Jump to content
FAS Goran
Miki.Zvrk

Fiat Grande Punto - krovni kofer

Recommended Posts

Malko je specifično jer moraš da paziš da ti se nosači ne naslanjaju na krov, jer će ulegnuti. Mora da ima oslonac na šini. 

A kofer koji hoćeš, samo na nosač pripazi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovaraju Cam-ovi, ja skoro uzeo bas za Grandea sa 5 vrata, nisu krs, dobija se uputstvo i atest tako da ih ne moras skidati na tehnickom.
Ne znam da li smem ovde da postavim link od coveka sa KP od koga sam kupio?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolege forumasi

@rage_man ukoliko stigneš postavi slike nosača. Verujem da bi bilo od znacaja :)

 

Polako da prikupljamo informacije da znamo koliko će izaći putovanje, vredi li ići sa manjim autom i malom potrošnjom ili veći auto sa većom potrošnjom. :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/21/2019 at 9:45 PM, rage_man said:

krovni nosaci za GP 5v platio 6500 din, besplatna montaza i isporuka na podrucju Bgda

Samo nosače si pazario?

Verujem da je neki manji kofer slične cene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, samo nosace, kofere mozete potraziti u RB Auto i Gumatic, cini mi se da su obe firme iz N.Sada

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraju, mislim ja ih ne skidam, na prednjem nosacu na karoseriji postoji mesto za sigurnosni sraf i on se nalazi unutar ovog dela gde ulazi šapa , dok kod zadnjeg ta ureznica na karoseriji ne postoji, samo oznaceno mesto gde se pozicionira nosac

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U RB Autu, 11000 najjevtiniji kofer. 320l. Po oglasima od 80 e pa na gore. Polovni. A nosači od 5500. Mislim da se više isplati, nego najam za 12 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U RB autu su valjda neki nemacki koji trpe do 70kg, Cam-ovi su do 50kg i skuplji su, ja sam se ipak odlucio za Cam jer mi se cini da su kvalitetnije odradjeni

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li novih iskustva sa krovnim nosacima i koferima?

Da su CAM nosaci i koferi i dalje bestbuy?

Moze li neki savet na sta da se obrati paznja kad kupujes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ovakve CAM sa slike a i skuplju CAM varijantu
Sipke su izradjene od tankog celika i podlozne su rdjanju kao i same sape tj gde god se pri montazi ili demontazi osteti plastifikacija tu pocinje da rdja vrlo brzo
Sama montaza i demontaza nije komplikovana ali oduzima vreme i svaki put se osteti plastifikacija
Nemaju mogucnost zakljucavanja, svako sa kljucem 10 moze lako da ih skine
Nosivost im je upitna vrlo brzo su se pokrivilie sipke mada i ja znam da natovarim
Bolje su se pokazali nosaci iz Lidla ima ih kolega sa ALU sipkama mada je tu pitanje da li postoje za tvoj auto

Neprikosnoveni pobedik je THULE sipke jake dobro plastificirane teret ne moze da ih osteti sape se zakljucavaju i bez ikakvog alata montiraju i demontiraju

Imati u vidu da i sami nosaci povecavaju potrosnju goriva i stvaraju dosta buke pri malo vecim brzinama dok sa koferom se sve to znacajno povecava

Share this post


Link to post
Share on other sites

@virkeNije GP al mogu da pomognem. Gledao sam krovne kofere za Bravo i dosao do zakljucka da, pored Thule-ta kao najskuplje opcije, uopste nisu losi Menabo Mania, Maraton i Magic (300-400 L, zavisno od modela). 

Uslov mi je bio neki pouzdan proizvodjac i dobra aerodinamika. 

Na KP ih imas solidno, nisu skupi kao u radnji a neki daju garanciju 3- 5g (mislim da zacisi od boje i nosivosti) sto je i vise nego dobro. Mania i Magic imaju nosivost do 75kg dok vecina ima max opterecenje do 50 kg pa i to imaj u vidu. 

 

Sto se tice krovnih nosaca, CAM Thotus (npr za Brava) sam vidjao i ruzni su ko djavo i kockasti skroz, da li piste zakljuci sam.

Wingbar 127mm sa sapama Thule komplet na KP je 200e. 

 

Konkretni kofer koji sam razmatrao:

 

Magic 320

Mania

 

Sto se tice nosaca, vidi kod ovih na KP sto prodaju nosace za razna vozila, prave kombinacije od delova (npr za brava je specificna sapa-nosac).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam https://gumatic.com/prodavnica/auto-oprema/krovni-kofer-hakr-magic-400-hv2400/
image.thumb.png.605370dd81234b5e73ca8d8fcaf3f36f.png
Skroz je dobar kofer, ima obostrano otvaranje. 

 

Kada sam gledao, uslov je bio da mogu da stanu kolica+kofer ili 2 kofera po duzini. Samo ovaj je ispunjavao te uslove. Menabo je svaki bio uzi, CAM je dovoljno sirok ali ne mogu 2 kofera da stanu, i tako...

 

Meni je i onaj broj manji ispunjavao uslove, ali nije mogao da se montira na deltu jer nije podrzavao razmak sipki kako je na delti

 

 

Sto se potrosnje tice, otisla je i cak 2.5l gore :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, virke said:

Moze li neki savet na sta da se obrati paznja kad kupujes?

Pored veličine kofera, odnosno njegove zapremine, koja ti je jedan od odlučujućih parametara pri izboru, moj savet ti je da odabereš aluminijumske nosače i izbegneš pojavu rđe kod čeličnih. 

 

Kao što su i ostali već napisali, očekuj povećanu potrošnju goriva, u mom slučaju ne tako drastičnu kao kod kolege (oko dodatnih 1 l na 100 km) i pištanje, odnosno buku od vetra, koja kod mene počinje da se javlja negde između 110 i 120 km/h, u zavisnosti od vetra. 

Još jedna napomena ti je da je, prema preporukama proizvođača, barem u slučaju mog proizvođača, brzina vožnje ograničena na 130 km/h kada si ekipiran krovnim koferom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buka se javlja vec pri 50kmh ako su sipke kvadratnog oblika mada i ovalne nisu mnogo bolje
Povecanje potrosnje u gradskoj voznji je neprimetno ali auto koji je trosio 7 litara po auto putu sa tri bicikla na krovu skocio na 10 litara, jeste bicikli su najmanje aerodinamicni sa krovnim koferom bi to bilo manje sigurno

Evo danas moja panda sa thule nosacima prenela 4 krovna prozora svaki tezine preko 30 kg bez ikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da gepek maltene nemam mislio sam da uzmem ovako nesto

https://gumatic.com/prodavnica/auto-oprema/krovni-koferi-sport-431/

taj ima da se nadje za oko 17k

I neke nosace polovne ili neke CAM nove (naleteo sam na neke polovne za 35e ali nemam pojma koja je marka)

U principu sam ogranicen budzetom i kofer bi koristio MOZDA jednom godisnje tako da ne bih da bacam novac koji ionako nemam :)

U sustini imam u planu odlazak na more pa mi zato treba kofer :)

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...