Jump to content
FAS Goran
RasaJTD

bravo 1.4 90hp lpg - problem sa plinom

Recommended Posts

pozdrav postovani clanovi, 

imam problem sa plinom koji se manifestuje tako sto mi izbacuje gresku P0171 (system too lean - bank1) i to samo kad ga vozim na gas, na benzinu sve radi  normalno. Kad prijavi gresku vrednost za Long fuel trim je -25 a kad je obrisem onda mi je vrednost za Short fuel trim -25 (malo varira kad dajem po papucici) ali pretezno je ta (tako da razumem zasto prijavi gresku) .... kad sam uzeo auto (pre 4 meseca) zafrkavala me jedna dizna (vise nje radila nego sto jeste) pa sam kupio polovan rail sa cetiri dizne od opel corse 1.2 (zelene MED), ocistio ih u UZ kadici i posto one imaju BOSCH prikljucke, na moju instalacuju vezao paralelno i 4 bosch konektora tako da mogu da prikljucim i jedne i druge (original Fiatove). Ostavio 3 originalne, stavio jednu od tih iz opela i auto radi "OK" ali imam gore pomenuti problem... citao sam u ranijim postovima da je neko spominjao nekog iz Lazarevca ili nekog profesora koji upisuje novi software u plinski komp u kombinaciji sa drugim diznama.... e sad, posto je moj bravo sa fabrickim plinom i kazu da je zakljucan, dal je tako nesto moguce i ako nije dal neko ima neku ideju ili kontakt osobe sa kojom bih se mogao posavetovati...varijanta da se sve iz njuske od plina izbaci i stavi nesto "normalno" stoji, ali gledam da ako mogu zadrzim fabricko stanje sto je pribliznije moguce ... 

izvinite na malo opsirnijem izlaganju  i hvala unapred, Rasa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...