Jump to content
FAS Goran
shuxx

Stag 200 easy

Recommended Posts

Sta reci.... Ugradili mi Stag 200 GoFast pre mesec dana. Majstor ima instaliranu verziju na kompu Stag 200 easy 0.26.0.9096 firmware koju sam i ja skinuo i instalirao... imam kabal / interfejs... ali mi komp ne prepoznaje povezan auto... tj ima neki problem sa USBom....

Probao sam update drivera na USB... ali ne pomaze....

 

Ima li kakav savet sta da radim da omogucim povezivanje kompa sa kolima...

 

Hvala unapred

 

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svratio sam do majstora. Proverili kabal / interfejs. Radi. Ali on mi ne moze pomoci... i njemu su drugi instalirali i povezali...
Zna li neko sta da radim
Podesavanja na laptopu... usb......

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam da menjam mesto prikljucka kabla. Na sve usbove / portove. I nece. Kad god prikljucim kabal..izbaci mi gresku na usb serial portf46902c5b6ef3c59b4e8e44bc139cdee.jpg

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znaci da fali drajver, odnosno nije prepoznat. Ako imas softver, reinstaliraj pa probaj opet. Ako ne, pogledaj za taj softver u google sa usb serial port missing ili nesto drugo.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

PS moguce da je i kabl i prikljucak ok, nego jednostavno fali drajver za taj prikljucak/kabl/ interfejs, kao sto sam naveo gore

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo jesam. I instalirao. Sta dalje... cemu sluzi....

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

I dalje mi pokazuje gresku na usb portu

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi na device manager, gde ti je taj USB koji ne prepoznaje, desni klik, update driver. Probaj prvo sa automatic (mozda ga prepozna sam) a ako ne na manual i preko browse, idi gde je drajver instaliran i nadji ga. Ako nisi siguran za lokaciju gde je drajver instalirao, pokreni ponovo instalaciju drajvera pa samo vidi gde je lokacija (ne moras instalirati ponovo), copy-paste lokaciju i paste u windows explorer sa folderima u bar sa trenutnom lokacijom (ne internet) i trebao bi da te direktno baci tamo gdw je instaliran. Sporija varijanta je da upamtis (mozes copy u notepad) pa peske da dodjes do lokacije.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

U principu tako je za sve drajvere koje komp ne moze prepoznati (za XP pogotovu)

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci


Sta reci ... RADIIIII

dodjem turu pica. Kad god ste u kraju...

Veliko Hvala

Nasao drivere Automatski

Idem da cackam po podesavanjima

Jos jednom Hvala

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan problem manje ;) Udri po softveru sad :)

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stag lepo radi. Malo sam mapu stelovao. I bas se dobro poklapa sa benzinskom.... ali...

Menjao sam laptop... nov dosao sa Win 10... instalirao program za dijagnostiku... ali ne vidi komp od staga...

Ima li pomoci za win 10 + stag program.....

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probah i kompatibiliti mode. Ne pomaze. Ima li neko jos neki predlog kako da stag povezem sa win 10

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vako, ovo je link>

 

Oficijalni sajt AC.COM - STAG 200 EASY gde se nalazi glavni drajver za instalaciju softvera za pomenuti uređaj. Ja skinuo na W10, pokrenuo proces instalacije (video da radi) pa prekinuo jer mi isti ne treba. 

 

Ako je to taj softver - to je to. Ako ne, javljaj pa da rešavamo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sam i ja instalirao. Povezao sa kablom. I probao na sva tri USBa... Ali izbaci poruku No lpg controler...

e860115aa8b7cc32b8d8ca789ea12f01.jpg

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si probao proceduru sa USB-om kao ranije opisano ? Sigurno ga ne prepoznaje ?

PS:

 

Sad vidim da je bio neki update za kontrolere, pa vidi da instaliraš iste, možda postoji neki update za drajver u njima ili slično:

 

AcSTAG controller

 

Inače baci pogled na Uputstvo za povezivanje kontrolera za STAG 200  strana 10, možda ima i tu neki hint.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, malo je mrljavo. Da li to piše da je drajver kontrolera noviji ? Probaj da postavis screen shot sa PC-ja (da, jeste duže i zamornije, ali čista je slika - Print screen dugme (PC) ili  FN + Print screen (laptop) pa u paint i save as (izabereš JPG) i postaviš kao sliku. 

 

Ako je drajver noviji, onda zato i neće da uradi update. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slike su odlične na telefonu, ali je kompresija zeznula tekst

 

piše

 

its required to update contoller firmware to newer...

 

koliko kapiram moj kabal nije odgovarajući   ????

 

 

IMG_20200917_190159.jpg

IMG_20200917_190215.jpg

Edited by shuxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, sad kontam. Vidi, firmware je neki update vezan za softver ili odredjeni drajver (u ovom slucaju tvoj kontroler) koji bi trebao biti kompatibilan sa novijim softverom (W10 ili neki deo instalacije STAG softvera da bi ga windows mogao detektovati).

 

Ono sto sam nasao, a odnosi se na firmware za STAG 200 go easy je ovo 

Klik

E sad, posto je na poljskom najbolje mu na stranici stavi prevod jer ne umem da 'dodjem' normalnim putem do te sekcije jer ne znam gde se nalazi na sajtu.

Istkna, koji firmware koristiti.. Ne znam. Ja bih isao na najnoviji, jer po logici stvari, on bi trebao objediniti sve starije firmware-ove za taj kontroler ili neki potreban deo. 

 

Ne znam da li se i kako manifestuje instalacija.. Valjda update pa restart PC. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...