Jump to content
FAS Goran
silenci

Kućni klima uredjaji - iskustva, ugradnja, održavanje

Recommended Posts

treba da kupim klima uredjaj za kucu,konacno jer nevredi vise bez klime,pa prema iskustvima koje su dobre,VOX,Midea,LG,sta gledati

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mozes, uzmi inverter. Zimi će bolje da greje. Jaca je cifra, ali je bolja varijanta. Gledaj koja ima duzu garanciju.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lassa

Ako imaš para, onda LG inverter. A i Midea je sasvim ok.
Gledaj i energetske klase ako je dosta koristiš. Ja je ne gasim

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha,treba samo za hladjenje,za grejanje imam gas i Alfu 9.a znaci Midea je sasvim ok,mocna skroz kao Markova Midea:D.a samo cu gledati malo jacu

A deda je cudo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci pogled i na Gree. Inverter manje troši i za hladjenje. Tako mi barem rece drugar koji radi klime.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nova fora za modele sa dužom garancijom:uslovljavaju je redovnim godišnjim servisom koji se plaća, a koji mora da izvrši njihova servisna mreža...

Mnogi proizvođači koriste hardver drugih firmi, pa ih ima raznih modela sa potpuno istim hardverom...

Napr. GREE i Midea

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenciPre par dana kupio sam Bergen - jeftinija varijanta Gree. Kapaciteta 12k, platio 29000. Gree je 3-4 hiljade skuplja. 
Gledao sam i jeftinije modele (Vox, Tesla, Vivax i sl) i majstor mi je preporučio pre svega Bergen (jer valjda sadrži kvalitetnije komponente, a neke čak deli sa Gree). 
Dobijaš 2 godine garancije + 3 godine (ukoliko se obavlja redovan godišnji servis).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni prodavac ubacio mašinu za sudove u gepek od Punta... Iskusan bio izgleda
Ajd u zdravlju te služila!
Kako je montiraš?
Meni montirali za 20min, bilo 50eur


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

a videcu,icicu u tehnomaniju ,vidim kod njih ima dosta modela,a pre svega gledacu Mideu il Gree,pa i LG,a sve je to vecinom isto,najbitnija stavka je kompresor

a za ugradnju imam drugare iz bivse firme koji se bave grejanjem,al i ugradnjom klima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ne nasedajte na glupe price o brendu. U sve to sto se prodaje na trzistu se ugradjuje 3 klase jednih te istih delova. Brend je samo reklama koja diktira cenu zavisno od popularnosti.

Ja sam to naucio dok mi je ortak radio u Kimtecu a njihov brend je Vivax. Bas sam u to vreme kupovao klimu i preko njega sam uzeo shugavi Vivax ali u koji je spakovan Micubishi (ko se razume u klime jasno mu je). Cena je bila ionako dosta ispod zvucnijih brendova a kad mi je ortak smuvao cenu nisam imao dilemu.

Sad trenutno je brend firme u kojoj radim Tesla. Ista prica. Imas klime koje su sa jeftinim delovima i imas sa vrhunskim. Razlika u ceni nikakva a kad se poredi sa Mideom, LGem i ostalima, razlika u ceni bar duplo.

E da, taj shugavi Vivax radi vec osash godina i ubija

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam video paket koji treba da pokupim, bila je frka, dal ću morati dobaram sedišta. 

Međutim, parkirao kromu pored, smanjili se paketi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jedno u gepek a drugo na prednje sediste bese :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...