Jump to content
FAS Goran
Ivan

Korcula

Recommended Posts

Hvar, Pelješac i Korčula su mesta gde sam najčešće letovao kao klinac....

Posle smo prešli na Kvarner i Istru...

Hvala za lepe slike

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korcula je jako lepa. Lepe su ti slike.

 

Evo malo i mojih nekih. Recimo crkva ona iznutra, to vidim da nema kod tebe...

 

DSC_0384.jpgDSC_0447.jpgDSC_0394.jpgDSC_0436.jpgDSC_0437.jpg

 

 

 

Po meni, malo su isforsirali Marka Pola, posle kad sam se raspitao, oni zapravo nemaju dokaz da je on odatle lol :D Malo sam zaboravio pricu, pa ne bih bas da lupetam, ali znam da nisu bas 100% sigurni, mada najverovatnije da jeste... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njegova porodica je imala svoje imanje na Korčuli, pa zato i sumnjaju da je rođen tamo... Cela zapadna hemisfera smatra da je rođen u Veneciji, a na istoku neko pomene i Korčulu...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kazete, prilicno je kontraverze oko njega, pa i oko mesta rodjenja - Korcula, Venecija... Postoje i dokumenti iz 15. veka koji dokazuju poreklo porodice Polo iz Dalmacije... Hvala svima, za razliku od profi @horvat ;) , slike su "ispaljene" apsolutno amaterski u hodu, sa najobicnijeg fona (sto se i vidi :)). 

On 29/06/2019 at 10:29 PM, neshtry said:

Hvar, Pelješac i Korčula su mesta gde sam najčešće letovao kao klinac....

Hvala za lepe slike emoji106.png

Ako nisi video, pisao sam detaljno u svojoj temi o bivsem Stilu (ne izvukoh nikada u putopise)... Iz zezanja sam tada sklepao i video, imas tu po malo Hvara (Jelsa), Braca (Bol), Makarske ;) ...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li možda neko zna da li je istina da su na Korčuli muškarci dosta često oboljevali od raka?

 

Ćaletov drug iz vojske koji je živeo na Korčuli je umro od raka i baš se pričalo o tome dosta... To je bilo 70-ih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, ja samo znam za 'modernu legendu', da su otocani sve donedavno ziveli po ~100 god, odnosno natprosecno dugo... Ali ne znam specificno za Korculu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divna Korčula. Bejah tamo prošlog leta na jednodnevnom izletu :) Neću prilagati nikakve fotke jer imam samo par nikakvih napravljenih telefonom, čisto da ovekovečim, a mašinu zaboravih u apartmanu, neću sebi to nikad oprostiti :crybaby: 

 

Mi smo jedino možda napravili grešku što smo samo dan ranije posetili Dubrovnik. Istina, nisu za poređenje, potpuno različita atmosfera i doživljaj, ja sam se ovde nekako opustio, ponela me atmosfera i romantika, uživao, dok žena i ćerka nisu bile nešto ni zainteresovane ni impresionirane nakon viđenog dan ranije. Još bilo +40 pa neprestano kukale, a meni kao da nije bilo dovoljno moje muke bez fotoaparata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...