Jump to content
FAS Goran
John Wicked

Fiat Punto 1.2 8v - poskakuje posle zamene šolje amortizera

Recommended Posts

Drugari, desni je tocak imao lufta majstor je konstatovao da je solja i zamenio je. Pre intervencije majstora auto je bio kao strela i normalno se ponašao preko neravnina. Posle intervencije auto se ljulja i poskakuje mu desni kraj. Sve je isproveravao i kao sve je zavio kako treba to nije do njega. Interesuje me realno sta je mogao da zezne?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno amortizeri. Meni se tako manifestovalo na marei za zadnji kraj kad pređem preko ležećih poskakuje neko vreme dok se ne smiri.

Metoda za proveru amortizera je da se nasloniš svom težinom na krilo iznad amortizera i ako se brzo vrati u početni položaj ok, a ako osciluje tj ide 3-4 puta gore dole dok se ne smiri, to znači da su ti amortizeri otišli.

Ne znam da li postoji način da ne vrati lepo amortizer u šolju. Ili da je nešto zeznulo amortizer pri montaži/demontaži

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objašnjenje je da je pre ugradnje šolje malo cureo amort, ali je hteo da mi uštedi da ne menjam sve moš misliti, pri tom to nije spominjao do sada naravno niti mi je ukazao na taj prob

Sad sam došao od njega ugradio mi je polovan amortizer jer nisam popuštao. Videćemo ishod nadalje. Da ironija bude veća, otišao sam na preporuku drugara koji godinama održava auto kod njega, uz to imao sam prob sa težim motanja volana. Imam ga i sada i 50 evra manje za majstorske vragolije, o živcima da ne počinjem
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vjerujem da je zeznuo majstor, moze amortizer da udje u problem bez nagovjestaja..

evo zamjene:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/19/2019 at 9:02 PM, John Wicked said:

Drugari, desni je tocak imao lufta majstor je konstatovao da je solja i zamenio je. Pre intervencije majstora auto je bio kao strela i normalno se ponašao preko neravnina. Posle intervencije auto se ljulja i poskakuje mu desni kraj. Sve je isproveravao i kao sve je zavio kako treba to nije do njega. Interesuje me realno sta je mogao da zezne?

Teško da je bio kao srela ako je imao "lufta" u točku. Ili te majstor malo zavlači da ti uđe dublje u džep ili imaš još neki problem. Možda nije nešto stegao dovoljno. Ljudski je i pogrešiti ali i rešiti grešku. Možda posetiti drugog majstora bez ružnih reči o ovom prvom....

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/21/2019 at 8:56 AM, puntara said:
Teško da je bio kao srela ako je imao "lufta" u točku. Ili te majstor malo zavlači da ti uđe dublje u džep ili imaš još neki problem. Možda nije nešto stegao dovoljno. Ljudski je i pogrešiti ali i rešiti grešku. Možda posetiti drugog majstora bez ružnih reči o ovom prvom....

Moracu definitivno da potrazim drugo misljenje. Inace problem zbog koga sam isao kod majstora je sto mi se teze mota volan, najvise izrazeno pri parkiranju i to nije reseno. I dalje imam taaj prob, a "majstor" je definitivno video ovcu u meni ili je jednostavno takav.

 

Slazem se zmaju, ali sto puntara rece to se kaze pa se resava dalje, a ne na ovaj nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom prilikom sam video čoveka kome kad su menjali šolje i gume amortozera imao problema i došao na reklamaciju.Radilo se valjda o gumama lošeg kvaliteta ili loše urađen posao.Problem je bio lupanje u trapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica ima nastavak. Zamenjen polovan amort o trosku majstora koliko ce potrajati to je vec lutrija. Nakon montiranja krenemo u probnu voznju, malo lose ulice malo makadam. Kazem ok to je to. Izadjemo na glavni put i lik opusteno pocne u punoj brzini da jase niske ivicnjake. Ja urlam sjebaces alu ili gume on kao ma opusteno. Rastanemo se. Dodjem kuci i reko da bacim pogled na gumu kad imam sta da vidim desna guma kojom je jahao ivicnjake rasecena vertikalno. Da nije tog popodneva otisao na more ne znam kako bih reagovao. Kad sve saberes i oduzmes jbs pare, ali cimanje nerve i vreme ne vraca niko. Tri dana mlataranja s budalom... Klasican dunster.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@John Wicked

 

Preteruješ kad je o majstoru reč.

Kao što su ti rekli @puntara @tvzmaj , takvi problemi mogu da nastanu posle intervencije koju si imao na autu. Nema potrebe da odmah pljuješ po majstoru, naročito onom koji ti je izašao u susret i o svom trošku stavio drugi polovan amort. On ne može ništa drugo da uradi osim da ne stegne do kraja šraf na šolji, ali onda kucka ta strana, ubija...ne može da se promaši uzrok da nije stegnut šraf do kraja.

Iako nisam majstor, na njegovom mestu bi ti pokazao da je šolja montirana kako treba, rekao ti potom koliko koštaju dva nova prednja amorta, i ispratio te iz servisa ako nećeš da staviš nove amorte.

 

Ovo poslednje što si pisao oko gume...jedino tu se slažem da nije morao tako da testira. Ali, možda ti se tako ''osvetio'' jer si ti njega cimao bezrazložno danima. Takvo postupanje mušterije opet ne daje za pravo majstoru da uradi to što je tebi uradio sa gumom...ako je zaista imao tu nameru.

45 minutes ago, John Wicked said:

Zamenjen polovan amort o trosku majstora koliko ce potrajati to je vec lutrija.

Pa naravno da je lutrija...i došao si sa polovnim amortom kod njega, nisi imao montiran nov 2 dana pre toga.

Kao što vidiš, i trajanje tog tvog polovnog je bila lutrija...riknuo je čim se jednom rasteretio (auto otišao na dizalicu).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moracu definitivno da potrazim drugo misljenje....

“Mišljenje koje se poklapa sa mojim pa da budem miran” Ne daj Bože da je prolupao taj dan, radila bi i generalka.
Da sam ja majstor, mogao bi da tražiš mišljenje sudskog veštaka pa ako sud odluči za taj, dobiješ od mene gratis i ostala tri nova amortizera
.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...