Jump to content
FAS Goran
Ivan

F1: Nemačka 2019

Recommended Posts

https://pole-position.rs/bolidi-alfa-romea-kaznjeni-u-nemackoj-hamiltonu-i-kubici-pripali-bodovi/
Sudlije su rešile da bolidima italijanskog tima dodaju 30 sekundi na završno vreme.

Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi kroz cilj na VN Nemačke prošli su na sedmom i osmo mestu, ali su njihovi bolidi dati na dalju kontrolu posle završetka trke. Tehnički delegat FIA Jo Bauer izvršio je pregled gde je pronašao da oba bolida nisu bila u skaldu sa propisima jer su oni imali drugačija podešavanja kvaličila pred sam start

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, dodao bih da se slazem sa komentarom Tiff Needella... Smanjiti grip i brzinu i bice ultra interesantno! Sto upravo ova trka i pokazuje :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacni rezultati sa formula1.com , apropo penalizacije za Alfu uokvireno na dnu. Steta, sa dodatnih 10 bodova, mogli su maltene da sustignu Renault.

Williams i Kubica ni krivi ni duzni, dolaze do 1. boda u sezoni (Russell ostaje jedini u cirkusu sa krompiricem):

 

Untitled.thumb.png.0d4656293cc2a1b3e855fb1606d24515.png

 

Edit: Poredak konstruktora, zahvaljujuci sjajnom 3. i 6. mestu i +23 boda, Toro Rosso iskace na 5. mesto.

3 komada u prvih 6, uz pobede u Austriji i Nemackoj - Honde se izgleda opasno zahuktavaju :) :

 

Untitled1.thumb.png.f4cef1ceadd6bbde7b68e095916f39b6.png

 

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas steta stvarno, 7. i 8. mesto je bas dosta bodova za taj 'donji segment'... Ali ne mogu ni da kazem da je nezasluzeno. Nisu smeli varati jbg. Navodno su ih preko radija skontali, i onda ih pozvali na investigation i potvrdili sumnje... Al zabari sto vole na mufte, pa to ti je :D:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi imaju bisere u pitu, ali ne secam se kada sam video nesto priblizno slicno.

Desava se i najboljima, sta napravise ljudi, da ne poverujes... Kao sto rekoh, ringispil od trke: 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem bio u kvacilu,po propisu je bilo propustanje kvacila na 300 milisekundi,a Alfa je spustila na 70 milisekundi,kakva glupost,mogli su da kazne i Djovinarcija sto se nije ošišao

a Mercedes je na trci ocajan bio,dok je RdB,al samo Max fantastican,mnogo mi je antipatican,al vozi bez greske,a RdB i Honda zajedno su stvorili mocan tim,mislim da je Rikardno ostao,jos bi bolje bilo,aeto tim Reno je bas los,nemaju srece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče Renaulta, njih maler još drži...
RENAULT F1 TRUCK CRASHES EN ROUTE TO HUNGARIAN GRAND PRIX

f4e734c768ba82d47c25cb8716427c84.jpg

https://drivetribe.com/p/renault-f1-truck-crashes-en-route-Khu70s21SVSgHIZqTownGw

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Ivan said:

Svi imaju bisere u pitu, ali ne secam se kada sam video nesto priblizno slicno.

Negde sam pročitao komentar u stilu...eto im, kad su se vratili onim kačketima i drugim detaljima u 50-te, i vremena potrebnog za menjanje guma iz pedesetih... :D 

 

Ferštapen: Neverovatno, s godinama se nauči

 

Maks-Ferstapen 234.jpg

 

Maks Ferštapen pobedio je na Velikoj nagradi Nemačke na stazi u Hofenhajmu u trci koja je sve oduševila. Kako piše Sport Klub, dvadesetjednogodišnji Holanđanin je nadmudrio rivale, a uspešno je izašao na kraj i sa neadekvatnim uslovima na stazi usled kiše koja je nekoliko puta počinjala da pada i bila veliki protivnik vozačima. Jedan od onih koji se okrenuo na stazi bio je i Ferštapen, ali je uspeo da zadrži koncentraciju do kraja i odličnom vožnjom ostvari drugi trijumf u sezoni.

 

''Neverovatno je pobediti na kraju, ali bilo je zaista nezgodno na stazi. Da biste doneli pravu odluku morali ste da zadržite koncentraciju. Mi smo u jednom trenutku odabrali meke gume pa sam imao onaj lep okret za 360 stepeni'', rekao je Ferštapen, koji je kvalifikacije završio na drugoj poziciji. ''Važno je bilo da napravimo što manje grešaka, to je bilo ključno na putu do vrha na ovoj trci. Uslovi su bili teški, a ova pobeda je neverovatna.'' Holanđanin je u Nemačkoj došao do sedmog trijumfa u karijeri, a iako je i dalje jedan od najmlađih trku je odradio gotovo bez greške. ''S godinama se nauči. Stvarno sam srećan kako se sve završilo'', naglasio je Ferštapen. Mladi Holanđanin se učvrstio na trećem mestu u generalnom plasmanu sa 22 boda manje od Valterija Botasa i 61 od vodećeg Luisa Hamiltona, odnosno 21 više od četvrtoplasiranog Fetela.

 

Hamilton: Samo želim da idem kući

Luis Hamilton završio je trku za Veliku nagradu Nemačke na 11. mestu iako je na polovini trke bio u prilici da ''zatvori'' trku i osigura novu pobedu. Imao je 10 sekundi prednosti, ipak napravio je grešku u 16. krivini i sve je nakon toga krenulo naopako. ''Osećam se užasno u ovom trenutku, samo želim da idem kući'', rekao je nakon trke Hamilton. Nakon što je oštetio krilo posle udaranja u zaštitnu ogradu, Hamilton je, ne poštujući propise, ušao u boks pa je zbog toga dobio i kaznu, ali je tim u garaži bio nespreman pa je Britanac izgubio pola minuta u boksu. ''Na tom delu staze je asfalt bio kao led, bilo je klizavo i veoma opasno. Ne znam zašto sam napravio grešku, ali platio sam cenu za to. Ne znam kako sam napravio takvu grešku, na stazi je bilo i bezbednosno vozilo, mogao sam to da iskoristim. Rekao bih da kao tim nismo bili uspešni'', dodao je Britanac.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni to u Mercedesovom boksu bilo strašno za gledati...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yep. On lap 46 of the German Grand Prix, Max Verstappen pulled into his pit box for a four-tire change. 1.88 seconds later, he pulled back out.
https://jalopnik.com/red-bull-broke-the-fastest-f1-pit-stop-record-for-the-s-1836794622

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...