Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Fiat Nuova Bravo - zadnja prskalica baca predaleko

Recommended Posts

Pozdrav drustvo,
Nisam nasao nista slicno od temi za Brava pa da priupitam. Naime, zadnja prskalica kada se aktivira okupa auto iza. Doslovno. Baca mlaz iznad stakla (ne, ne gadja u nebo, samo je ugao izgleda vishi) i staklo se samo navlazi kada se aktivator zadnje prskalice pusti i intezitet mlaznice pri opadanju navlazi staklo. To sam reshavao cescom aktivacijom rucice za mlaz ali u kratkim intervalima kako bih iole uspeo obrisati zadnje staklo a da brisac ne skripi u prazno brisuci nakacene smrdibube koje se svercuju za prevoz.
 
Probao sam da nekako (posto ima oblik pljosnatog srafa) malo nakrivim prskalicu pozadi, ali bez uspeha, kao i da je imalo nakrivim ali posto je plastika plasim se da ce puci. Mozda ne radim dovoljno dobro sa srafcigerom zbog bojazni da ce puci ali ima li kojeg resenja da usmerim mlaz na staklo a ne da oroshava okolo ?
 
Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda glup predlog, ali ako ne mozes da usmeris sisicu tu na dole mozda mozes da postavis neko parcence plastike pa da se voda "odbija" od njega..

Kod mene bukvalno curi niz staklo kada gurnem rucicu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao ali jok, ne drzi mi za sad nista. Da "zalemim" plastiku na isto nekako mi je glupo ako se moze konvencionalnom metodom srediti. Kod mene baca podobro, kao da zavrsetak mozda nije oboren ili slicno. Ako tebi 'curka/istice', kod mene ima sigurno 0.1 Bar na izlazu. Kod Punta mi je curilo na staklo dobro, a ovo 'zaprashivanje' jos nisam imao...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li na zadnjim prskalicama ima kao i na prednjim mogućnost stelovanja ugla?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo video da izlaz iz prskalice pozadi ima (/) ali nisam video da ima za stelovanje ugla (ka/od stakla) osima ako taj usek treba da se okrene. Pogledacu kad dodjem kuci.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj sa šrafcigerom lagano taj (/) da okrenes na stranu na koju bi da baca

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da jesam vec, al sam verovatno odustao jer je krenuo da krcka (plastika) pa reko da ne polomim. Probacu ponovo jer postaje iritantno kupati okolo a ne moci oprati prozor da valja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi trebalo da je za podesavanje ugla. Mada, koliko sam video sa zadnje prskalice obicno curi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad bio do guzonje...ovako stoje stvari.
Ko ima bravka, njemu je ovakav izlaz 'pipe'-prskalice pozadi. E sad, kao sto sam rekao, izgleda kao pljoska od srafcigera, medjutim, sirovinski sastav nije plastika nego guma. Ocvrsnula i krenula da se kruni te sam zaustavio dalju akciju. Ona sam probao prstima i takodje odbijalo saradnju.
Naposletku sam pritisnuo gornji deo nanize i kao stajao je pa sam probao...dakle, malo je vise bacalo tecnosti pozadi, ali u odnosu na ukupnu kolicinu, nedovoljno.
Da ne bih odlomio deo, odlicio sam se da se pozabavim necim tanjim sto bi moglo da spusti mlaz, a da ne diram izlaz ovakav kakav je...


9be970a9334a45c44d83aa257717307e.jpg

 

 

Edited by neshaoct
popravio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se izvinim, mislio sam da je drugacija prskalica, te rekoh da je (/) za ugao prskanja.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da je kod tebe to mnogo podignutije, osim ako nije do ugla slikanja...

 

20190607_195013.jpg20190607_194949.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste kolega i meni se čini ali tako mi jeste postavljeno...nije do ugla slikanja nego je ugao ili drugačiji ili mi je prskalica pozadi toliko jaka da izbaci jači mlaz nego što bi trebalo.. Opet znam da bar nije zapušena :D Smisliću nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih zapravo rekao da ti to malo teeba da zapusis, da ne baca toliko jako :D

 

Ili malo upaljacem zagrej pa probaj da je spustis malo na dole, mada ne garantujem za pristup :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, djomla said:

Probaj najlonom za pecanje da pročistis?

Mmm...možda je nešto prljavštine u prskalici smanjio unutrašnji prečnik cevčice pa umesto da "škipi" on prska u dalj...hmm...aj probaću i to. Il će popravi il će baci još 2-3 metra u dalj :D 

5 hours ago, shomispc said:

Ja bih zapravo rekao da ti to malo teeba da zapusis, da ne baca toliko jako :D

 

Ili malo upaljacem zagrej pa probaj da je spustis malo na dole, mada ne garantujem za pristup :D

Vidi vako, il ću flambiram Bravka (aka spalio Đenku) ili ću mu malo istopiti gumu na prskalici... Videću prvo čišćenje pa posle ovu varijantu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako polako sa autobusom, nećemo da ga traumiramo o'ma, postepeno za početak <.<     >.> 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ako sam ja mogao da vozim godinu i nesto dana bez prednjih prskalica mozes i ti sa polu upotrebljivom zadnjom :D

Imao sam bre fajtalicu sa sobom, za slucaj da postane kriticno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lele...neću ni da pitam kakav ti je bio sistem prskanja šoferke...ganci n semaforu, polivanje iz pokreta ili flajka vezana za krov pa radi samo pri kočenju i izbacuje vodu :D 

Ma, ću je malo sredim, nervira me, a prvenstveno mi treba zbog zadnje kamere DVR-a i preglednosti..

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, shomispc said:
Brate, ako sam ja mogao da vozim godinu i nesto dana bez prednjih prskalica mozes i ti sa polu upotrebljivom zadnjom
Imao sam bre fajtalicu sa sobom, za slucaj da postane kriticno

I tako je ekipa sa semafora počela da kupuje original Nike, sponsored by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanem pa naprskam ako postane toliko kriticno, a skoro uvek pre polaska sam polivao soferku iz flase hahahhahahahahahaha

 

Jbg, nije mi se davalo sto i kusur evra na to, imao sam precih stvari :D

 

Ps. Na kraju sam to popravio za 2000 din, tako da ono :D

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj prorez je maltene paralelan sa zadnjim staklom, evo slikao sam kod sebe sa strane pa moze lepo da se vidi:

 

080620196636.thumb.jpg.53080884699d22e443470dff1132d9a5.jpg 080620196641.thumb.jpg.0c2af1bd3bcd51ef5a3396e53898c9d4.jpg

 

Kod tebe je koliko vidim prilicno podignuto, plus je sam prorez poprilicno oglodan. Nema druge nego da pokusas da spustis, ako je krto i ne moze srafcigerom mozda da pokusas da zabodes zicicu/iglu (ili tako nesto, koliko je moguce) pa lagano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

I kod mene jeste paralelan nego...dal ugao malo izdignut ili sam centralni deo (pipa) prskalice je tako podešen da baca u dalj a ne blizu, ne znam. Sad sam bio na bajkanju pa ću sad da sišem dole da vidim šta ću mu uraditi.

 

@djomla 

Onaj predlog sa autobusem mi se sve više čini realnim :D:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

I kod mene jeste paralelan nego...

Meni bas i ne deluje, evo ti uporedo, pa sacni:

 

Untitled.thumb.png.a78dfc263acf2136b7d59f2ad9d3f8ff.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednja fotka pokazuje macimalni uspeh tj zakrivljenje koje sam ostvario sa iglom za shivenje. Nisam se proslavio ali je svakako bolje od par kapi koliko sam ranije imao.
@ivan
Bogamu, moj 'kacket', rupa ili stagod nije taki :( Moj to nema :( Da kojim slucajem nije kod mene pogresno namesteno 3. svetlo ?
Pa verovatno da jeste, imao bih akvarijum posle onih kisha tako da garant nije nego imas kacketic ili neki spojler na tvom mezimcu. Anyway, kategorisao sam problem kao reshen premda je pritisak na izlazu i dalje jak ali u odnosu kako je bilo ranije zadovoljan sam 70e314c4eeb4c8df5e3bf6f6d9b5f74a.jpg6fb8fda57663d68831a2bbd2668425a9.jpg777d6be7b62e3f04fbad803a2b3ef21d.jpg

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...