Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Na 150ks su uletale, na 2.0mjt je on jedini slucaj da ja znam :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok...nego ja poceo po glavi kome su uletale klapne na forumu...i setim se samo Slovenca, ali kazem nije merodavno jer - "Evo nisam se dugo javljao, samo sipamo gorivo i no turbo no fun hjno hnjo" - ili vec tako nesto, ovo je samo derivacija :D

4 minutes ago, marko.jovanovic said:

Napamet mogu da kažem da su bile Croma i Delta 1.9 twin turbo.

 

Propustio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije, kupio od drugara koji je kupio novog, 200k prešao. Niti je drugar taj niti ovaj moj pa niti ja nisam znao da imaju problem sa klapnama...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitna je ciljna grupa kupaca, kao i njihova svest. 

Pretpostavimo da je 2.0 pd istog kvaliteta kao 1.9mjt, pretpostavimo i da je vagen recimimo gnoj u svemu bolji od ekvivalentne alfe osim u izgledu i sportskoj voznji.

 

Dakle po toj pretpostavci je gnoj auto za siroke narodne mase od koje se ne ocekuje da zna koji 2.0pd motor ima losu glavu, koji ima losu uljnu pumpu, koji ima lose dizne, koja je oznaka kojeg itd.

 

Ako je rizicno da neko bez obimnog znanja o nekom motoru kupi isti onda je to realno vise nego dovoljno da taj motor bude ozloglasen.

 

Pogotovo ako taj motor dokazano pravi problema u visokoj klasi audi a4/passat i cak i onoj klasi iznad audi a6, automobili koji su generalno pravljeni kvalitetno i za mnogo km, opet vise nego dovoljno da dobije zao glas, sa razlogom itekako.

 

To sto postoji dobar 2.0pd ne iskljucuje gomilu drugog 2.0pd smeca.

 

Realno jel bi savetovao nekome da kupi a4 sa 2.0pd ili passata 2.0pd? Ne? Zasto? Zato sto je 2.0pd smece? :D 

 

Na kraju ako si uzeo ruzniji i dosadniji auto jer je navodno racionalna kupovina, a ne bude tako naravno da ces biti sa razlogom nezadovoljan i frustriran brendom, modelom i motorom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, da mi je Golf ružan ne bih ga kupio. I još nešto, ja bih sebi lično uzeo i Audi A4, passat B6 i A6 sa 2.0tdi od 170ks. Zamenio bih uljnu pumpu onom sa 1.9TDi, a dizne više nisu bauk, i postoje lepo zamenske piezo električne dizne Denso koje ne riknjavaju. I te Siemens dizne ne crknu skroz, nego se razlemi neka elektronika, i to se da popraviti. Video sam skoro Passata B6 sa 2.0tdi PD 170ks, ima Denso dizne, ide kao metak bez problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, marko.jovanovic said:

Pazi, da mi je Golf ružan ne bih ga kupio. I još nešto, ja bih sebi lično uzeo i Audi A4, passat B6 i A6 sa 2.0tdi od 170ks. Zamenio bih uljnu pumpu onom sa 1.9TDi, a dizne više nisu bauk, i postoje lepo zamenske piezo električne dizne Denso koje ne riknjavaju. I te Siemens dizne ne crknu skroz, nego se razlemi neka elektronika, i to se da popraviti. Video sam skoro Passata B6 sa 2.0tdi PD 170ks, ima Denso dizne, ide kao metak bez problema. 

Nisu Denso zamenske, nego Continental. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, prezubčio sam.

A kako ti nesrećo možeš da spavaš pored lanca, španera, PCV ventila i koksacije :rolleyes: Preznojiš se 5 puta svake noći :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28. 05. 2019. at 5:50 PM, Boris90 said:

E da jos jedan info.. Na ove nove 2.0 TDI poslednje generacije mora samo originalni zamajac cifra je 1000+ evrica plus set kvacila oko 40.000 .

Meni je stigao jedan A4 na kom je zakucao zamajac i trazio sam polovan bezuspesno jer kod tog motora polovan dobar ne postoji. Onda sam se isprsio sa 68200 dinara za Luk kompletan set i 10000 dinara za ruke majstora. 

I zato mi niko nije rekao hvala i niko to nije fermao sto je ulozeno. 

Tako da ta prica 1000€+ mozda vazi u ovlascenom servisu ali ima da se nadje opet dosta povoljnije iako je i ova cifra velika. E sad i to je auto od 9000€ pa je nekako i logicnije da ne moze deo da bude jeftin kao kod npr. Stila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2011 i to je sa tim novim CR motorom. 

Inace info za Zunta da ima lik iz BG lep Pasat B8 2.0TDI 2015 karavan sa 150ks motor. 

Zvao me pre neki dan i hoce da ga proda i kupi jos noviji a vija BMW 5. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2011 i to je sa tim novim CR motorom. 
Inace info za Zunta da ima lik iz BG lep Pasat B8 2.0TDI 2015 karavan sa 150ks motor. 
Zvao me pre neki dan i hoce da ga proda i kupi jos noviji a vija BMW 5. 
Deca porasla...mada je karavan b8 brutalan

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Dule 021 said:

2011 i to je sa tim novim CR motorom. 

Inace info za Zunta da ima lik iz BG lep Pasat B8 2.0TDI 2015 karavan sa 150ks motor. 

Zvao me pre neki dan i hoce da ga proda i kupi jos noviji a vija BMW 5. 

To je prva generacija CR sad vec "stara"

U pitanju je set kvacila za noviju generaciju vw cr tdi motora. Uostalom pitaj awt-a znas ko je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdjujem za awt-a... Jedini normalan lik tamo, znam ga licno.. mada mi se nije javio zadnji put kad sam ga zvao, ni na poruku nije odgovorio. Verovatno je video ili cuo od nekog da hejtujemo forum.cars, al jbg.

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, rkoma1986 said:

Potvrdjujem za awt-a... Jedini normalan lik tamo, znam ga licno.. mada mi se nije javio zadnji put kad sam ga zvao, ni na poruku nije odgovorio. Verovatno je video ili cuo od nekog da hejtujemo forum.cars, al jbg.

Generalno je ok ali.... niko nije savrsen. 

Nesto nisam bas ok sa njim a razlog je sto je hteo da kupi od mene jedan lep Polo R-Line i ja sam ga kaparisao i uvoznik me zavlaci pa zavlaci i na kraju nadjem oglas da ga prodaje jedan autoplac u NS. Pustim link AWT-u i ovaj prsne kao ja ga zeznuo. Ne moze covek da shvati da uopste nije do mene bilo nego do uvoznika koji je prodao kaparisan auto drugom verovatno za vece pare a meni samo vratio moju kaparu. 

To su mi ucinili i prosle nedelje a gde sam dao kaparu od 2000€ I isto lik koji je od mene vec kupio dva auta misli da ga levatim a jednostavno ne mogu da shvate da u ovom poslu ima veoma lazljivih likova i da se ne moze s njima izaci na kraj a opet s druge strane moras da saradjujes s njima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...