Jump to content
FAS Goran
Denis891

Krpljenje boka gume?

Recommended Posts

Kupio sam ganc nove gume za punta i drugi dan okrzam negde prednju gumu bocno 

Ne ispusta vazduh nigde ali ima malu pukotinu sigurno santimetar liniju i u dubinu mozda do tri mm 

Na oko ne izgleda strasno probo sam cackalicom da razdvojim malo to parce sto se okrzalo i ne vidi se armatura

Dali to neko krpi i dali sme tako da se auto vozi 

Mislio sam da je teram vulkanizeru ali ne ispusta 

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno bih istu menjao (da sam u toj situaciji) ali ce reci da se moze i tako voziti kada ih prebacis pozadi na auto jer je laksi i da ne smeta.

Sta god da uradis...nova guma po meni glavu cuva, posebno imajuci u vidu da ces istu verovatno koristiti i za duze putovanje i natovarices nekad auto a bok gume je inace pod najvecom presijom. Tvoj izbor..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Denis891

 

Skoro je na Forumu bila diskusija oko toga. Generalno, ne treba krpiti bok.

 

Da može da potraje krpljenje boka zavisi od toga koliko je oštećenje, kako je urađeno, kako je posle toga guma korišćena (ide pozadi i strogo se pazi na pritisak u njoj kako ne bi bok dodatno trpeo).

Lično, imao sam gumu sa urađenim bokom (skroz je bio probijen), to malo leta što je ostalo te godine kad je oštećena i sledeće leto je bilo ok, ali pre par meseci joj izašao bubreg na tom mestu (greškom je vulkanizer stavio napred). Sad više ne bi to radio kad je tako probijena guma sa boka skroz...

 

 

Edited by neshaoct
dodao link

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Denis891 said:

Kupio sam ganc nove gume za punta i drugi dan okrzam negde...

Da imaš osiguranje tih novih guma, kao npr. ovde, dobio bi sada besplatno novu gumu kad je oštetiš tako brzo posle kupovine...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato su se odmah ogradili da prvo rade vulkaniziranje pa kao ako ne moze da se odradi onda nova guma. Dzaba garancija kad ce da krpe gumu, bolje da kupis drugu odmah.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex

 

Mislim da neće oni krpiti bok gume, to im spada u one popravke posle kojih guma nije za nesmetano i bezbedno korišćenje. Skoro je, čini mi se, @dekirs imao reklamaciju po tom osnovu u Beogumi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako je tako onda je to druga stvar, ali po tekstu se stice utisak da samo gledaju da uzmu kes i da se ograde maksimalno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok nece krpiti jer nema poente da dolazis posle par dana opet, jer je velika verovatnoca da ce ispustati. 

Deluju korektno kad je u pitanju ta garancija. Npr nisam ni znao da je imam, oni su mi skrenuli paznju.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sazalili se kad su te videli sa sponzorusom..

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tako uzeo nove gume na leto 2017e, probusio na boku gumu posle 7 dana. Tad mi je vulkanizer u Jovanke Radakovic okrpio i drzi dan danas nista joj nije. Nikakvo jaje nije izletelo, a sa spoljne strane se vidi prilicna rupa, stoji mi na prednjem tocku, skidana sa felne i montirana opet, presao sam jedno 20k km s njom sigurno.. Da je bezbedno - nije, da moze da traje ako vulkanizer odradi dobar posao - itekako moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...