Jump to content
FAS Goran
silenci

Kućni klima uredjaji - iskustva, ugradnja, održavanje

Recommended Posts

i konacno pazarili klimu Midea msaf11 12hrn1,tako barem pise na narudzbenici,a tek u ponedeljak isporuka,kupili u tehnomaniji

a sad treba naci majstora za ugradjnu,imaju oni ovlascenog servisera koji i ugradjuju i produzava se garancija na 5 godina,tako barem rekose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka ti oni i ugrade, zbog garancije

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ti serviseri su se izbezobrazili. Meni prosle nedelje ugrađivali, znači sa zemlje su sve radili nista da vise naglavačke ili tako nešto i cap 75evra. Ja se šlogirao. Kažu kao poskupela ugradnja. Preskupo!

Послато са SM-A320FL уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste poskupela a zasto..eto onako :D Ja kad sam video koji je to posao (gde je tako pristupacno) bese mi krivo sto nisam sam postavio. Mislio sam da je kao na kolima , punjenje, testiranje,masine..ono, nista :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Mada je kod mene mislim jos uvek 50e

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas deru sa cenama,moze im se,zato cu se raspitati na vise strana,prvo su ovlasceni servis da zovem da vidim koliko je kod njih ugradnja,a zvacu i bivse kolege

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlasceni garant zakiva
Proveri samo da li utiče na garanciju ako ugradjuje neko ko nije sa spiska koji si dobio.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto evri ugradnja - 60€ osnovna ugradnja + 40€ cevi, između spoljne i unutrašnje jedinice.

Ne znam kako sam živeo bez ovoga. Na spratu je super, a dosta se oseti i u prizemlju. Doduše, danas i nije bilo mnogo vruće.

Konačna cifra - 30k klima i 100€ ugradnja - 42000 rsd. be91d99566b66ccc4e7910e9506b319d.jpg

Poslato sa FIG-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar se u cenu ugradnje ne uracunava i materijal? Bar mi drugar koji se bavi tim, tako kaze...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da video sam je u Kromi;),manje vise sve su one iste,e mislim da je Daikin bolje od svih klima,al je i dosta skuplja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da primetim kako je kod većine zaključak kako su monteri klima bezobrazni i derikoze jer naplaćuju 75e.Vidim svi su zaključili kako je to preskupo,da li se iko zapitao koliko košta taj materijal(cevi ,izolacija,nosači,tiple,trake itd.)Gorivo, amortizacija automobila,amortizacija alata.Nevidim zasto neko ako mu je puno ne ugradi sam!Nije teško ima i uoustvo za ugradnju.Najlakše je samo reći kako je neko alav proklet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 tipli, 8 šrafova, 2x1m bakarne cevi,plastične za kondez su u pakovanju, nosači I ostali šrafovi u pakovanju...
Jedino je bušenje zida, onako, malko karakteristično ...
Kod mene namontirao za 20min,uzeo 50 jura i pedala... Morao njihov da montira!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kako nije skupo,,pa dnevno mogu njih dvojica ladno 3 klime da ugrade,eto 210 eura,pa neko mesec dana radi za tu platu,sve to stoji,svako ceni svoj rad,al sto je mnogo,mnogo je.Sam bi je montirao,jedino nemam cevi i taj gas,jedino zid mora da se izbusi 32kom burgijom.

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dvadeset minuta nemože ni da je fizički okači na zad a ne da je pusti u rad

@silenci uigrana ekipa za dan može i 5-6 ali to je nečija sposobnost a i ludost.

A od tih 210e nije sve zarada,gde su troškovi?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno ima i troskova,al to je sitno sve naspram cena,i koliko ugrade klima za mesec dana.

eno pre neki dan kod kineza na ledinama,lik trazio 120 eura ugradnju 24ka ,3 klime,naravno nije dobio posao,dosao decko trazio 80 eura po klimi i odradio posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a da video sam je u Kromidefault_wink.png,manje vise sve su one iste,e mislim da je Daikin bolje od svih klima,al je i dosta skuplja
Daikin je mislim sam vrh klima. Tu su ispod Carrier i Tadiran pa ostali. Matorci mi imaju Tadiran 14K unutrasnja i 15K kompresor i radi vec 15 godina bez problema. Daljinac jedino uzeli univerzalan na budzi za 500 kinti i to je to od ulaganja. Pali na -20 kad oces. Cudo od klime.
Daikin udjes u radnju, vidis pa prosetas do B&O samo da te mine zelja za velikim brojkama

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, @bane@ said:

Mogu da primetim kako je kod većine zaključak kako su monteri klima bezobrazni i derikoze jer naplaćuju 75e.Vidim svi su zaključili kako je to preskupo,da li se iko zapitao koliko košta taj materijal(cevi ,izolacija,nosači,tiple,trake itd.)Gorivo, amortizacija automobila,amortizacija alata.Nevidim zasto neko ako mu je puno ne ugradi sam!Nije teško ima i uoustvo za ugradnju.Najlakše je samo reći kako je neko alav proklet.

Vaistinu. 

 

 

Amin. ;-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam, svima koji imaju opravdanja za visoke cene montaže, duplo da se naplati!


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma montirajte sami, nije teško, izvucite 15m instalacije, zavarite, izvakumirajte, napunite, to je samo 20 minuta posla. 

Ja bih sada hitnim slučajevima ugradnju naplaćivao 300eur. Do juna nikome klima ne treba, kae bajo ladovina mi u kući, a kada upeče onda ima malu bebu, stara majka oće dumre (prestala je da kenja kako je klima štetna i izaziva boles).... 

On 30.6.2019. at 12:51 AM, ISV_01 said:

Daikin je mislim sam vrh klima. Tu su ispod Carrier i Tadiran pa ostali. Matorci mi imaju Tadiran 14K unutrasnja i 15K kompresor i radi vec 15 godina bez problema. Daljinac jedino uzeli univerzalan na budzi za 500 kinti i to je to od ulaganja. Pali na -20 kad oces. Cudo od klime.
Daikin udjes u radnju, vidis pa prosetas do B&O samo da te mine zelja za velikim brojkama emoji23.png

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk
 

Daikin se pravi u Kini, kao i sve drugo, nije odavno made in Japan. Odlične su klime, ali su preskupe, žive od stare slave. 

Tadiran je odavno mrtva firma, prestali su sa proizvodnjom, nema delova. 

Ja imam LG neku 12cu u Mirijevu, radi 15 godina kao Doksa, ni jednom nije dopunjeno niti bilo šta rađeno, samo ponekad operem unutrašnju jedinicu, i to kada se setim, jednom u par godina. 

Moj izbor bi bio LG. Moji podizvođači ih ugrađuju u velikom broju za hlađenje server soba, i rade odlično. Da napomenem, to su komercijalni uređaji, mnogo su skuplji od kućnih varijanti, ali je bitno da rade 24/7/365 i da hlade i na - 15C.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...