na centralnoj konzoli, kod vozacevih nogu (vidi sliku), kada sam skinuo plastiku osetio sam da je jedna od cevi koja dolazi na hladnjacic VRELA (verovatno 80-90 c sto je ok, ali nije ako se pipa rukama :huh:) i da priliicno zagreva plastiku-poklopac i sve komponentice koje se tu nalaze samim tim i moje noge...
Interesuje me da li je to normalno?
U pitanju je grande 16V, temperatura motora je normalna (zamenjen termostat pre 5-6 neseci), grejanje radi, klapne se otvaraju i zatvaraju normalno , kada pustim grejanje i druga cev postane vrela, znaci sve radi kako treba, nista ne curi, antifriz je nov (Tutela)...
Postoji li neka slavina, ventil koja vrelu tecnost propusta u kabinu kada se grejanje ukljuci ili je jedini ventil na samom hladnjacicu...Nadam se da sam bio jasan...

Hvala

 

gp.jpg

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo, u pitanju je cev hladnjaka motora. Da li si mozda radio ranije ciscenje (praznjenje) hladnjaka i kontrolu cevi, da se nesto nije zapusilo pa pregrejava i sigurno muci vodenu pumpu ? Kako ti se ponasa temperatura motora, skace li ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste cev sa motora (nisam gledao odakle tacno ide) koja sluzi za grejanje kabine...Nije HLADNJAKA MOTORA vec HLADNJAKA GREJANJA...

Temperatura motora je normalna ne pregreva se, cak i vent. retko ukljucuje, vodena pumpa zamenjena pre 6-7 meseci (INA), antifriz je nov, na maksimumu...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vec kupio par cevastih izolacija do 250 c da obucem ove cevcice...grejanje na 36 mi ne treba...sasavi Italiani

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene nervira ista manjkavos izolacije, ja sam se razmišljao da ceo taj plasticni panel koji se skida dodatno obložim izolacijom (i kod vozača i suvozača), mada tvoja ideja sa oblaganjem samo cevčica je možda lakša.

Inače, mislim da je ovo sasvim normalno, vruća voda cirkuliše kroz ceo sistem, ono što nije normalno je da tu nema dodatne izolacije.

Koji rezultat si postigao sa izolacijom cevčica, ako si ga postigao uopšte, posto mislim da se ceo taj prostor svakako zagreva (prenosi se toplota na plastiku i ostale delove)?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro rade posao izolacione cevi, dao mi je drug koji se bavi ugradnjom grejanja i hlađenja...
Grande čak ima MNOGO VIŠE izolacije od ranijih modela Fijata, čak i od skupljih vozila npr OPELA koji je go ko pištolj...
Grejanje se gotovo i ne oseća preko plastike (ima onaj filc na plastici ali ti očigledno nije dovoljno), bez veze je skroz što nema neka slavina u motornom prostoru gde bi se zatvarao protok, a ne da sam radijator glumi ventil...
Ja sam na svoj auto dodatno stavio još prilično izolacije...obložio sam zadnja krila (Troja vrata) dodao vibrofiltr ploče, penaste gume, čak sam dodao i sloj termosila ispod svih tapacira, dodao i filcanih traka, jastučića, silikona, podmazao silikonskom pastom, svuda gde je nešto škripuckalo i čukalo...jako puno posla i vremena...za posledicu imam DRASTIČNO utišan auto...Кo ima vremena i živaca i OCD prava stvar

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako "skromno" ali je imao drugi nemaju ni to "skromno", recimo patos je odlično odrađen (izuzev tepiha КOJI JE OČAJAN), prednja vrata solidna, gepek takođe, prostor za rezervni točak dobar, pregradni zid do motora odličan, motorni prostor isto dobar (jak i debeo tepih)...ono što je najgore rešeno je КROV, trunku izolacije nema...da se razboliš....

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...