Jump to content
FAS Goran
Saša82

Fiat Grande Punto 1.3 MJet 55kw - lupkanje pri žustrijem kretanju

Recommended Posts

Pozdrav,

 

kao sto napisah u naslovu imam GP 1.3 Mjet 55kw koji kad malo jace krenem ili kad sam u strani i krecem bez rucne zalupa nesto dva ti puta. Koliko sam upoznat ova verizija nema plivajuci. Pa me zanima vasa iskustva sta bi moglo da bude. 

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na Puntu je bilo loše vešanje i dva produvana amorta...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da na pomenem nemam nikakvih problema sa sa snagom motora i sa normalnim kretanjem,promenom brzina i kvacilom. Prosle godine je menjan nosac motora. (ne znam koliko tih nosaca ima) u subotu planiram promenu stabilizatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Saša82 said:

Da li je jedan ili vise njih upitanju?

3 nosača, gornji, levi (ispod akumulatora) i desni i donji kod menjača. Kod mene je lupkalo kao da je otišao plivajući dok nisam zamenio sva 3, posle zamene sve super... Kad su mi bili otišli stabilizatori, tada je malo drugačije to izgledlo, lupkanje kao da je bilo u vratima, dugo mi je trebalo da provalim da je stabilizator jer me zvuk pogrešno navodio.

Edited by ivica su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za stabnilizatore si upravu ali oni su pre ovoga vec u planu bili za zamenu. Pogledacu taj lim i pogledacu taj nosac kod menjaca. u subotu ide na dizalicu pa cu videti sta majstor kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Saša82 said:

Za stabnilizatore si upravu ali oni su pre ovoga vec u planu bili za zamenu. Pogledacu taj lim i pogledacu taj nosac kod menjaca. u subotu ide na dizalicu pa cu videti sta majstor kaze.

Ja menjao oba stabilizatora prosle godine,na losem putu se culo neko lupkanje i skripuckanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stabilizatori su promenjeni i bas se oseti razlika. 

 

a sto se tice tog lupkanja majstor kaze da je pukla manzetna i da je usla voda u krst poluosovine do menjaca i da bi moglo da se promeni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenih krst poluosovine manzetnu i desni nosac motora . Sad se to smanjilo,ali sto je malo cudno sad pri bas jakom startu se cuje samo proslajfavanje guma,dok pri nekom onakom srednjim po nekada malo zalupa. Majstor sad pretpostavlja neki doljni nosac motora negde dole kod menjaca mada on izgleda ok na oko po njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce mi se pojavilo da kada smotam volan malo vise pri kretanju se cuje zveckanje kao da se neki lim vuce po zemlji. Isto pri ubrzavanju od 2-3 hiljade ima zveckanja posle toga nista. Najgora stvar sto mi se desilo pred put :/ 

Auto ide skroz normalno jedino sto ispusta te zvuke. Neka ideja koliko je ozbiljno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se on cuje drugačije kao da lomis plastiku ili kao da preskače nešto, ovo je bukvalno kao da metal struže o nešto.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...