Jump to content
FAS Goran
siki

Jeep Compas - mali poglavica ili gradski kauboj

Recommended Posts

Nije samo cip razlika izmedju MA 140 i MA 170 konja. Drugi je turbo. Ali i jednom i drugom ima nekih ~20-30 ks u rezervi, koji mogu da se izvuku cipom. Sad, da li je jeftino il nije, ja nisam nasao iole normalan remap za manje od 350-400e ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio na drugom redovnom servisu-9998 km u Kg.Neko je pitao za cenu,evo

 

050.jpg

 

a ovako ide po auto putu,na 3000 o/min 150 km,super,samo onda i troši

 

049.jpg 048.jpg

 

a ovako ide po auto putu,na 3000 o/min 150 km,super,samo onda i troši

 

a onda smo gledali ovu lepoticu i u pregovorima smo,trebala bi biti crvena sa 2.0 turbobenzina ali 200 ks,sa dosta dodatne opreme-srce oće,ali žena pizdi.

 

tablet 1940.jpg tablet 1941.jpg tablet 1942.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena redovnog servisa je zaista veoma, veoma korektna. Iz prve ruke mogu da ti "posvedočim" da ima vozila B segmenta za koje je to skuplje :)

 

Obrtaji pri 150 su "ispod proseka", svaka im čast. Proizvodjači se nadaju da će tako da snize potrošnju, ali, pri tim brzinama prosto "ubija" otpor vazduha ( posebno u vezi sa SUV čeonom površinom ) bez obzira na stepen prenosa i obrtaje.

 

Stelvio je veoma lepa mašina (uostalom, kao i Giulia) i čak mi deluje i jeftinije nego sam očekivao. Nadam se da će želja da ti se ostvari  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko jos pita zenu kad kupuje kola!? :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MS PK said:

Ko jos pita zenu kad kupuje kola!? :D

Tako je, buraz, skidam kapu  :respect:  !

Evo i ja bas merkam neki crossover za sledeci auto, kazu da su najbolji bele boje :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

e a da vidite samo kako su lepe te bele i cre boje na novim Compasima,a tek unutrašnjost:)Mislim da će da odu ko alva,jer su puno jeftiniji pošto se rade u Italiji,nego kad sam ja kupovao.Nisam ih slikao ali bilo 6 komada ispred i dva u salonu,kupaca koliko hoćeš)ili zainteresiranih=ja se muvao više oko Stelvia,i stvarno me izludio auspuh,ono sve lepo dva topa ,a ono unutra dve cevčice:rant:ali unutra je stvarno lep,mada mi se čini da je obruč upravljača malo tanak i mali za onoliko auto,ali veliki plus alu poluge menjača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledah malo pakete opreme i cene opcionala za Stelvio.

Mislim da na tržištu Srbije nema jeftinije kuke za vuču ( 570e). Ali, i da od cene nekih opcionala malo "uši otpadaju" :)

Prelepo vozilo. Baš.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo početkom 6 mjeseca obrnuo prvih 10000 km,a sad već imam 13500,za mesec dana 3500 km,sve ok lepo ide,poteže ko od šale do 180,ali onda troši,troši,al nema veze,najlepše se vozi na tempomat oko 140-150.

Prošli smo put do Dalmacije,nazad,Albanije(Drač)i nazad,Banja Vrdnik i još nešto sitno po lokalu.Jeep za svaku pohvalu,ko god ga vidi svi pitaju o njemu i svima se sviđa:rolleyes::D

Benkovac 2021 003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, siki said:

Prošli smo put do Dalmacije

Kuda si isao (i dokle, ako nije glupo pitanje), kakva je situacija trenutno?

Zadnji put sam bio tamo 2018. Pa 2019. Hurgada, prosle godine pauza zbog Corone, ove uplacena Antalija... Zaredjalo, pa nikako da se provozam kolima do mora :D , ni u Grckoj nisam bio 100 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa Kruševac-Bg-Zagreb-Zadar-Benkovac-Karin.Tu malo po lokalu,pa sve to nazad-2000 km.Kruševac-preko Kosova-Drač pa nazad oko820 km,pa malo ovde po lokalu150-200 km i na kraju dood Kš-Banja Vrdnik i nazad cca 500 km(išao preko Smedereva-Kovina-Borče-pa novi most na auto put-Ruma-Banja-išao po prijatelja da malo prođemo krajem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, klasika okolo autoputem. Mislio sam, posto polazis iz Krusevca, da nisi preprecio nekom interesantnijom rutom ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Aha, klasika okolo autoputem. Mislio sam, posto polazis iz Krusevca, da nisi preprecio nekom interesantnijom rutom ;) .

to radim kad idem bez obaveza(preko Bosne),ovaj put sam kupio bratanca u Bg pa hitno u Dalamaciju:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, siki said:

evo početkom 6 mjeseca obrnuo prvih 10000 km,a sad već imam 13500,za mesec dana 3500 km,sve ok lepo ide,poteže ko od šale do 180,ali onda troši,troši,al nema veze,najlepše se vozi na tempomat oko 140-150.

Prošli smo put do Dalmacije,nazad,Albanije(Drač)i nazad,Banja Vrdnik i još nešto sitno po lokalu.Jeep za svaku pohvalu,ko god ga vidi svi pitaju o njemu i svima se sviđa:rolleyes::D

Benkovac 2021 003.jpg

Bravo za poglavicu !!!

:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo smo se malo družili,jedino ovaj stelvio ima280ks-duplo više,ne znam bil mjenja za stelvija uz doplatu naravno.

 

20210923_150742.jpg 20210923_150701.jpg

20210923_150740.jpg 20210923_150731.jpg 20210923_150720.jpg

 

i skoro smo na 15.000 km

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/6/2021 at 2:48 PM, moron said:

I, kako te služi "gradski kauboj" ?

:)

 

za sad je sve 5.Jedino mi fali malo više konja da bude eksplozivniji kod preticanja,mada je to sve neki moj osećaj da je tromiji,a i mora biti od Lancije i Alfe,pa oni su imali 205 i 240 konja pa nisam ni šaltao u nižu brzinu,samo gas,a ovde uvjek nekako moraš niža i gas,a na auto putu je CAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, i da imaš onu verziju Stelvia sa motorom Ferrarija, verovatno bi ti vremenom bilo malo :)

Čovek je prosto, "proklet" i tu pomoći nema  :)

Ne fali ništa ovom Compasu  :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, moron said:

Ah, i da imaš onu verziju Stelvia sa motorom Ferrarija, verovatno bi ti vremenom bilo malo :)

Čovek je prosto, "proklet" i tu pomoći nema  :)

Ne fali ništa ovom Compasu  :)

 

 

ma ne fali,nego istina što kažeš,uvjek ti fali nešto više ks.Ali dobro,možda stvarno naleti taj Stelvio ali od 280 ks benzin,taman kolko treba ,a ne prelazi 2000ccm,nadam se da će biti nekih sajamskih akcija ili crnih petaka sledeće godine,

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Trenutno je akcija “uplati 3000 i vozi stelvio veloce” ,mislim da je rata oko 600

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po isteku ugovorenog perioda korišćenja, "otkup" tog lepog vozila je još jedno 20 hiljada? :) Šalim se, naravno, ali, uz samo 3.000 uplate na početku i uz ratu od 600, "ostatak vrednosti" (po isteku renta) mora biti ogroman.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitajte se ...

Stoje,dali bi sve da ih se reše...oko 55k je cena bez pregovora

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...