Jump to content
FAS Goran
Jim9

Sa Stila preko Picassa do Tipa

Recommended Posts

Lepo mu stoji naslon... Jel ovo kupljen u spiderauto ili ima negde povoljnije? Ja sad vidim da sam se izgleda prešao što nisam dodao naslon kada sam kupovao fabrički i u kredit da ga uključim jer cena je 110 eur, a i na tržištu je slično, ali keš... 
Da, kod njih sam uzeo. Nema jeftinije, gledao i na eBay-u, toliko su.
Ja sam navikao na naslon, na svim prethodnim automobilima sam imao tako da mi je ovde smetalo. Ovaj je odličan.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Pa ja nisam imao ranije ali sam navikao da držim ruku na menjaču, a u upustvu za Tipa čitam da nije dobro držati ruku stalno na ručici menjača, dal je to stvarno ili ne ne znam... Jbg.... ukapirao sam i ranaije da sam to trebao dodati al ja u startu rekoh ma ništa ne dodajem da ne bih povećavao cenu, mogu to da ugradim i kasnije, al vidim sad da je slična cena pa bolje da sam u kredit stavio... tako da sad ko zna kad će doći na red.. 

 

Kako se ugrađuje naslon, jel on faktički dođe u onu postojeću rupu za odlaganje stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Jim9 said:

Da, kod njih sam uzeo. Nema jeftinije, gledao i na eBay-u, toliko su.

Da li znaš da li je ova cena od 10.200 stvarno neka akcija ili je uvek ta cena samo fora precrtano 12.000? 

Edited by djole81ar

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li znaš da li je ova cena od 10.200 stvarno neka akcija ili je uvek ta cena samo fora precrtano 12.000? 
Mislim da je fora i da je 10200 realna cena jer su po eBay-u od 80$ do 110$. Generalno i 10200 je puno za običan naslon ali to mu je sad.
Lako se ugrađuje, dođe preko one rupe pozadi. Tipski je odrađen donji deo prema autu tako da se uklopi lepo.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazarih K2 Reds.

 

Razmišljah se dosta da li da uđem u ovaj trošak zbog trenutne situacije i neizvesnosti ali rekoh ako ih u startu ne kupim pri prvoj zameni guma, neću nikad. Valjda će ovo proću pa ću ih otplatiti..

 

Generalno zadovoljan izgledom, fabričke Continental su balonke pa ne može lepše ali skroz ok je.245e81c6d0aacb0d75e1056cc0ae6df2.jpg

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si prošao sa kontijem, sada ubacuju Lassa, barem na Famili paket

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

54 minutes ago, Jim9 said:

fabričke Continental su balonke pa ne može lepše

Pa valjda se velicina novih felni bira prema velicini vozila (radi boljeg izgleda i performansi), a ne prema trenutnim gumama ;) ?

35 minutes ago, neshtry said:

Dobro si prošao sa kontijem

Zavisi koji Conti ;) . Osnovna EcoContact je prilicno limitirana performansama kao eko guma. Benefit se vidi tek od PremiumContact ili SportContact serija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Pošteno, više sam gledao da imam još jedan set felni koje izgledaju pristojno a da ne moram i gume da menjam.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo izgledaju felnice, da su za broj vece bio bi bas pun pogodak na tu duzinu auta. Cisto zato drugarski komentarisem, kada si vec davao kintu za nove felne i ulazio u tu pricu.

Te Conti posto su mlade udomis za dobru kintu, otisle bi u roku od odmah. A u njihovoj ceni uzmes npr. nove Sava Intensa UHP2 225/45/17, koje su se odlicno pokazale, imas ih vec i za bagatelnih 50 EUR po komadu. Kacio sam bas juce sveze ADAC testove: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28085-pneumaticiletnji-zimski-iskustva/&do=findComment&comment=1543309

Mada, desava se to sto se desava, kome je sada do baktanja sa kupoprodajom i menjazom tockova...

Obavezno stavi i set sigurnosnih srafova ;) (ako vec nisi). 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da bi 17" bile ekstra ali nisam hteo da dajem ekstra novac. Ok mi je ovo.
Nisam stavio šrafove, kontam kuća posao. I tamo i ovamo garažiran, u gradu kad sam retko se zadržavam duže.
Ali kupio bih, nisam u toku uopšte oko te teme, jel možeš da me uputiš šta se tu gleda, gde ima da se kupi, neka posebna marka...?
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nove felne i nove gume, jbm li ga, uvek sam ih imao... Smesan trosak na to koliko damo za tockove, a nikad ne znas gde mogu da te snime. Pogotovo po BG, skidaju ih ekipe kao u pit-stopu F1 :( .

Samo ti je bitno da ubodes navoj i korak, na Tipu je takodje klasican fiatovski M12x1.25 . Najbolje da poneses ili premeris tvoj originalni sraf kao uzorak, cisto zbog duzine. Licno npr. gledam i da komplet srafova ima rezervnu "sifru", tj. 2 kljuca za skidanje, u slucaju da ne daj Boze zagubis jedan. Sto se cena tice, imas ih od 1500 din, pa do 5500 din kod Koleta.

Evo ovde citave teme da ti ne off-ujem predstavljanje, pa prelistaj bar zadnje 2-3 strane ;)https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39870-sigurnosni-šrafovi/

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, naravno, tu smo da se pomognemo ;) . Sta znam, 'leba ne jedu, a pogotovo na cenu tockova. Bar da odbiju pilicare, pre ce generalno cerupati sitnice ili tockove nego ukrasti Fiata :D . Bar ih ja uvek imam na autu, posto volim lepe OEM felnice i dobre gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il da ti ostanu celicare, pa nemas problem. Mislim imas, estetske prirode Ja jos trazim celicare 18' al nema

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...