Jump to content
FAS Goran
DarioChoki

Fiat Bravo 1.6 16v - trese pri kretanju

Recommended Posts

Kada lagano krecem obrtaji na 1100 1200 zna se desiti da se cijelo auto trese dok ne krene par metara i osjetim to i na papucici kvacila. Ako je jaci start to se ne desava najnormalnije ide. Da li je dotrajao set kvacila (promjenjen prije 40 000) il su nosaci motora u pitanju? Sta bi moglo biti prije
Fiat bravo 1.6 16v 1999. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpre korpa kvacila.

Nosace mozes pogledati kad recimo povuces rucnu a pokusas da krenes pa ga malo cimas a neko da gleda da li se motor mnogo trese u tom momentu mada cisto sumnjam da su nosaci problem.

Benzinci inace mnogo manje tresu od dizela pa tako i redje stradaju nosaci motora.

Imao sam isti slucaj na doblu 1.4 benzin samo je tresao prvih par kretanja dok se malo ne zagreje,vozio sam tako par godina dok na kraju nije vrisnulo kvacilo kompletno pa je zamenjeno na oko 120.000km ,doduse to je bilo fabricko kvacilo,zamensko tesko da moze da izdrzi ni blizu te kilometraze..

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2019 at 1:43 AM, tox said:
Najpre korpa kvacila.
Nosace mozes pogledati kad recimo povuces rucnu a pokusas da krenes pa ga malo cimas a neko da gleda da li se motor mnogo trese u tom momentu mada cisto sumnjam da su nosaci problem.

Ovako će skembati i dobre nosače.
Bezbolniji način je da ubaci u prvu ,otvori haubu i sam pomera auto napred-nazad.
Što se iče podrhtavanja na polasku, ima više razloga
Pored navedenih ja predlažem da proveriš ulje u menjaču jer ležaj na glavnom snopu zna da pravi takve probleme, dok ne zakuca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod mehanicara
Falilo je nekih pola litre ulja u mjenjacu i kaze da je bilo dosta lose ulje.
Stavio sam novo pa cu sada pratiti da li se ponovo isto događa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bude do ulja to si ekstra prosao.

15 hours ago, Mijailović P. said:

Ovako će skembati i dobre nosače.
Bezbolniji način je da ubaci u prvu ,otvori haubu i sam pomera auto napred-nazad.

Kad bi se tako lako "skembavali" nosaci ljudi bi to svaki dan menjali a posebno recimo pocetnici kojima se cesto gasi auto pri kretanju, e sad jedino ako neko nije shvatio da ovu metodu ponovi bar 100 puta,onda bi moglo svasta da se desi :)

Mada i ovaj nacin sa guranjem u brzini  je dobar samo  treba malo zapeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...