Jump to content
FAS Goran
silenci

Kućni klima uredjaji - iskustva, ugradnja, održavanje

Recommended Posts

14 hours ago, Milutinac said:

 

Dolazim u cetvrtak i donosim pivo! :D

Mislim da ću biti u radionici:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, neshtry said:

Koliko često čistite klime?

jednom godisnje.. ali ne pranje filtera, nego bolje od servisa :) evo slike, juce ociscenja:

ciscenje klime - Copy.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moju rasturimo , pa ja perem sve dok on dezinfikuje.... Nikada se nije desilo da je nešto što sam prao bilo čisto,...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate varijantu pranja sa onim kesama sa ali expresa, nisam još kupio. Do sada pitam ženče kad će generalna i onda izduvam kompresorom pera isprskam sa antibakterijskim rastvorom i to je to dok ne uzmem te kese.

 

 

Inače za ugradnju, nije skupo, to što neko reče za burgija i cenu, plus to čudo treba držati i bušiti, kod mene je bušio armirani gredu, nije bilo druge opcije.... Kad uhvati armaturu, amaterima vrlo lako može doći do povrede. Hodanje po krovovima, držanje spoljne jedinice nad glavama prolaznika, ma idi bre, meni se stomak dizao gledajući.

 

Midea 12hr već 10 g prostor od oko 65kvadrata bez problema drži pod kontrolom u vrućinama.

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko koristio one unutrašnje klime,pokretne ili kako se već zovu. Da li to može da odradi posao,imaju li svoje posude za odvod vode ili je neki drugi sistem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pingvin klime?
Ima tu neki problem sa nekim crevom što mora u peć zbog toplote ili tako nešto....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li je neko koristio one unutrašnje klime,pokretne ili kako se već zovu. Da li to može da odradi posao,imaju li svoje posude za odvod vode ili je neki drugi sistem 
Rade posao, ja koristim jednu na selu. Treba ti jedna rupa fi130 negde za izduvavanje vrelog vazduha a u sebi ima posudu za vodu pa ispustas povremeno. Alaska je marka ja mislim i sljaka vec tipa 10+ godina

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leti ne mora čak ni rupa, odškrine prozor i sprovede crevo. Zimi je to već glupo raditi
Kad se posuda napuni kondenzom, klima pauzira dok je ne isprazniš.
Inače vrši posao i te kako, jedino dok se na buku ne navikneš.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce popodne ugradjena,zvao ovlascenog,oni nemaju vremena,zvao drugog servisera iz Obrenovca,isto ovlasceni,100 eura,ugradnja,dolazak,busenje rupe i svaki sledeci metar je 1000 dinara.Kum mi dao broj,sto je njemu radio klimu,decko iz Jakova,dosli odradili,sve natenane,posto nemam pri plafonu uticnicu,morali smo iseci original kabl i nastaviti ga sa novim,skoro 4m,ja povezao utikac;)moj fax.Izaslo 8000 dinara ugradnja,a eto nisam znao da kad se kupuju klime neisporucuju se nosaci

Jedino samo moram da stavim kanalicu da spakujem od klime i od kablovske kabl,da nebi stemovao

IMG_20190705_213859.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu bili nosači u kutiji sa spoljnom jedinicom?
Kod mene bili...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li na forumu imamo nekoga ko ugradjuje kućne klime i da je iz BG-a? 

Edited by djomla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...