Jump to content
FAS Goran
Nidza Savin

Debela, krupna, a zgodna! :)

Recommended Posts

Nisam stizao, niti sam mislio da je to bitno, ali pre svega iz zahvalnosti svima koji su pomogli s foruma oko saveta i iscimali se, a i zbog samog foruma, red je & kultura da predstavim moj prevoz :)

 

  • Nedavno je kupljena, imala je 140 000 na satu, al stvarno pravih. Kada sam je usnajpao na placu, na preporuku jednog od kolega, delovala je zaista najbolje od svega sto se nudilo. Takodje, u servisu na Altini je receno da je retko da Croma ne dodje vec uveliko raskantana i u tako ok stanju. Proverena preko targi, odnosno tablica, km podudarna, preko podataka iz saobracajne pronadjen i vlasnik u IT, specificno ime, a Fejsbuk mali :) Siti smo se ispricali, ladno smo isto godiste, hehe i ja zaista znam svaki zajeb s mojim autom do sada, znam i kad se covek razveo, znam odakle mala flekica od laka na vratima (inace enterijer perfektan) i sve sto je uspeo da mi kaze u par Viber razgovora.  Cudno iskustvo, inace i blesav lik. Realno, nije imao bojazni da mi ne kaze stanje stvari, daleko je Milano hehe. Ali nista strasno nisam cuo, tako da ok :D Km jeste prava, i kako su targe pokazale i ocitavanje kod Gorana, prosle godine jeste zaista na tehnickom imala nekih 125 000, to je i bio razlog skurcanog DPF, zena je auto uglavnom vozikala po gradu u nekom zadnjem periodu, nije bas kontala sta je regeneracija, i na kraju nakon bezuspesnih pokusaja objasnjenja, DPF je i odleteo. Takodje, opet zena je blago kucnula auto o banderu, to jest ocesala prilikom parkinga, ali  nista epohalno i strasno, reseno korektnom limarskoj intervencijom.

 

Prema procenama u servisu kod Gorana nije imala nije jednu ozbiljnu manu, ili nesto sto bi odgovaralo od kupovine,  sem ugasenog DPF-a. To me u prvih mah nerviralo, jer sam teska picajzla, kao fabrika bla bla, ali potom shvativsi da ce vec koliko sledeci dan masa Srblja pogasiti isti taj DPF i dati pare za to, a da je meni to neko ucinio, te da cu ovaj auto voziti max naredne 2.5, 3 godine i potom kao i uvek menjati, odlucih se na pazar Crome. U pitanju je 120 ks, 1.9 multijet jos samo da dodam. Od opreme, samo mange, parking senzori, Blue and me, i tako to sve redom.

 

"Vec" smo presli 2.500 km i ovo je prvi auto kod kog nisam odmah po kupovini radio nista. Nego sam lepo seo, slusao je i vozio. Tek nakon 1.600 km izvozanih u razlicitim rezimima, iako sam imao nameru da veliki servis uradim kod Gorana na Altini (sve preporuke za taj servis),  odradio sam veliki servis u NS, kod majstora Voje, servis Luka vec poznat forumasima, poznaju IT vozila i to mi je bila bliza opcija za odrzavanje. I Voja je potvrdio da se retko vidi tako ocuvana Croma, sto mi je bilo drago moram da priznam, jer je zaista ok majstor za ns raju.

Od ulaganja dakle veliki servis + ulje filteri i te zajebancije. I nista vise. Trap utegnut ko pracka. Od mana nista da bi ispalo krucijalno, jedino sto sam primetio jedno jutro neko kloparanje sitno plastike pri prvom paljenju, ali uci cemo u trag, cuje u kabini kao da neka plastika klopara. Na snimku se ne cuje, snimio sam bas nesto kratko, pa cu gledati kako mogu to da postavim. Uskoro kacim jos koju fotku. Nije prana i lickana. Iako smo cisti ljudi  :) Ne volim nesto inace da fotografisem ljude i masine, sem prirode, pa izvinte sto sam kus sa fotkama.

 

 

Hvala svima na pomoci tokom trazenja ok primerka, pre svega jer bi je budzet bio od otprilike 3.500 do 7.000 koliko sam bio spreman da izdvojim ako bas naleti nesto sto vredi, i na kraju je najlogicnije bilo uzeti ovaj veliki auto sa pouzdanom motoristikom. Bio sam suvise sirok, pa se suzih na mjtd ;)

58375130_325328058172955_7870173617370169344_n.jpg

bla.jpg

bla_1.jpg

 

Update> dve verdestain gume nove su jos ulozene, to zaboravih.

 

Ubacim jos fotki, ove su onako :D

 

I evo malo snimka na linkovima https://vimeo.com/user99267410/review/339967992/2f3451e130

 

Kako i https://vimeo.com/user99267410/review/339967977/96ebc814e3

 

Pozdrav svima :)

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se jos iz prepiski pre kupovine, i na oglasu je delovala 'kao casa', a sad se to i povrdilo. Cestitke na kupovini, da te dobro sluzi i da se sit navozas sa njom :) 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno i hvala jos jednom svima vama na nesebicnoj i kolegijalnoj pomoci pri kupovini kola, ne samo meni nego i svima nama koji se nameracimo na taj sudbonosni korak na sudbonosnom serpskom trzistu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe fala ;) pu pu pu zlo ne culo.

 

Jeste Croma ristajl je stvarno fina. Inace, ova je skroz kraj 2010 godiste, tada je proizvedena, prakticno prva joj je rega tek u 2011.

 

Ima neki crossover izgled, nije ni klasican karavan, malo je odignuta, navodno su na to i ciljali kada su je zametnuli.

Ono sto me je, pak, iznenadilo jeste da s obzirom koliko je debeljukasta i visoka, uopste nije u krivinama kud koji mili moji, nego fino to pegla, naravno obzirom na

zdepastost, a nije Croma ni predvidjena za nista sem za udobnu i mirnu voznju

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Nidza Savin said:

Ono sto me je, pak, iznenadilo jeste da s obzirom koliko je debeljukasta i visoka, uopste nije u krivinama kud koji mili moji, nego fino to pegla, naravno obzirom na

zdepastost

Pa dobro, ipak je to teska GM Epsilon platforma (ako se dobro secam), na njoj su bili Vectra, Signum, 9-3...

 

Prebacicemo u odgovarajuci podforum za predstavljanje automobila clanova:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/12-predstavljanje-automobila-članova-foruma/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzivaj kolega u sjajnoj Cromi. Meni licno auto koji mi je najvise "legao" od svih koje sam imao ili duze vozio. Izgledom specificna, mehanikom proverena, velika i udobna i zato odlicna

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane, za prebacivanje teme, ja sam se zeznuo pa sam greskom postovao zapravo u podtemu o Cromi, izvinjavam se.

 

Hvala kolega Alfini takodje :)

 

@SicilianoUpravo tako, i meni sve vise lezi, odnosno zaleze, nekako je upravo to neobicna i dalje je dizajnerski ziva, a opet brutalno udobna, sigurno se oces u njoj. Nije mi ovo prvi auto, nije mi ni prvi ITA auto, vozio sam i Libru 4, 5 godina, vozio sam i Stilo, vozio sam i Alfu 147, kao i 156 (kratko doduse), medjutim ovaj auto ima tu neku tezinu, posebnost...Nije klasican 'talijan, a opet ima to nesto neodredjeno dobro. Od ostalih nabrojanih, tako mi je jedino jos Libra legla. I Volvo V50, ali na neki drugi nacin.

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipična Talijanska Croma - izvađen DPF, isčukana (pomalo, skoro neprimetno) i relativno mala km. ;)

 

Mene su ložili za km (kao 180k km treći put) ali i majstori su rekli da, ako je skidana, nije skidano više od 50k km. Nek je skinuto i 100k km - auto uopšte nije umoran. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe da, i lik koji je vlasnik je tipican Zabar, nakon razvoda zena je vozila Cromu, on joj je otkinuo dpf, jer ga je nervirala. Auto inace nema ni tackicu, enterijer volan potpuno sacuvani, sto bi neki rekli kao novo....a nije cukana u tom smislu, nego je oderana klasicno na prednjem levom braniku o banderasicu, nista strasno. I stvarno prava km....Ja nisam verovao ni kad smo chekirali targe i tehnicki zadnji, pa ni ocitavanju kod Gorana, zapravo gledao sam samo stanje, e tek kada sam s njim (vlasnikom prethodnim) pricao drugi put Viberom, pitao ga direktno bas za km i kao podudara se sve. Vidim da i ti kolega djiras Cromu, pa sretno da nam bude ;)

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada je srećno i nema nikakvih mana, osim onog što sam ustanovio prilikom kupovine (kočnice i "kilavo" kvačilo). Zadovoljan 100%. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej ljudi ja sljakam nekih sto stvari, stalno sam za kompom, pa onda kako banem. Hvala na komentima.

 

Videcu da popravim te snimke, zakacio sam ih na Vimeo, medjutim ne otvaraju, pa cu ih ili baciti na tube ili vec nesto.

I snimci su neki potpuno glupi i nevezani, to sam nesto nevezano snimio kad sam tek registrovao auto, vidi se enterijer malko i that's it :)

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mi je drago kad vidim da je neko uzeo polovnjak koji nije izraubovan po svim pitanjima. Neka lepo sluzi. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...