Jump to content
FAS Goran
dellas

Lancia Nuova Delta - loš rad klime kad auto stoji

Recommended Posts

Da ne bude da samo hvalim deltu kako je u perfektnom stanju, od kad je preuzela ulogu prvog auta u kuci desio se problem sa klimom. Naime klima radi normalno sve dok se ne upadne u guzvu i stoji dugo u mestu, onda vazduh postane vruc, cim krene da se vozi opet proradi, Sta bi moglo da bude u pitanju i gde resiti?

 

 

Edited by neshaoct
tehnički edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvescu kod gorana ili kod nekoga ko se kontretno time bavi ako dobijem ovde preporuku. Meni kao laiku smrdi na ventilator da on ne postize da odradi posao pa da se klima preventivno gasi ali opet mozda je neka specificnost vezana za deltu tj mozda je neko imao isti problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i dobar servis klima kod Bezanijske bolnice, iznad studenjaka. Tamo sam menjao hladnjak klime i dopunu freona, konkretno uradishe i garancija na hladnijak mislim 2 il 5 godina lagacu te.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad najbolja iskustva sto se tice servisa za klimu imam sa majstorom Dusanom. Altina, Dijega Rivere 1, +381 63 545-182

 

Kod njega sam vozio i deltu i prethodne automobile. Kad nesto uradi, sa tim vise nije bilo problema. Svaka preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbm li ga... Ja sam Vectru B vozio kod njega 2-3x da bih na kraju zavrsio posao kako treba kod mene u Smederevu... Na stranu guzva i ludnica iako sam kao imao zakazano...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti sad radi klima? Ja sam 2 puta punio/menjao gas i opet mi nesto slabo radi u mestu i na malim brzinama. Ono sto primetim kad slabo radi jeste da se javlja neki zvuk, periodicno na 20tak sekundi se zacuje trrrrrr i stane. I tako svakih 20 sekundi. Klima mi je do prvog punjenja perfektno radila. Onda pocela da zeza i otkaza. Odem opet on mi kaze prepunjena i veliki pritisak... napunio opet i radilo 2 meseca extra. Juce malo zeza danas opet super. Motor 1.4 tjet 110kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos resio , a nisam je ni vozio zadnjih par dana kako su vrucine, na 30 stepeni radi non stop vec na 35 ima prekide ono sto sam uspeo da provalim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm, u kakvom je stanju saće klime hladnjaka ? Meni je imao previsok pritisak u sistemu zbog manjka grilova usled soli. Promenjen hladnjak i ajmo dalje. To Rrrrrr kako ti se cuje da nije ventilator ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacio sam i za druge modele - evo da imate ako zatreba, tip freona i kolicina:

 

Untitled3.thumb.png.3edda0b3c262bbaf6c17abbd39d20ae9.png

 

Tipovi kompresora za svaku motorizaciju sa svojim karakteristikama, kao i tip i kolicina ulja:

 

Untitled2.thumb.png.b800ecaec51c99047581bb84cef3e781.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskoristio sam temu kolege da pitam u vezi klime...

Delta 1.6 mjt, kada radi klima cuje se blago zavijanje kada auto krece iz mesta... Da li je to normalno i ako nije sta bi moglo da bude?

Napominjem da je to slucaj samo kada je kompresor ukljucen, nesto je u vezi sa kompresorom ili mozda remenica istog...

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nekad cuje kad je hladan motor, krenem iz mesta a on se cuje kao man kamion natovaren u prvoj kad krece hehe. I to samo 2 3 sekunde.

 

A drugi problem koji sam ima i zbog koga je ova tema bila je pokvaren reostat ventilatora hladnjaka. Nije se ukljucivao uvek nego periodicno...

Edited by shakalkv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam malo po netu i shvatio da je to manje vise normalna stvar da se cuje to fijukanje kada radi kompresor, ali cu svakako prvom prilikom u servisu da proverim i to...

Inace klima radi super i bas brzo rashladi kabinu...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...