Jump to content
FAS Goran
ninosio

Fiat Punto Classic 1.3 MJet - ventilator motora radi non-stop pod klimom, ponekada i kad se ugasi klima

Recommended Posts

Imam Fiat Punto classic 1.3 mjet mk2 2008 sa klimom..sve radi normalno dok ne ukljucim klimu da hladi....ona hladi odlicno....ali ventilator motora radi skoro non-stop i vise puta se desi da nece da se izgasi kada ugasim klimu...ili motor....kada kucnem kutiju sa osiguracima pod haubu, on se gasi...nesto je tu problem ali ne znam sta???....kad ne palim klimu nikako se ne pali ventilator...a temperatura motora normalna na 90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paverovatno je problem u nekom od osiguraca ili releja u osigurackoj kutiji,kod elektricara da ti proveri 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ninosio

 

Rekao bih da je sasvim normalno stanje kada se pali klima da se upali i ventilator, cak je normalno da i  kad ugasis motor ventilator radi neko vreme.

Jedino je zabrinjavajuce ovo kada kucnes kutiju da se ugasi, mozda je i slucajnost. Koliko puta si tako kuckao, posle koliko vremena? Probaj da sacekas par minuta, neka radi.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ninosio

 

Kao što su rekli ljudi, kad god upališ klimu ventilator hladnjaka motora mora da se vrti, da radi. I kad ugasiš klimu, ok je da neko kraće vreme ostane da radi ventilator hladnjaka. Ne i non-stop da radi.

U ovoj temi možeš da vidiš kad se jednom drugom članu Foruma dešavalo da mu nastavi da radi ventilator hladnjaka i nakon što ugasi klimu, i šta mu je bio problem:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64842-lancia-lybra-19-jtd-ventilator-hladnjaka-stalno-radi/&do=findComment&comment=1057527

 

Ali, to je za one situacije kad ne ostane ventilator hladnjaka motora da radi kratko vreme posle gašenja klime, već kad non-stop vrti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ventilator se upali normalno uvek kad ukljucim klimu...posle nekoliko sekundi i radi skoro non stop  dok je ukljucena klima ....problem je u tome sto kad ugasim klimu, on ostaje da okrece najvecom brzinom,,,dok nisam otkrio ono kucanje u kutiju sa reley-ima i osiguracima pod haubu...vadio sam klemu, pa kad bi je vratio sutradan on bi opet vrteo....ponekad ugasi i ventilator odma posle gasenja klime (tako je ranije radilo i verujem da tako i treba) ali kada klima radi duze vreme...moram kucati pod haubu da bi prestalo....vec sam siguran da je neki reley od klime...samo ne znam koji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...