Jump to content
FAS Goran
silenci

Kućni klima uredjaji - iskustva, ugradnja, održavanje

Recommended Posts

Kako sam ja skoro cuo daikin se ne radi u kini nego u bugarskoj ali i dalhe drze kvalitet, ako hoces bas na siguricu da ides onda Mitsubishi, sto se LG tice kazu serviseri da ima najosetljivije elektronike i najcesce crkavaju, druga elektronika je 70-80% cene cele klime...
Sto se tice ugradnje, kome je skupo nek sam ugradi i napuni gas, da li ste vi svesni koliko kosta burgija kojom se busi rupa za cevi, ako pogodi armaturu cao je, pored toga ne mora da ima ni jedan vise trosak, a ima ih...
Ciji je problem sto oni ugradjuju 2, 3, 5 klima dnevno, pa bavite se vi tim poslom ako je bajno....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo neku Alfa (Alpha). Presao preko puta zgrade u Rodu i reko dajte tu. Preneo preko u kolicima njihovim.

Dosli ljudi, 50e ugradnja, hvala dovidjenja. To toliko kosta. Neces? Sam, nego sta...

 

E da, Alfa radi 2 godine jako lepo, unutrasnja sem zvuka vazduha nema nikakav zvuk, sto mi je jako bitno. Mislim hocu da kazem - ne zuji, ne struze i tako to. Evo na poslu galanz i pre servisa i posle servisa koji je radjen pre 10 dana ima neki iritirajuci zvuk...a rekao sam im da nesto kaci o nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako je nezahvalno pričati o cenama "ruku" da se ne lažemo. Niko ne uzima u obzir da se klime montiraju samo par meseci.


Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma montirajte sami, nije teško, izvucite 15m instalacije, zavarite, izvakumirajte, napunite, to je samo 20 minuta posla. 
Ja bih sada hitnim slučajevima ugradnju naplaćivao 300eur. Do juna nikome klima ne treba, kae bajo ladovina mi u kući, a kada upeče onda ima malu bebu, stara majka oće dumre (prestala je da kenja kako je klima štetna i izaziva boles).... 
Daikin se pravi u Kini, kao i sve drugo, nije odavno made in Japan. Odlične su klime, ali su preskupe, žive od stare slave. 
Tadiran je odavno mrtva firma, prestali su sa proizvodnjom, nema delova. 
Ja imam LG neku 12cu u Mirijevu, radi 15 godina kao Doksa, ni jednom nije dopunjeno niti bilo šta rađeno, samo ponekad operem unutrašnju jedinicu, i to kada se setim, jednom u par godina. 
Moj izbor bi bio LG. Moji podizvođači ih ugrađuju u velikom broju za hlađenje server soba, i rade odlično. Da napomenem, to su komercijalni uređaji, mnogo su skuplji od kućnih varijanti, ali je bitno da rade 24/7/365 i da hlade i na - 15C.
Jako mudo... Ajd stavi pacijentu kateter ili skini gumu sa kamionskog točka... A kada je hitno odmah naplatiti 500eur...


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i ovde da postavim pitanje, ako ima nekoga ko se razume, ima/o dodirnih tačaka.
Elem, treba da radim izolaciju, jedan deo ne mogu da radim spolja, mora iznutra. Majstor mi je preporučio "izomaks term" maže se na zid, kao klasično krecenje, pa me zanima zna li neko nesto, tj ima li iskustva.
Da ne kazem da mi je to mnogo lakse i bezbolnije od stiropora itd, itd.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj brat od tetke montira klime, iz Banatskog Karlovca je. Svi hoće dugrade klimu kada je 40C napolju. Izvolite sami, nije teško zaista. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry:

Kupovina i i ugradnja klime je investicija koja sigurno može da se planira blagovremeno. Ako je jako mudo ugradi je sam i pusti da radi. Svima je hitno u junu i julu. Ja sam svoje klime ugrađivao u martu i aprilu i nisam imao tih problema. Znaš, u proleće tupsoni pričaju da je klima štetna, devojke se koče, umiru od koksakija itd, a u julu zaborave na to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste sve to lako, pa kada jedinica zbog lose montaze gekne na nekoga sa 3 sprata onda jbg ja sam mislio da znam. Ko mene da nije dosao lik od 2m i mogucnoscu da spoljasnju jedinicu drzi skoro pa sam jednom rukom placao bi kran za montazu. Sve je to na izgled lako ali radije cu da platim i da dobijem papir da je to uradilo strucno lice nego da razmisljam hoce li se nesto desiti posle nekog vremena...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=11038]neshtry[/mention]:
Kupovina i i ugradnja klime je investicija koja sigurno može da se planira blagovremeno. Ako je jako mudo ugradi je sam i pusti da radi. Svima je hitno u junu i julu. Ja sam svoje klime ugrađivao u martu i aprilu i nisam imao tih problema. Znaš, u proleće tupsoni pričaju da je klima štetna, devojke se koče, umiru od koksakija itd, a u julu zaborave na to. 
Ma klasično monopolosko pro ser ponašanje

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta je tu monopolsko ponašanje? Imaš opciju da sam ugradiš, da platiš nekom lokalnom majstori da ugradi za 50 Eur, ili da ti ugradi kooperant prodavca za 70-100eur. 

I kada kupiš novi auto deru te u ovlašćenom, mali servis za novi BMW 520d je 500eur (Vagenovac je skoro navodio cenu). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to priučeno i pitaj boga kog znanja,daj bože da njih 20% zna nešto o klima uredjajima. Laka i brza zarada zato to radi i kurta i murta leti. Van sezone ugradnja plafon 50 e . Burazer kupio u Tehnomaniji i neki što saradjuju sa njima ugradili. Kompresor vezan na onu gvoždjuriju direktno bez ikakvog gumenog zgloba izmedju,a znam sigurno da Samsung isporučuje te gumene delove baš zbog vibracija. Sad kad se upali lepo se vidi kako kompresor vibrira za sada je ok ali realno koliko će izdržati tako dok se nešto neošteti.Kod mene LG 19 godina radi bez problema,normalno samo čišćenje.Na 10 godina proverio freon pun nema šta da se dopunjuje.Čovek mi lepo kaže dok duva ladno,nediraj ništa.Burazer je posle par godina menjao kondezator mislim da je bilo oko 30 e sa rukama.

@marko.jovanovic što deru ovlašćeni  pa taj BMW neverujem da ima ispod 50.000 eura da se kupi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 radnih dana obuke i ja bih bio majstor
... Ali, nikad ne bih naučio vulkanizerski zanat, ili lepio folije....napr....


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto prilike za tebe, nikada nije kasno. Kupi sav alat, znači veliki Hilti ili Makita (1,5kW), malu bušilicu, mašinu za dopunu freona i vakuumiranje, ili sam sklepaj od starog kompresora od frižidera, kupi burgije, tilplove, MAP gas, srebrnu žicu za varenje, par boca sa azotom, nađi dobrog dobavljača za bakarne cevi i izolaciju, merdevine, skelu iznajmi po potrebi ili kran ili žirafu, i udri, eto lake pare. Nauči malo i oko elektronike, nije na odmet.... 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf uf uf...
Imam makitu, a kod mene ne treba kran, selo jbg


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto za pet dana bićeš prvi seoski klimadžija,20 min po klimi ima do septembra da se ubiješ od para.

13 hours ago, Milutinac said:

@@bane@ - pa gde si Branislave??? Sto godina... :D

Eve me gde si ti.... nema te....:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sad bio majstor, zbog redovnog održavanja klime i čišćenja , jedva stigao kolu da popije s nogu...
2500rsd a ja prao sve...
Koliko često čistite klime?
Ja sam zapanjen koliko štroke bude u klimi, a kod mene čišćenje propisano na jednom godišnje... Neki čiste svake treće godine, neki uopšte ne!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klimu makar 3 puta u sezoni ocistim sam. U lokalu su mi ciscenje naplatili 5000 ali je bila rasturena kompletno i sve izvadjeno iz kucista, ne bi verovao sta je bilo unutra. Cistili su dobrih 2h...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa mojim majstorom uvežban tim, tačno znam već gde i šta i mi to završimo za oko pola sata...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već je napravio, slikaću ti kasnije...


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbm li ga, cistim one filtere nekad nekad i toliko :)

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taj majstor će kuću napraviti ako ga koola ne satari.
Pupupu...

sa TT


Lepa, a?
Klimadžije... 9af42a37410ce73c20892e837ae28821.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...