Jump to content
FAS Goran
bane000

Lancia Nuova Delta - Stigla Delta!

Recommended Posts

1 minute ago, horvat said:

Da, da, pa nema sta, dobar, sredjen i lep auto se lako proda, samo me cudi kako imas zivaca za ove propratne stvari, pre svega papirologije, prepisivanje, registracije, tablice, ako ni zbog ceg drugog, zbog toga ne bih mogao da menjam... A takodje i kad uzmem nesto, onda se uvek u pocetku stresiram, jao hoce mu sad zviznut ovo, jao sta je ovaj zvuk, sta je onaj zvuk, i tek blize prvih ~10h se opustim :) 

Nije ni meni lako, iako imam 24. godine. Ali volim automobile, nemam jos uvek zenu, decu, pa i nemam nekih obaveza, osim sto radim u Zrenjaninu.

 Ista situacija i kod mene, osluskujem i vozim :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Milutinac said:

 

:D
 

Drug moj prodaje e60, 525d, 2006 mislim bas. Pre 10-ak dana tek u oglasima...zato pitaH

Ne idem dalje od 50km od kuce da gledam auto :D Bila je u Novom Sadu Djulijeta, bas lepa, bela i povoljna 1.6mjet, ali nisam hteo da rizikujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, neshtry said:

Kako e60 nosi 150 dizelskih konja?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

177ks. Sinoc sam ga uzeo, jutros dosao do ZR. Lepo, nisam zahtevan po tom pitanju jer nisam ljubitelj brze voznje, pa mi je skroz ok. 

Just now, neshtry said:

Baš me briga za 525
520 me zanima

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

Mislim da je 520 problematican, barem sam tako cuo. 530 je najbolji, ali registracija...

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, bane000 said:

Nisam nasao dobru Djulijetu, inace je ona bila u planu.

Slazem se, gledao i za sebe paralelno uz Sporta, a i sa jos par kolega posle moje kupovine. Bas ima poprilicno izgazenih, koje na slikama deluju vrlo dobro :) , dizel/benzin nebitno. Ili budu OK, ali sa tanjom opremom ili slabijim motorom (npr. ne mali broj ih je 1.6 105) ili ono sto valja ne tako retko bude sa nekom nerealnom cenom (uz prateci opis "ulozeno puno ljubavi i truda"). Generalno ih i nema mnogo na oglasima (bude po 60-ak komada od kojih se dobar deo vrti bukvalno godinama). S druge strane, opet je relativno mlad auto za tako tanku ponudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja bi to uz Mjuniha doterao, drugarova, hoće sad malko Mercedes

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Ivan said:

Slazem se, gledao i za sebe paralelno uz Sporta, a i sa jos par kolega posle moje kupovine. Bas ima poprilicno izgazenih, koje na slikama deluju vrlo dobro :) , dizel/benzin nebitno. Ili budu OK, ali sa tanjom opremom ili slabijim motorom (npr. ne mali broj ih je 1.6 105) ili ono sto valja ne tako retko bude sa nekom nerealnom cenom (uz prateci opis "ulozeno puno ljubavi i truda"). Generalno ih i nema mnogo na oglasima (bude po 60-ak komada od kojih se dobar deo vrti bukvalno godinama). S druge strane, opet je relativno mlad auto za tako tanku ponudu.

Bas tako. Ista je prica sa Alfom 159, jer je i ona bila u opticaju. Djulijeta je posle Delte i Brava pravi izbor.

1 minute ago, neshtry said:

Ma ja bi to uz Mjuniha doterao, drugarova, hoće sad malko Mercedes

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ne znam sta da ti kazem, da si pitao za Alfu, Fiata ili Lanciu, dobio bi pravi odgovor, ovako mogu samo da kazem ono sto sam cuo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok, moj školski ima e60 530,često odemo na pivce...
Ali 520 mi je prava mera

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane000525d je vrlo "zavrnut" cipuje se na jako visoke vrednosti ali neki optimum jos 30ak ks bi mu super prijao.

 

@neshtry2.0 takodje ima solidan potencijal, malo manje pouzdan jeste ali je m47 pristojna mazga i lepo nosi e60. N47 za izbegavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova  je vec cipovan u Bobosport. 193ks je izmereno :D

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video, BMW-ovi dizelaši dobijaju divljački mnogo obrtnog momenta, ali ne preterano velik skok u maksimalnoj snazi... Imao sam priliku da vidim 525d F11 (karavan) "nasviran" sa izmerenih početnih ~425 Nm na kamionskih ~515 Nm (peak pomeren sa 2500 na 2300 rpm) a snaga sa ~215 na ~245 HP. U vožnji minimalni lag od 1000 do tih 2300 rpm, vozač je namerno u drugoj (iako se to ne radi inače) dao pun gas, gde je auto krenuo relativno pitomo, ali kako se približio tih 2200-2300, oči izašle na potiljak... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je licno 520d bolji izbor od 525d jer idu prakticno isto i cipuju se skoro isto, bas su nijanse u pitanju, pouzdani su prakticno isto (osim kasnijeg n47, ali je tu i 3.0 potonuo sa kvalitetom), sa tim da je 20d jeftiniji za odrzavanje i manje trosi.

 

525d 2.5 je dosta nategnut jer dinosaurus iz e39, mislim da su dizne istog kapaciteta i protoka kao sa 318d sa ~120ks, tj. mozda su cak i identicne sa 318d, sigurno su slabije osetno nego na 20d.

 

Nije to uopste los motor, ali jedina prednost je sto je znacajno jeftiniji kao polovnjak.

 

Svakako e60 i sa najslaijim motorom ide ~8.5s do stotke i 225kmh maksimalne brzine, dok je 530xd nekih 240kmh, a 530d 245kmh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nisu za poredjenje M57 i M47 ali svako ima svoje misljenje ;) (imao sam samo 4 komada m57 i 2 m47)

Svakako su ti motori dobri za razliku od novijih.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam doduše pričao o novijoj generaciji 525d sa 2.0 biturbo motorom sa deklarisanih 218 HP... Slažem se da je stari 2.5L motor bio manje no optimalan izbor iz više razloga. Pogotovo sada sa cenama registracije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga :D Sledece nedelje saljem kod kolege Yuhice na komplet reparaciju farova(zamena stakla, projektora, ugradnja cob prstenova...), ovi su kondenzovali(izgleda da im je to mana).

71768961_2429831973739299_3920439761172430848_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenomenalno izgleda. Ja bih mozda samo preferirao malo topliju boju, ali stvarno je vrhunski. Koliko je izaslo, ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...