Jump to content
FAS Goran
Ivan-Alfa147

Lancia Nuova Delta - izazvao sam kratak spoj i neće da upali posle

Recommended Posts

Nastanak problema. 

Ugradjivao led traku ispod volana i povezivao je za plafonjerku. Zice se dotakle i nastao spoj.

Onda sam skinuo kutiju sa osiguracima, nasao metodom vadjenja osiguraca koji je vrisnuo i radi svetlo kabine, ALI.

 

Krenem da palim auto i iskoci ASR, ESP , Hill Holder unavailble. Auto sam vergla i to je to.

 

Zovem mog majstora Tomu, dodje covek i proveravamo. Svi osiguraci u kabini rade. Svi osiguraci kod motornog prostora rade.Releji rade. Ustanovi covek da pumpa za gorivo ne zuji.

I kaze mi sledece:

Proveri, ako struja dolazi do pumpe za gorivo, a ova ne zuji, vrisnula je pumpa.

Ako struja ne dolazi do pumpe za gorivo, otisla je elektronika, nesto je sprzeno.

 

Posto smo ovo nocu radili, nije stigao da proveri pumpu, posto je bila noc, na meni je ostalo ovo da probam. Inace, sa dijagnostike one profi, ne moze da pristupi Asr podacima koji su u motornom racunaru......

Da li neko ima slicno iskustvo?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan-Alfa147

 

Jel benzin ili dizel? Probaj to sa pumpom da li dobija struju, a to sto nece da se poveze na ABS mozda je crko jos neki osigurac posto ABS ne bi trebao da ima veze sa pumpom. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@majstormica

 

U pitanju je dizel 1.6mjet.

Situacija je sledeca. Svi osiguraci svetle -ispravni su i u kabini i kod motora.

Ali pumpa za gorivo u rezervoaru ne dobija struju.Proverio sam, skinuo dzek i nema struje kada se da kontakt.

Relej kod motora za pumpu za gorivo radi.

Kada se da kontakt pali se greska Hill holdera, asr, esp......

I naravno nece da upali auto.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da probam da pomognem:

žičenje na delti, N40 konektor za pumpu, dole desno u ćošku su osigurači
image.thumb.png.ecf745908f09e10763975a5333978fee.png

 

Konektor:
image.thumb.png.5995782e3da2a4439195c91c9888506c.png

 

Konektor u tabli (poslednji pin je ka pumpi)
image.thumb.png.fb783a6e6c743ba2a2ab3565a0d4260f.png

 

bodycomp (pinovi 7, 21)
image.thumb.png.803c150790edabbf01456a2a96841c0d.png

 

Osigurači u delti:

image.thumb.png.fb8503f112d499a3aa20b6237c34613f.pngimage.thumb.png.1bb132d32ddfe7b7cb66827fc56b1eb4.png image.thumb.png.2f3e644479d78ac593bd91f36a8e7288.pngimage.thumb.png.d45316b6f9c9b95a1fedf98c8f304756.pngimage.thumb.png.987bbbe16fd8cfa66137f1f988fdca99.pngimage.thumb.png.ecfacf328e600f4bca9a443d154bc3b4.png 

 

Eto, ne znam da li si gledao, ali nisu svi osigurači kod volana. Ima nešto i u prtljažniku kad se otvori ona zaštita za skidanje stakala. 

 

Ostavio sam malo više i malo detaljnije da bude i za ostale probleme. Ako nije ni ovaj osigurač, onda imaš gore ožičenje pa redom od konektora do konektora. Valjda nije pregoreo ECU. 

Zlatno pravilo, pre svakog prčakanja akumulator napolje. 

 

Za auto elektriku kod Darka, Vićentijević servis, 500m od Tome ka školi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije problem sistem koji gasi gorivo tj pumpu prilikom sudara. Evo iz uputstva

Screenshot_20190627-002735.jpg

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...