Jump to content
FAS Goran
Lybra 1.9 JTD

Lancia Lybra 1.9 JTD - mogu li kočnice sa verzije 2.4 JTD?

Recommended Posts

Pozdrav svima, hteo bih da pojačam kočnice na mojoj Libri 1.9 jtd. Može li neko da mi kaže da li se na nju mogu staviti klješta, diskovi i pločice od 2.4 jtd modela? Kao i da li tom prilikom treba menjati još nešto, servo uređaj, glavni kočioni cilindar, kočione cevi i da li pasuju veći diskovi na postojeće glavčine? Da li je neko to radio ili ako nije možda zna kako treba ako je moguće? Hvala unapred, pozdrav. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lybra 1.9 JTD

 

Posto pominjes 2.4 varijantu, eLearn za Lybru kaze da su kod 1.9 (sve verzije) i 2.4 isti prednji diskovi (284 mm), kao i zadnji diskovi (251 mm). Ono gde po fabrickim podacima postoje razlike u specifikacijama kocionog sistema su:

- Master cylinder diameter: 1.9 je 13/16', a 2.4 je 7/8'

- Servo unit cylinder diameter: 1.9 je 8', a 2.4 je 8'+7'

 

Nisam se bavio Lybrom, ovo ti je cista teorija po fabrici. Verovatno cemo spojiti sa ovom temom, uz prosireni naslov:

 

 

Edited by neshaoct
tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5.6.2019. at 4:29 PM, Ivan said:

@Lybra 1.9 JTD

 

Posto pominjes 2.4 varijantu, eLearn za Lybru kaze da su kod 1.9 (sve verzije) i 2.4 isti prednji diskovi (284 mm), kao i zadnji diskovi (251 mm). Ono gde po fabrickim podacima postoje razlike u specifikacijama kocionog sistema su:

- Master cylinder diameter: 1.9 je 13/16', a 2.4 je 7/8'

- Servo unit cylinder diameter: 1.9 je 8', a 2.4 je 8'+7'

 

Nisam se bavio Lybrom, ovo ti je cista teorija po fabrici. Verovatno cemo spojiti sa ovom temom, uz prosireni naslov:

Hvala na odgovoru. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče klešta, diskova i pločica, kočionih creva itd, sve je identično na 1.9 i 2.4 motorima. A evo, zahvaljujući @Ivan sad i ja saznah da postoji razlika u glavnom kočionom cilindru, samim tim i vakum aparatu, možda? Samo ne znam kakva razlika u kočenju se tu dobija? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...