Jump to content
FAS Goran
damjanovski

Fiat Nuova Bravo - odjednom tvrd na volanu

Recommended Posts

Cao drugari. 

Molim za misljenje. Juce kad sam vozio moji bravo po gradu prilikom voznje volan je postao tvrd. Danas se isto desilo a isto osetio sam da auto kao da gubi snagu? Inace radi se o Fiat Bravu 1.9 multijet sa 120 ks koji imam 3 meseca i do sad nisam imao problema.

Hvala vam.

 

Edited by damjanovski

Share this post


Link to post
Share on other sites

@damjanovski

 

Da voziš Punta, pa da odmah može da se kaže da je problem do el. serva volana. :D 

Kod Stila je to već mnoogo ređi problem, a kod Novog Brava koji ti imaš još ređi...ne znam ni da li se do sada pisalo o tome na Forumu.

 

Koristiš li opciju City? Ona se automatski ugasi (volan postane malo teži/tvrđi) kad se pređu male brzine, da možda nisi to primetio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nije to. Do sad mi se nije desilo ovo je orvi put u tri meseca. Volan postao veoma tvrd (prakticno ne moze da se pomera) pa se vrati. Isto kao sto sam i pisao auto kao da je pocelo da gubi snagu. Pre sam imao punto i kao sto kazes znam sa problem sa citi servom kod punta, ali ne i kod brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nesto. Pre toga sam primetio da se pali lampica za baterija (akumulator) ona sa plus i minus. Dali je moguce da auto nema dovoljno napajanje pa gasi funkcije? Takodje primetio sam da kocnice slabije rade kao i  gas? Sve do danas odjednom?

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, damjanovski said:

Pre toga sam primetio da se pali lampica za baterija (akumulator) ona sa plus i minus. Dali je moguce da auto nema dovoljno napajanje pa gasi funkcije?

Ovo ti je najvažnije, nemaš šta da se misliš dalje... :) Verovatno alternator više ne radi kako treba, pa prvo gde se to oseti je servo volana. Volan ''na struju'' je pojedinačni najveći potrošač.

Proveri kako puni...

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, damjanovski said:

Najverovatnije je alternator cim gubi funkcije kao volan na struju, a takodje i gas i kocnice. 

Servo volana da, ali ti gas i kočnica nemaju veze sa punjenjem alternatora.

Ne može auto da ima manje snage ako je akumulator loš, kao ni kočnice da mu oslabe zbog toga. Kad upališ auto možeš i da izvadiš akumulator, radiće sve. Za kočnice zato proveri kakvo je ulje, naročito ako ti je počeo da pokazuje problem sad kad je faktički tek ugrejalo, tj. počeli prvi dani sa 30-tak stepeni na Suncu.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno mi ja da odjednom tj od juce se pojavi sve ovo. Prvo je bio volan juce, a danas osim volana pojavio se i gubitak snaga na gasu i cini mi se na kocenju. Zato mislim da sve dolazi od alternatora. Volan je elektrican, mislim da i kocnice takodje delimicno. E sad nisam neki strucnjak provericu to kod majstora ali sam hteo prvicno neko misljenje. 

Hvala jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jos nesto. Pre toga sam primetio da se pali lampica za baterija (akumulator) ona sa plus i minus. Dali je moguce da auto nema dovoljno napajanje pa gasi funkcije? Takodje primetio sam da kocnice slabije rade kao i  gas? Sve do danas odjednom?
Pa jel te pitah :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...