Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Oppps? Kakva je situacija sa 500X? Ovo nije naivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2017. Jeep Renegade Altitude

 

jeep-renegade-altitude.jpg

 

Pored modela Renegade Desert Hawk koji su već videli posetioci poslednjeg sajma automobila u Parizu, Jeep će na sajmu u Los Anđelesu prikazati i Renegade Altitude. Renegade Altitude je namenjen kupcima koji žele agresivniji svog izgled vozila, što je u ovom slučaju postignuto crnom bojom (mada će se nuditi i druge boje), mat crnim i gloss black elementima, gloss black alu točkovima i zatamnjenim staklima. I u unutrašnjosti preovlađuje crna boja (sedišta, volan...), tu su i High Gloss Black i Metal Diamond detalji, a deo opreme između ostalog čine i ParkSense zadnaj kamera i Keyless Go. Kao baza je poslužio Renegade Latitude, a nude se 1.4 litarski turbo benzinac sa 160KS i šestostepenim manuelnim menjačem, kao i veći 2.4 litarski Tigershark motor sa 180KS i devetostepenim automatikom. Takođe, moguće je dobiti i opcioni Jeep Active Drive pogon na sva četiri točka. 2017. Jeep Renegade Altitude će se u prodaji na američkoim tržištu pojaviti još tokom ovog meseca, i to po ceni od 22.390 dolara (što je 995 dolara više od modela Renegade Latitude).

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeep Renegade Tough Mudder Edition

 

164952-jeep%20r%2011.jpg

 

Jeep je za britansko tržište pripremio novu specijalnu ediciju modela Renegade, i to Renegade Tough Mudder Edition koji će biti ponuđen u ograničenoj seriji od samo 100 primeraka.

 

164951-jeep%20r%201.jpg

 

Cena ovog specijalnog modela iznosi 27.795 funti (32.890 evra), a za tu sumu se između ostalog dobija vozilo u narandžastoj ili crnoj boji, sa Trailhawk prednjim branikom, 17-inčnim crnim točkovima i gumama 215/60/ R17, kao i Tough Mudder oznakama, prednjim sedištima sa grejanjem, Uconnect 5" ekranom osetljivim na dodir, navigacijom, posebnim patosnicama i Tough Mudder Merchandise paketom.

 

164953-jeep%20r%20111.jpg

 

Pod haubom je 2.0 litarski Multijet II dizel motor sa 140KS, u kombinaciji sa 9-stepenim automatikom i 4x4 pogonom.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeep Renegade 2.0 MultiJet 4x4 na testu Auto magazin portala

 

jeep%20renegade%20am.jpg

 

Modelom Renegade, kompanija Jeep je ušla u svet gradskih crossover modela. Iako vrhunske terenske osobine ovoga puta nisu bile glavna tema, Jeep ni kod modela Renegade ne zaboravlja svoje korene. Jeep Renegade je plod saradnje američke terenske ikone i materinske kompanije, koncerna FCA. Iako je najmanji Jeep u ponudi i iako je klasifikovan kao ''mali gradski crossover'', treba istaći da Renegade uopšte nije mali. On meri dužiu od 4.232 mm, što znači da je za oko 10 centimetara duži od Škode Yeti na primer, a šironom od 1.690 mm približio se modelima kao što su Nissan Qashqai. Međuosovinsko rastojanje iznosi 2.570 mm, što otkriva njegov zajednički DNK sa modelom Fiat 500X. Kada posmatramo odstojanje od tla, tu se razlikuju verzije koje imaju pogon na pednje i na sve točkove - prvi ima klirens od 175 mm, a drugi 198 mm.

 

Testirali smo: Jeep Renegade 2.0 MultiJet 4x4

 

Već na prvi pogled je jasno da je pred nama Jeep. Kombinacija retro elemenata modela vojnog modela Willys i uvek aktuelnog Wranglera, vešto je upakovana u jednu celinu. Zadnje svetlosne grupe sa simbolom X u sredini su veoma originalne i jasno distanciraju Renegadea od bilo kojeg sličnog modela. Tradicionalna maska hladnjaka i okrugla prednja svetla logično se uklapaju u celinu.

 

Testirali smo: Jeep Renegade 2.0 MultiJet 4x4

 

Enterijer zaslužuje pohvale, kako po pitanju dizajna (iako je to uvek relativna kategorija), tako i po pitanju ergonomije. Da Jeep nikada ne zaboravlja terensku vožnju, podseća nas i ručka ispred suvozača koja može biti odličan ''pomoćnik'' u terenskoj vožnji. Iako je većina komandi ''pozajmljena'' od Fiata, veliki tasteri se odlično uklapaju u imidž ovog automobila. Većina komandi je rotacionog tipa i njima je moguće manipulisati čak i u rukavicama. Generalno, većina vozača će se u enterijeru osećati kao kod kuće.

 

Testirali smo: Jeep Renegade 2.0 MultiJet 4x4

 

Iako to možda neko ne očekuje od gradskog SUV modela, Renegade se može pohvaliti veoma izdašnim prostorom. Sedišta su široka i pružaju dobru udobnost čak i na dužim putovanjima. Čak i osoba visine 196 centimetara (kao što je webmaster našeg sajta), pohvalila je položaj za volanom i prostor u oblasti nogu i glave. Slična je situacija i na zadnjim sedištima, ali tamo je nešto manje uzdužnog prostora, tamo će se udobno osećai putnici visine do 185 cm. Ne treba zaboraviti ni lako dostupan prtljažnik, čija osnovna zapremina iznosi 351 litar. Jednostavnim obaranjem naslona zadnjih sedišta, zapremina prtljažnog prostora raste na 1.297 litara.

 

Testirali smo: Jeep Renegade 2.0 MultiJet 4x4

 

Oni koji preferiraju dizele, u ponudi pogona za model Renegade, imaju dva agregata zapremine 1.6 i 2.0 litra. ''Naš'' test automobil pokretao je veći turbodizel, koji razvija maksimalnu snagu od 103 kW, uparen sa šestostepenim manuelnim menjačem i pogonom na sve točkove. Moramo da pohvalimo visok obrtni moment ovog motora, koji iznosi 350 Nm i dostupan je već pri 1.750 o/min. Motor se može pohvaliti veoma kultivisanim radom, bez vibracija. Za svaku pohvalu je njegova osobina, da snažno vuče i pri niskim obrtajima. Od nekih 1.500 o/min snažno reaguje na komandu gasa, što će odgovarati vozačima koji ne žele često da menjaju stepene prenosa. Pri brzini od 130 km/h, motor u šestom stepenu prenosa beleži broj obrtaja od 2.500 o/min. Na autoputu, Jeep Renegade je beležio potrošnju od oko 8 litara ''crnog zlata'' na 100 pređenih kilometara. U gradskim uslovima, potrošnja se kretala i do 8.5 l/100 km, ali zato u otvorenom saobraćaju Renegade nije trošio više od 6.0 l/100 km. Ako nešto moramo zameriti, onda je to nešto manji rezervoar za gorivo, čija zapremina iznosi samo 48 litara.

 

Testirali smo: Jeep Renegade 2.0 MultiJet 4x4

 

Jeep Renegade može se pohvaliti oslanjanjem koje dobro kontroliše kretanja karoserije. Naravno, ne možemo očekivati sportsko ''ponašanje'' u krivinama, ali primetili smo da su naginjanja karoserije minimalna i da se automobil veoma čvrsto drži zadate putanje kretanja. Primetili smo i da je upravljački sistem nešto manje komunikativan od onog kod konkurentskih modela. Karoserija automobila i njegovo oslanjanje, daju vozaču i putnicima osećaj da se nalaze u većem automobilu. To se odnosi i na vožnju po neravnom terenu ili po veoma lošem asfaltiranom putu prepunom udarnih rupa.

 

Testirali smo: Jeep Renegade 2.0 MultiJet 4x4

 

Vožnja na terenu takođe nas nije iznenadila. Automobil u automatskom modu vožnje ima pogon samo na prednje točkove, ali vozač jednostavnim okretanjem kružne komande sistema Jeep Active Drive, može aktivirati jedan od ostalih modova: Snow, Sand i Mud. Na svakom od izabranih modova vožnje, motor drugačije reaguje na komandu gasa. Takođe, drugačije reakcije ima i Elektronski program stabilnosti (ESP).

 

Testirali smo: Jeep Renegade 2.0 MultiJet 4x4

 

Kada sam imao prvi kontakt sa modelom Jeep Renegade, bio sam pomalo skeptičan. Da budem potpuno iskren, izgledao mi je kao plastična kutija sa Fiatovim srcem i ''džipovskim'' dizajnom. Međutm, već posle prvog pređenog kilometra, bilo mi je jasno da Jeep nije želeo ništa da prepušta slučaju i da je ovo automobil koji je, bez obzira na zajednički DNK sa modelom 500X, u potpunosti dostojan da nosi ime slavne marke Jeep.

 

Testirali smo: Jeep Renegade 2.0 MultiJet 4x4

 

Tekst: Goran Sarić
Foto: Milomir Bošković

 

preuzeto sa - automagazin.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetno bolje izgleda sa ovom konzolom :thumbsup: .

Modul klime+komande ispod multimedije+veci ekran su kao na Compass-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

HVAC komande su sada već uobičajene za gotovo sve sjevernoameričke FCA proizvode. Malo me iznenadilo da su i to mijenjali. Meni su ove dosadašnje "špaker" jako intuitivne i sviđa mi se kada je LCD za temperaturu odmah na kontroloma.

 

Ekran je najnoviji mogući. Pa isti je sada i na Maseratia. Tu bi jedinicu sada trebao raditi Panasonic.

Kažu da je dosta brže nego prijašnji 8.4 " kojeg je radio Harman.

 

Mene više zanima kada će ove promjene doći na europske proizvode, a vjerujem da hoće.

 

Novost je i da se sada svaki UConnect bazira na istom sustavu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, N.N. said:

Mene više zanima kada će ove promjene doći na europske proizvode, a vjerujem da hoće.

Takodje, cisto licni ukus ali meni ovo vec neuporedivo bolje i savremenije izgleda.

Od onih konzola koje su ranije gurali sa 500L, 500X, Tipom, Giuliettom... (rostiljke na komandama klime, mali ekrani i nesrazmerni dugmici na uConnect...).

Stari vs novi koncept (na primeru Renegade vs Compass):

2017-Jeep-Compass-VLP-Gallery-Trailhawk-Interior.jpg.image__1440.thumb.jpg.fcaf467cc5390bf5a0954edc31832a73.jpg

2017-Jeep-Compass-Limited-interior.thumb.jpg.48a11629cb4d5e52cfc8aa7fe90a7fa3.jpg 2018-jeep-compass-trailhawk-interior-hvac.thumb.jpg.3f9878cc47fde322637cb5aef84a3324.jpg 2017-jeep-compass-trailhawk-brazil-spec_100567234_l.thumb.jpg.aefef8c647fdb277ecf5589607c26e0b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Meni je sama unutrašnjost Compassa stilom previše korejska. Lako za velike ekrane i ostalo ali sam dizajn mi nije nešto specijalno.

 

A ove HVAC kontrole kakve guraju Ameri. Ne znam zašto bi to bilo naprednije ili ljepše od roštiljki.

Zapravo Chryslerovom rješenju zamjeram dvije stvari. Jedna je što kontrola temperature nije na kotač. Drugo je što se nigdje ne vidi kolika je temperatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je prikaz postavki na ekranu multimedije, a dugmici ispod (kao, lupam :) , na 407, vozio sam ga dugo pa mi pade prvi na pamet).

Meni se ne svidja sto rostiljka izgleda kao manuelna klima, npr.

Manje je elegantan i savremen enterijer, ali dobro sve je stvar licnog ukusa (kao i da li je podesavanje temperature na tockic ili +/- dugmad), postujem svako misljenje.

Apsolutno se slazem da je funkcionalno kada deo bar osnovnih komandi ostane intuitivan i preko tastera. Da u voznji mozes da ih osetis pod rukom i ne skreces pogled na ekran za najmanju sitnicu kao kod recimo Pug 308.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Mora biti na infotainmentu. Možda se prikaže kod promjene i na LCD između instrumenata, ipak i on danas ide sve do 7". Ali sve je to samo trenutno. 
I sve više proizođača gura takvu shemu.

 

Pug 308 je po tom pitanju katastrofa, a ima ih danas još takvih, recimo novi Volvo modeli. Pa evo čak i Audi sada čini mi se u novom A7, poseban LCD samo za klimu. A i Range Rover krenuo u tom smjeru. Smjer mi se ne sviđa.

 

Što se dizajna tiče. Valjda Ameri vole kada to ide unutra na Japanca ili Korejca. Mada vidim da nove Honde, odavno već Mazde, i Korejci, u interijeru sada više idu na europski stil.

Meni od svih Jeepova unutra najzabavnije izgledaju Renegade i novi tek predstavljeni Wrangler. Vidjet ćemo kako će izgledati sljedeća generacija. Novi Grand Wagoneer (WS oznaka) i novi Grand Cherokee (WL oznaka su jako blizu). Infotainmenti idu na preko 10" i kod njih, čak možda 12". Tamo će biti i debi novih motora, prije svega mislim na novi 3.0 turbo (kako se čini redni) šestak.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, N.N. said:

Pug 308 je po tom pitanju katastrofa, a ima ih danas još takvih, recimo novi Volvo modeli. Pa evo čak i Audi sada čini mi se u novom A7, poseban LCD samo za klimu. A i Range Rover krenuo u tom smjeru. Smjer mi se ne sviđa.

+1, identicno mislimo... Vise je intuitivno i funkcionalno da se ostave bar neki tasteri, da ne moras za svaku sitnicu da skreces poogled na ekran. Meni cak i lepse, ali to je opet licna kategorija - na 308 maltene prazna centralna konzola, plastika i ekran. Ili ne daj Boze da touch/ekran nesto zabaguje, ostajes bez ogromnog dela komandi na vozilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/8/2017 at 12:05 PM, N.N. said:

@Elra

 

Uočavaš li novost

Renegade-novo-staro.thumb.gif.b0905aa9598263476f389f43cd80dcfb.gif

?

Lajkam. Odlicno izvedeno. Cekamo nesto slicno i za 500X.

4 hours ago, N.N. said:

Pug 308 je po tom pitanju katastrofa, a ima ih danas još takvih, recimo novi Volvo modeli. Pa evo čak i Audi sada čini mi se u novom A7, poseban LCD samo za klimu. A i Range Rover krenuo u tom smjeru. Smjer mi se ne sviđa.

 

Katastrofalno nefunkcionalno. Ali kupcima je sada bitna velicina dispjela, sta li je finta, svijetli navece valjda :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se bolje vidi iz autobusa graskog saobracajnog ;) .

Mozda smo "old school" :) . Meni je takodje apsurdno da ce jos malo na autu postati najbitnija dijagonala multimedije, povezivanje sa telefonom, mogucnosti "kastomizacije" i "personalizacije", bla, bla... Kao da se vozi mobilni telefon, a celokupna sustina, mehanika, motorizacija ostaje sve vise po strani. U taj trend ubrajam i downsize motora, koliko god da noviteta donose.

Primer Giulie, da pored onakvog tehnickog pristupa i dostignuca, sjajnog vremena za QV na Nirburgringu, nekome debeo kontra argument bude bug na Infotainmentu... OK, sve je to deo celine, pogotovo na premium vozilu na koji Alfa puca, ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da ima fake auspuh, Full HD 15" dispjej x 2 i moze 0.9 TB sa 120 KS :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tip vozaca koji ceni funkcionalnost i razumem zasto se ljudi ljute oko mumtimedije na Giuliji. Jednostavno ne sme da bude gresaka na automobilu koji gadja takav rang kupaca.

 

Sto se multimedije tice to je sve Tesla uticaj koji je po meni krajnje pogresan. Treba ici na vecu funkcionalnost sto nije isto sto i veci display.

 

Recimo ekstremnj primer nefunkcionalnosti je novi Megane koji ima preveliku multimediju i, iz ko zna kome poznatog razloga touchscreen komande klime.

Touch ne moze da se podesava bez sklanjanja pogleda sa puta, trazi par sekundi paznje po jakom dnevnom svetlu i jos ako se ne obgrli rucica menjaca moze da se ispritiska pri saltanju u 3. i 5. brzinu. Ali bitno da je lepo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je opet relativna kategorija... Iako ih odavno koristim (jos odavno od matorog 7'' TFT na svom Stilu, do modernih na sluzbenim vozilima), stoji da ulepsavaju, obogate i za dosta stvari unaprede funkcionalnost enterijera - ali mislim da treba imati meru, licno mi se apsolutno ne svidjaju sve vece ekrancine na centralnoj konzoli. Sada mozes da napravis virtuelne dugmice i da ih sve potrpas na ekran, ali po meni treba napraviti neki sklad - sa intuitivnim "rucnim" komandama/dugmicima i ekranom. Kako su krenuli, imaces volan i tablet okruzen gomilom prazne plastike, a osecaj kao da vozis mobilni telefon. Takodje mi se ne svidja ni ona moda izdvojenog ekrana nalik tabletu na vrhu konzole.

Uz par dugmica koji bi se prebacili na ekran, za moj ukus i dan-danas etalon enterijera :) :

ds5.thumb.jpg.501edbc1bcdd9add38e639965d0f8713.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grozan dizajn. Francuzima dizajn i funkcionalnost interijera nikada nije bio jača strana.

 

A za infotainment kod Giulie. Ima i jedne i druge strane. Činjenica da je stvoren na sliku BMW-ovog sustava, a za isti kažu da je najbolji što se tiče sustava koji nisu na touch.

 

Općenito su infotainment sistemi zadnje dvije godine jako puno dobili što se tiče kvalitete ekrana i brzine rada. FACA se sa novim sistemima tu nema čega sramiti. Veći je problem što kod europskih modela ne nude najbolji dostupan pa tako nema ni najnovije generacije 8.4" sistema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...